Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lut 2019, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2019, 18:28
Posty: 1
Samochód: volvo fl6
Lokalizacja: Przeworsk

Witam. Zamontowałem dziś regenerowaną sprężarkę i okazało się że nie nabija powietrza. Wczoraj przywieziona z firmy zajmującej się regeneracją turbin i sprężarek. Swoją oddałem i dali na wymianę taką samą.Chcąc sprawdzić czy pompuje ciśnienie odkręciłem rurkę wylotową ze sprężarki i...słychać że tłok chodzi i lekko dmucha powietrze ale przytkałem palcem i bez problemu dmuchanie zatrzymałem. Ciśnienia nie ma prawie wcale. Po zdjęciu filtra powietrza i przyłożeniu dłoni coś tam zasysa ale słabo. Dodam że wszystko złożyłem i skręciłem tak jak było i w nic nie ingerowałem - taką sprężarkę jak dostałem tak zamontowałem. Dzwoniłem do firmy ale w soboty krócej robią i czekam do poniedziałku. I tu mam pytanie - czy mogłem ,,coś'' zrobić nie tak?? - wąż wlotowy i wylotowy płynu , dolot i wylot powietrza i wężyk oleju - nic skomplikowanego - czy też dali mi na wymianę niesprawną sprężarkę ? chyba jednym palcem nie utrzymał bym powietrza nie?


Post Wysłano: 16 lut 2019, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Zatkaj palcem wylot z sprężarki i zobacz czy w tym czasie wylatuje powietrze przez otwór którym sprężarka zaciąga powietrze wylatuje powietrze z sprężarki.
Jeśli tak to jest problem z płytką zaworową po stronie ssącej

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 17 lut 2019, 11:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Spakować i odwieźć. Takie firmy raczej nie robią problemu z wymianą, jak coś jest nie tak.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: