Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2017, 19:34
Posty: 6
Samochód: Scania114

Witam
Problem dotyczy scani 114 2002 na tarczach, otóz pod jaka naczepe bym ja nie podczepił scania blokuje kola szybciej od naczepy. Efekt jest taki ze na sliskim załadowana naczepa pcha ciagnik do puki nie wcisnie sie mocniej pedalu hamulca a nie musze pisac ze jest to dosc niebezpieczne.
Po zglębieniu nieco tematu pomierzylem ciśnienia na tylnym siłowniku ciagnika i zóltym przewodzie sterujacym naczepa i wyszło ok 1 bar roznicy skoleji w innym ciagniku ta roznica była na poziomie 3bar stad wynika ze scania poprostu ma zle usatwiany kat wyprzedzenia hamulców naczepy.
Czy ktos z farumowiczów moze powiedziec mi gdzie ustawia sie to wyprzedzenie?
Czy na zaworze europa? bo z niego wychodzi przewod sterowania naczepy czy moze jeszcze gdzies indzej jest jakis inny zawór gdzie mozna to wyregulowac?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

U mnie jak miałem czwórki to pneumatyk jak miałem problem że naczepa za słabo hamowała wymieniał mi zawór pod skrzynką bezpieczników . Wiem że regulował mi wkładając imbus od dołu do środka tego zaworu , po tym zabiegu było niebo do ziemi :)

_________________
https://t.me/pump_upp


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Jeśli masz EBS to wyprzedzenie ustawiasz komputerem .Możliwe że masz uszkodzony lub źle wyregulowany zawór regulujący siłę hamowania tylnej osi ,ale wtedy blokowałoby tylko tylne koła.Sprawdź ciśnienie na przewodzie zasilającym naczepy powinno być 8atm.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Edit

Urlop daje mi się we znaki ... Myśląc o skrzynce z akumulatorami napisałem o skrzynce z bezpiecznikami ... :) zawór masz pod akumulatorami pod plastikową osłoną na dwie zawleczki .

_________________
https://t.me/pump_upp


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2017, 19:34
Posty: 6
Samochód: Scania114

Dziś dobralem się do tego zaworu. Zająłem od ogółu odpowietrznik i co prawda była tam jakąś śrubki regulacyjna na śrubokręt gwiazdkowy ale kręcenie nie nie przynosiło radnych efektów.
Ma ktoś może jeszcze jakieś sugestie ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: