Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 kwie 2017, 21:51
Posty: 1

Witam,

posiadam hamulec górski który ma 2 stopnie, podczas załączenia na ten drugi stopień i przy dużym obciążeniu jazdą w dół hamulec zaczyna hałasować - głośno "ćwierkać" tak jak ptak.... Czym to może być spowodowane? Jakaś nieszczelność?

Ciężarówka ma już przejechane 1 130 000 km.

Druga sprawa to podczas jazdy pod górę, po chwili słychać pod maską takie tyrkanie trrrr trrr trrr trr tttrrrrr, jak odpuszczę trochę gaz to przestaje ale wtedy auto po prostu zwalnia, jak dam gaz do dechy to znowu jest trrrrr trrrrrrr i tak aż wyjadę pod górę...
Nie wiem czy to coś z turbo czy coś z silnikiem?

Proszę o radę w tych dwóch sprawach.
Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Ćwierkanie,tak od układu wydechowego sprawdź opaski i harmonijkę i czy nigdzie indziej między turbiną a katalizatorem nie ma przedmuchu spalin,co to tyrkania to opaski na rurach do IC sam IC i możesz mieć coś luźnego,nie wiem stopień nie dokręcony np.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

U mnie w MANie przy hamowaniu retarderem też ćwierkało, potem zaczęło ćwierkać przy przyśpieszaniu... A na koniec zorientowałem się, że to dźwięk trącej gumy na resztkach podpory wału :roll:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: