Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 gru 2012, 21:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2012, 20:38
Posty: 6
Samochód: MAN TGA 460 XXL

Witam. Panowie jak się podnosi kabinę w Manie TGA 26.460 wiem że to może głupie pytanie ale jestem świeżym kierowcą. Drugie pytanie,chodzi o trzecią oś skrętną ostatnio cofałem pod dom załadowany towarem i oś odwrotnie skręcała niż ja kierownicą


Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 2:04 przez Edler, łącznie zmieniany 2 razy.
Primo: ŚWIEŻYM! Ortografia. Secundo W środku zdania duzą literą piszemy nazwy własne, imiona itp


Post Wysłano: 12 gru 2012, 1:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Na pierwsze pytanie nie potrafię Ci odpowiedzieć, ale zobacz może masz kabinę podnoszną elektrycznie. Drugim pytanie mnie rozłożyłeś na łopatki. Użyj wyobraźni. Koła skręcone w drugą stronę na 3 osi zmniejsza promień skrętu. Wyobraź sobie że siedzisz twarzą do tej osi przy cofaniu, to wtedy uzmysłowisz sobie że one skręcają w dobrą stronę. Jakaś mądra głowa kiedyś na to wpadła :)


Post Wysłano: 12 gru 2012, 1:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Nie z dużej tylko dużą!!

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Ostatnio zmieniony 12 gru 2012, 2:04 przez Edler, łącznie zmieniany 1 raz.
Sorry Panie kierowniku :D Możesz mieć rację :)


Post Wysłano: 12 gru 2012, 9:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2012, 20:38
Posty: 6
Samochód: MAN TGA 460 XXL

Cytuj:
Na pierwsze pytanie nie potrafię Ci odpowiedzieć, ale zobacz może masz kabinę podnoszną elektrycznie. Drugim pytanie mnie rozłożyłeś na łopatki. Użyj wyobraźni. Koła skręcone w drugą stronę na 3 osi zmniejsza promień skrętu. Wyobraź sobie że siedzisz twarzą do tej osi przy cofaniu, to wtedy uzmysłowisz sobie że one skręcają w dobrą stronę. Jakaś mądra głowa kiedyś na to wpadła :)

Tak masz rację, ale cofając do tyłu w lewo to oś skręca w prawo a moim zdaniem powinna skręcać też w lewo albo coś źle rozumuję


Post Wysłano: 12 gru 2012, 10:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 paź 2011, 22:50
Posty: 535
GG: 0

Cytuj:
ale cofając do tyłu
A jak cofasz do przodu to jak jest??


Post Wysłano: 12 gru 2012, 15:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Os tylna skretna powinna zawsze sie skrecac w odwrotna strone niz os 1sza , tor jazdy musi przybierac ksztalt luku .
Jezeli os tylna i przednia skrecaja w ta sama strone to pozdziera opony i jest to definitywnie ustarka.

Pompa podnoszenia kabiny znajduje sie za schodkami po stronie pasazera z dolu.


Post Wysłano: 15 gru 2012, 16:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2012, 20:38
Posty: 6
Samochód: MAN TGA 460 XXL

Cytuj:
Os tylna skretna powinna zawsze sie skrecac w odwrotna strone niz os 1sza , tor jazdy musi przybierac ksztalt luku .
Jezeli os tylna i przednia skrecaja w ta sama strone to pozdziera opony i jest to definitywnie ustarka.

Pompa podnoszenia kabiny znajduje sie za schodkami po stronie pasazera z dolu.
Tak pompa znajduje się za schodkami ale tam jakieś przewody muszę połączyć :(


Post Wysłano: 19 gru 2012, 10:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2012, 20:38
Posty: 6
Samochód: MAN TGA 460 XXL

Panowie nie mogę wrzucić biegu, dopiero po pewnym czasie jak się silnik się rozgrzeję i po próbach wrzucenia biegi wchodzą.Dodam że dzieje się to przy ujemnych temperaturach.


Post Wysłano: 19 gru 2012, 14:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Cytuj:
Cytuj:
Os tylna skretna powinna zawsze sie skrecac w odwrotna strone niz os 1sza , tor jazdy musi przybierac ksztalt luku .
Jezeli os tylna i przednia skrecaja w ta sama strone to pozdziera opony i jest to definitywnie ustarka.

Pompa podnoszenia kabiny znajduje sie za schodkami po stronie pasazera z dolu.
Tak pompa znajduje się za schodkami ale tam jakieś przewody muszę połączyć :(

Masz do tego spacjalny klucz / wajche ,ktora zakladasz na pompe i jazda "moja/twoja" , masz tam tez mala dzwignie do zmiany podnoszenie/opuszczanie .
Jak masz pompe elektryczna to w kabinie masz wlacznik glowny a przy schodkach wlacznik pompy , przykladasz do niego metal i wlacznik dziala :).


Post Wysłano: 20 gru 2012, 12:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Od razu Ci powiem, ze najlepiej jak bedziesz mial ten klucz "z dostawką" tzn normalny klucz do kół + dospawany do niego jakiś pręt. Inaczej po 1. oryginalnym kluczem porysujesz sobie drzwi/schodek, po drugie namachasz się jak głupi z krótką przedłużką wsadzaną w dziurkę. Coś o tym wiem, bo często było mi dane tę jędzę podnosić :twisted:
Tak jak koledzy pisali jest to po prawej stronie na ostatnim schodku, klapka do góry i masz. Pierwszy z lewej cienki "pstryczek" to do wybrania kierunku. Pstryczek do dołu-opuszczanie, pstryczek do góry-podnoszenie. Obok masz coś jak śruba od koła, tam nakładasz klucz i równolegle do kabiny "pompujesz" do przodu i do tyłu. Nie zapomnij w kabinie kliknąć guzika z rysunkiem kabiny ;) No i sprawdź, czy przypadkiem NA PEWNO nic nie zostało, co mogłoby polecieć na szybę i narobić problemów.
O elektrycznym też Ci koledzy już opisali, pytanie tylko czy jeśli masz to sprawny. U mnie niestety sprawne nie było i musiałam ręcznie. A do ręcznego żadne kable potrzebne nie są. Nie mam MANa pod ręką i mieć nie będę, bo bym Ci fotkę pokazała, że serio żadnych kabli nie trzeba.

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: