Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2019, 9:39
Posty: 1

Witam ostatnio zauważyłem że w samochodzie zaczyna mi szwankować adblue .migający check jednak usterka po pewnym czasie jak gdyby sama się naprawiała ,pomagało czyszczenie dozownika.Elektrozawór sterujący powietrzem w systemie adblue nr wabco 9750090010 uchodzi z niego powietrze z dziurki nad blaszką z nr.Pod tą blaszką jest jakiś chyba zaworek ale nie znam się czy jest on po to by sygnalizować usterkę zaworu czy jako zabezpieczenie w przypadku zbyt dużego ciśnienia.Po podłączeniu komputera chyba z programem Texa mechanik coś mówił o niestabilnym zasilaniu powietrzem.Czy możliwe że ten zawór jest uszkodzony z tąd ubytek powietrza czy może inna jest przyczyna tej nieszczelności np.za małe ciśnienie na wejściu zaworu i się nie domyka sam nie wiem.Gdzieś tam przeczytałem żepowinno wchodzić do niego 8,5bara natomiast na wyjściu powinno być 5,5bara Do tej porynie nie było problemów z tym zaworem ,wydaję mi się że zaczął szwankować w momencie gdy na serwisie mechanik ustawił podstawę osuszacza na 12bar(chodzi o moment spuszczenia powietrza)do tej pory zawór odbijał przy 10,8bara.Najgorzej że ten zawór był podobno podmieniony na inny rzekomo sprawny i też zaczął syczeć może koledzy macie jakieś doświadczenia w tym temacie za wszelkie wskazówki z góry dziękuje


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: