Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 sie 2018, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Interesuje mnie czy dużym problemem może być dołożenie osi do scani 114 4x2 solówki z 7.5 metrowa rama
miejsce na os jest oryginalne pojawiło się po przesunięciu sprzęgu do tyłu..

bardziej chodzi mi o podłączenie poziomowania i hamulców ?

i ewentualnie jak potem dograć zmianę w dowodzie? nie chodzi mi nawet o zwiększenie dmc tylko zeby w dowodzie były 3 osie

ewentualnie ile może kosztować taka nowa oś 5 tonowa jak jest nieraz dokładana w ciągnikach ?


Post Wysłano: 15 sie 2018, 21:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Moim zdaniem niemożliwe. Musiałbyś dostać homologację na to, czyli sprawa nieosiągalna.
Ja nie przebrnąłem przez dołożenie sprzęgu, bo w wypisie z homologacji nie była przewidziana możliwość holowania przyczepy. Mimo, że technicznie sprzęg założyć można u byle Mietka, byle śruby dokręcił. A co dopiero dołożyć oś, zmienić DMC, zmienić układ osi, naciski etc.

Sprzedaj i kup 6x2 jak potrzebujesz.

PS: Po co Ci dodatkowa oś, bez zmiany DMC?


Post Wysłano: 15 sie 2018, 21:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Auto wozi siano i słomę dość wysoko :)
Przeładowane nie jest ale poprawiło by to stabilność i cały czas zastanawiam co się stanie jak będę załadowany na równe 4m i strzeli poduszka z tyłu :)

ewentualnie da się założyć jakieś odboje żeby auto nie siadło zabudowa na kołach w trakcie wystrzału ?


Post Wysłano: 15 sie 2018, 22:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Cytuj:
Auto wozi siano i słomę dość wysoko :)
Przeładowane nie jest ale poprawiło by to stabilność i cały czas zastanawiam co się stanie jak będę załadowany na równe 4m i strzeli poduszka z tyłu :)

ewentualnie da się założyć jakieś odboje żeby auto nie siadło zabudowa na kołach w trakcie wystrzału ?
Bez przesady, nie fiknie. Wiozłem kiedyś 17 ton na 2 osiowej p-pie załadowanej pod dach, huknęła opona i nawet za mocno autem nie szarpnęło.
P.S. Odboje masz w górnej podstawie poduszki (wewnątrz). Jeżeli auto jest na 4 poduszkach to bez problemu stawiasz je z powrotem do poziomu przy pomocy trytytki.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: