Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 kwie 2020, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2012, 13:17
Posty: 20

Witam Panowie mam problem Scania 4 rozrusznik nie kreci ze stacyjki, na krotko śrubokrętem pali, stacyjka sprawdzona, przekaznik ten okrogly metalowy sprawny, moje poszukowania utknely na przelazniku rp23 (ten zabezpieczjacym przed ponownym rozruchem) otóż jest na nim caly czas napiecie i nie puszcza napiecia na ten glowny przekaznik od rozrusznika, (jak odepne mu zasilanie to wtedy pali normalnie)aha i jeszcze jak przekrecam zaplon to nie swieca mi kontrolki od ladowania i plynu chłodniczego, ktos podpowie co to moze byc?


Post Wysłano: 26 kwie 2020, 0:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2020, 0:14
Posty: 1

Kolego mialem podobny przypadek ale zarzyly mi sie kontrolka od plynu i ladowania. Przyczyny moga byc dwie takiego stanu jak u mnie byl: zuzyty regulator napiecia w alternatorze lub pekniety przewod od alternatora do rp23. Moze pojdz tym tropem i sprawdz szczotki w regulatorze lub ten przewod. Pekniety moze byc ma wysokosci filtra powietrza tam gdzie wiazka pracuje jak rusza sie kabina.


Post Wysłano: 26 kwie 2020, 12:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Ja bym zaczął od sprawdzenia DOKŁADNIE przewodów w obudowie pod kierownicą.


Post Wysłano: 26 kwie 2020, 14:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Cytuj:
Kolego mialem podobny przypadek ale zarzyly mi sie kontrolka od plynu i ladowania. Przyczyny moga byc dwie takiego stanu jak u mnie byl: zuzyty regulator napiecia w alternatorze lub pekniety przewod od alternatora do rp23
Potwierdzam Scania blokuje rozruch przy uszkodzonym alternatorze,brak kontrolki ładowania o tym świadczy


Post Wysłano: 26 kwie 2020, 14:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie wiem jak w 4, w następnej generacji jest tak, że przy słabym aku nawet nie jęknie, jest echo. Możliwe, że na krótko pomijane jest to "zabezpieczenie".


Post Wysłano: 26 kwie 2020, 16:54

Nie wiem co tam się dzieje u Ciebie w tej scanii ale kiedyś jak mi poszło zwarcie od rozrusznika, to mi prawie całą kabinę zjarało na stacji, ledwo to ogarneliśmy :lol:


Post Wysłano: 28 kwie 2020, 23:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2012, 13:17
Posty: 20

Witam, problem rozwiązany, wymienilem altetnator na nowy i i wszystko dziala, dla potomnych dodatkowym objawem wskazujacym było to ze po dłuższym postoju np. rano alternator byl lekko cieply i pobierał prąd. Dzieki i pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: