Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 paź 2020, 10:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 paź 2020, 10:15
Posty: 1
Samochód: 4xMan TGX
Lokalizacja: Inowrocław

Witajcie, mam problem z hamulcem górskim w Manie Tgx 18.480 euro 6. Mianowicie nie wywala żadnych błędów, a podczas jazdy po naciśnięciu przycisku prawej manetki od hamulca górskiego pojawia się od niego ikonka że aktywny, słychać że delikatnie jakby się włączył ale auto praktycznie nie zwalnia. Sprawdzałem siłownik hamulca górskiego na przepustnicy (wydechu) - podłączyłem na krótko zamyka. Sprawdzałem na uruchomionym silniku, silnik zaczyna się dławić czyli zamyka kompletnie. Na próbę podmieniłem tez siłownik hamulca, bez skutku. Zauważyłem że podczas gaszenia pojazdu górski się zamyka czyli zawór sterujący raczej puszcza a przyczyna jest gdzieś w sterowaniu dopiero podczas hamowania. Co może być przyczyna? Proszę o jakieś podpowiedzi bo już kończą mi się pomysły gdzie szukać. Posiada ktoś schemat od całego układu?

Pozdrawiam
Marcin

//edit: problem rozwiązany, po wypięciu kostki od serwomotoru egr zaczął sypać stały błąd; 4081 czyli egr fizyczna wartość czujnika/przegrzanie. Przyczyną urwana klapa w przepustnicy egr. Po wymianie przepustnicy egr hamulec górski działa poprawnie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: