Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lip 2012, 12:30
Posty: 2
Samochód: Renault Magnum

Witam wszystkich!

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem przebitki skrzyni biegów niska/wysoka (Renault Magnum 420ti b18).
Mianowicie gdy odpalam auto po zimnej nocy, z zaworu skrzyni biegów n/w (Lucifera) słychać ogromny ubytek powietrza, na niskiej skrzyni syczy mocno a po przebiciu na wysoka jeszcze bardziej. Po kilku takich przygodach nabyłem nowy zamiennik(chiński) Lucifera założyłem zawór działał niby poprawie ale przebitka stała się tak długa ze brakowało miejsca w kabinie na wrzucacie wstecznego (przeszkadzał w tym fotel) wymontowałem go jeszcze tego samego dnia.
Postanowiłem kupić nowy oryginalny zawór LUCIFER. Zawór założony a tu po trzech dniach ten sam objaw. Po nocy leci z niego jak cholera.
Podejrzenie padło na siarkownik skrzyni n/w. Siłownik wyjęty zawieziony do sprawdzenia. Sprawny w 100% nie przebija ciśnienia na druga komorę. Czy ma ktoś jakikolwiek pomysł dlaczego tak się może dziać ? Za każda rade będę ogromnie wdzięczny. Powiem szczerze ze już nie mam zbytnio pomysłów :(
(dla osób zainteresowanych mogę wrzucić zdjęcia Lucifera w środku po rozebraniu)
Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 447
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Lucyfer czyli zawór przykręcony z prawej strony skrzyni to połowa problemu druga to prostokątna kostka na wierzchu skrzyni, są dwie jednakowe jedna od przebitki druga od połówek, są w nich gumki które twardnieją ,nieraz pomaga wlanie trochę oleju .W mojej reni wystarczyło pamiętać żeby zostawić na małej skrzyni.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: