Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2019, 17:48
Posty: 15
Samochód: volvo fm 8x4

Witam posiadam volvo fh 12. 380 km. silnik d12d z 2003 r mam problem, rano jak temperatura spadnie tak do -5 stopni nie mogę odpalić coś tak jak by odcinało zapłon silnik kręci ale nie zaskakuje dopiero jak parę razy go po startuje trochę poprzeklinam popukam po konsoli po kasuje błąd to odpala, później już przez cały dzień pali jak nowy i żaden błąd sie nie pokazuje. Wyskakuje błąd MID 128 PSID162 FMI2 czyli << Parametr: Niepoprawna odpowiedź innych jednostek sterujących. Usterka: FMI 2 Niepoprawne dane>>. Macie jakieś sugestie co sprawdzić ?? Obecnie poruszałem wszystkie przekaźniki i bezpieczniki i nie wiem co dalej .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1989104.html pierwsze z brzegu z googli.

My tu nie jesteśmy elektronikami. Jeden z drugim użytkownikiem jakieś tam pojęcie ma. Ba, niektórzy nawet wymiatają, ale bez przesady.

Błędy komunikacji to śliski temat. Od spalonego bezpiecznika, przez przekaźnik, wiązkę, szyny Can, przełożonych a nie zaprogramowanych modułach, na uwalonej kasecie silnika kończąc.

Jeśli sprawdzałeś bezpieczniki, przekaźniki i wiązki, to bez dobrego (i to dobrego), elektryka się nie obędzie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2019, 17:48
Posty: 15
Samochód: volvo fm 8x4

To jest najgorsze jak raz działa raz nie działa. A które konkretnie bezpieczniki i przekaźniki są za to odpowiedzialne bo ja to tak powierzchownie sprawdziłem .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Przekaźniki od k1 do k4 w lewym górnym rogu poprzekładaj, może któryś nie styka.
Tam na rozpisce masz od czego są.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2019, 17:48
Posty: 15
Samochód: volvo fm 8x4

Dodam że dodatkowo wyskakuje też inny błąd modułu oświetlenia niby pokazuje że lampka migacza spalona a on działa normalnie. Błędy MID216, SID253, FMI 2 , oraz MID216, PSID15, FMI5. Może ten moduł oświetlenia robi jaja i nie odpala silnik
Jak już odpali to później przez cały dzień spokój z błędami . Miał ktoś podobnie??


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Na elektrodzie jest podobny temat, i też koleś miał problem z LCM.

Odepnij kostki od LCM i zobaczysz czy będzie dobrze.
LCM jest pod tym panelem z bezpiecznikami.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2019, 17:48
Posty: 15
Samochód: volvo fm 8x4

Czyli panel z bezpiecznikami muszę odkręcić żeby się dostać do tego modułu oświetlenia ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Tak, to dość duża prostokątna puszka, ma napisy LCM, lub Light Control Module, i od przodu kilka kości z kablami.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2019, 17:48
Posty: 15
Samochód: volvo fm 8x4

Odłączyć wszystkie kości i sprawdzić co będzie się działo, a która kość odpowiada za migacze? Dzisiaj jak nie było przymrozku wszystko grało rano bez błędów i od razu odpalił.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Najlepiej żebyś trafił tą z zasilaniem, sądzę że będzie to ta z najgrubszymi kablami. Inaczej odepnij wszystkie.
Tak jak mówiłem elektrykiem nie jestem.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: