Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 mar 2021, 19:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2011, 20:39
Posty: 79
GG: 0
Samochód: dobry

Witam. Czy wie ktoś może o co chodzi w volvo fh13 napęd 6x2 że to auto tak dosłownie tańczy na poduszkach?? Dzieje się coś takiego że jeśli auto nie jest doładowane A zwłaszcza jeśli ładunek jest delikatnie na jedną stronę więcej załadowany poduszki zaczynają wariować i auto się tak kołysze na boki. Pompuje powietrze z jednej strony potem z drugiej popuszcza i znowu pompuje i tak w kółko. Mam scanię i niejednokrotnie woziłem z jednej strony paki tonę czy 2 więcej o nic się nie działo. Taka sama sytuacja się dzieje również jak auto na pusto wjedzie na jakiś delikatny przechył. Miał ktoś może podobną sytuację i może wie jak to wyłączyć?? Auto to volvo fh 13 2012 rok - 8 poduszek zawieszenia.

_________________
Jak czolgiem nie wjedzie to pojedziemy Passatem.


Post Wysłano: 03 mar 2021, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Wymień czujnik poziomu ale najpierw sprawdź czy któreś cięgno od czujnika poziomu się nie wygięło.
I czy czasem nie są teraz różnej długości

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 03 mar 2021, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

Volvo ma osobno regulowaną prawą i lewą stronę. Nawala prawdopodobnie jeden z zaworów ECAS lub czujnik poziomu. Powietrze nie sadzi z jednego z zaworów przed mostem? Błędów w zawieszeniu jakiś nie wyświetla?

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Post Wysłano: 03 mar 2021, 23:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2016, 7:40
Posty: 29
Samochód: DAF

Miałem tak w jednej solówce że na postoju poduszki pompowały i spuszczały powietrze a jak wiatr zawiał to dopiero tańcował przyczyną były padnięte amortyzatory


Post Wysłano: 04 mar 2021, 7:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2011, 20:39
Posty: 79
GG: 0
Samochód: dobry

Błędu żadnego nie wyświetla i powietrze też nigdzie nie ucieka. Z tymi amortyzatorami to może i by się zgadzało że są wybite bo widzę że opony napędowe są lekko wyząbkowane.

_________________
Jak czolgiem nie wjedzie to pojedziemy Passatem.


Post Wysłano: 04 mar 2021, 19:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lip 2008, 13:12
Posty: 393
Samochód: Volvo FM9 Volvo fl6 11

To sprawdź jeszcze czujniki poziomu po obu stronach czy nie ma luzu na cięgnach. Było coś ostatnio robione przy aucie? Miałem cztery razy taki problem u mnie padł zawór wewnętrznie przepuszczał powietrze przez co auto dostawało głupawki dwa razy regenerowałem i dopiero wymiana pomogła na dłużej i raz po wymianie czujnika wysokości na zamiennik ten się rozkręcił po kilku miesiącach łapiąc taki luz że auto też się nie mogło wypoziomować i pompowało i spuszczało na przemian stronami. Co do amortyzatorów to dziwne nie powinny tak wpływać system działa z opóźnieniem i przerwami żeby nie reagować na to, chyba że w nowszych zwiększyli szybkość zadziałania i jest się w stanie rozbujać przy padniętym zawieszeniu. Lepiej to ogarnąć bo grozi to przeciążeniem opon z jednej strony i wystrzałami, most powinien być równoległy do auta jeśli jest tam przechył to znaczy że jedna strona nie dopompowuje powietrza a druga pompuje za dużo.

_________________
>>> STAR-TREK RULEZ <<<


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: