Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 mar 2015, 11:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2013, 12:49
Posty: 96
Samochód: scania 124L

Witam. Problem polega na tym ze gdy jechałem dojeżdżałem do skrzyżowania i wcisnąłem sprzęgło to pedał uciekł w podłogę i nie chciał odbić ale zaraz odbił wrzuciłem bieg i gdy chciałem się zatrzymać nie mogłem wcisnąć sprzęgła musiałem zgasić silnik żeby się zatrzymać. Gdy stałem naciskałem pedał który był twardy uginał się może z 5cm i nagle coś puściło i zaczęło działać ale nawet na wciśniętym sprzęgle po wrzuceniu biegu samochód od razu rusza. dojechałem do bazy (20km) i wtedy coś się pochrzaniło bo uciekało powietrze z pod wybieraka włączyła się sama blokada mostu (przycisk był wyłączony) po ok. 10min grzebania w panelu diagnostycznym udało się coś zrobić ze dało się zjechać dalej. teraz na wyłączonym silniku do się wrzucić biegi powietrze nigdzie nie ucieka ale na odpalonym z wrzuconym biegu i wciśniętym sprzęgle rusza sam. I gdy jechałem to na zakrętach strasznie słabła. Przed tym nic się nie działo ze skrzynią ani sprzęgłem. Jest to scania 124l 420 rok 2000. skrzynia biegów opticruise. Pomóżcie. Z góry dzięki.


Post Wysłano: 14 mar 2015, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2013, 19:06
Posty: 190
GG: 3968324
Samochód: eFHacz

Na 99,9% rozsypało się łożysko oporowe, dla pewności możesz się wczołgać pod samochód i od spodu w skrzyni biegów, a dokładniej pod sprzęgłem jest gumowa zaślepka (chyba że zginęła) możesz ją wyjąć i zobaczysz co wyleci :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Od góry też jest ten otwór.

Wyrwało lub wypielo ci się łożysko, jak wypielo to rurką od kabiny wepchnil łożysko w strone docisku.

rozwalileś też przy okazji wysprzeglik

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 20 mar 2015, 17:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2013, 12:49
Posty: 96
Samochód: scania 124L

Problem rozwiązany. Wyrwało łożysko razem z tymi wąsami. I wysprzęglik tez byl do wymiany. Dzięki za pomoc


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: