Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 cze 2021, 1:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lis 2005, 21:37
Posty: 48
Lokalizacja: Chelmek

Mam problem z hamulcami po wymianie tarcz i klockow grzeja sie kola przy częstym hamowaniu, najbardziej dwa skrajne po przekątnej, na autostradzie zimne. Przy wymianie tarcz zaciski były na stole i wymieniane prowadnice z gumkami, pływają swobodnie. Sprawdziłem na podnosniku po zahamowania i puszczeniu hamulca koło się kręci ręką ale słychać tarcie klocków , wystarczy kopnąć w koło i cisza koło swobodnie zaczyns się kręcić. Tak jakby tłoczki w zacisku nie odbijały do końca, czyżby na ramieniu na półksieżycu łożyska igoelkowe sie przycinały? Musze rozebrac jeden zacisk i zaglądając o co tam chodzi. Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Może farba na klocku tam gdzie przesuwa się w zacisku - w nówce naczepie w 2 trasie 2 koła zwalałem - klockiem po asfalcie potarłem by farbe zdrapać i gitara.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 01 cze 2021, 10:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lis 2005, 21:37
Posty: 48
Lokalizacja: Chelmek

NIE NIE, klocki luźno gonią wszystko wyczyszczone tak jak powinno być, zaciski na prowadnicach też pływają jednym palcem można przesuwać. Tak jakby tłoczki nie odbijały, trzeba chyba rozebrać zacisk i zaglądając w bebechy.


Post Wysłano: 01 cze 2021, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

sprawdź bicie tarcz - skoro wcześniej było dobrze tłoczki odbijały to co sie nagle stało?
szukaj tam gdzie się coś zmieniło.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 01 cze 2021, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lis 2005, 21:37
Posty: 48
Lokalizacja: Chelmek

Tarcze są nowe, to co ma bić? Zmieniło się położenie tłoczków cienkie tarcze +cienkie klocki, tloczki pracowaly na maksymalnym wysunieciu ,a teraz wszystko nowe maksymalnie schowane. Rozebrałem na próbę jeden zacisk na czynniki pierwsze, był przytarty delikatnie ten korpus w którego się wkręcają tłoczki , obcierał o obudowę zacisku. Wszystko umyte i nasmarowane, zobaczymy czy bedzie jakis efekt.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie sugeruj się "nowością" dziś najważniejsza jest sprzedana sztuka z tego są pieniądze reszta sie nie liczy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 cze 2021, 23:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lis 2005, 21:37
Posty: 48
Lokalizacja: Chelmek

Nie chodzi o tarcze tylko o zaciski, tak jak pisałem wystarczy kopnąć w koło i już koło lżej się kręci , tak jakby tłoczki nie do końca odbijały.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: