Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 mar 2014, 11:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2008, 18:01
Posty: 21
GG: 0

Witam

Samochód jak w temacie. Jak w tym aucie działają napędy? 4x4 jest włączone na stałe, a potem tylko blokuje się centralny mechanizm różnicowy i włącza blokady? Czy może działa to tak że ma stałe 4x2 a potem dołącza się przód i blokady przedniego i tylnego mostu?

Bo wychodzi że mam na stałe spięty napęd, ale mosty się nie grzeją, nic za bardzo nie wyje. Pokrętło i kontrolki od napędów działają.Znaczy się po włączeniu jakby przodu trzeba kawałek przejechać żeby kontrolka zapaliła tak samo przy wyłączaniu. Czyli wychodzi że coś tam musi się zazębić. Bo za każdym razem jest to inny kawałek drogi jaki trzeba przejechać żeby kontrolka się zapaliła.


Post Wysłano: 21 mar 2014, 9:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Stałe masz 4x2 dołączasz przód, chociaż ma jakiś patent w skrzyni rozdzielczej, ze ciut mocy idzie i tak na przód bo nie raz zdarzyło mi się ,ze przód obrócił na bardzo śliskiej nawierzchni mimo tego, że był wyłączony, ale jest to jakiś znikomy % przenoszonej mocy

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 22 mar 2014, 15:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2008, 18:01
Posty: 21
GG: 0

Dzięki wielkie za odpowiedź. Ostatnio jeździłem w zróżnicowanym terenie i jak najbardziej potwierdzają się twoje słowa. W błocie jak się ślizga to i przód i tył kopie bez włączania, ale jeżeli przód jest na twardym a tył na miękkim to tylko tył kopie bez włączenia napędu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: