Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

w trakcie jazdy pojawił sie komunikat "niski prąd naładowania baterii - wyłącz odbiorniki prądu" - skala ładowania na wyświetlaczu pokazywała 2 strzałki w kierunki minusa, po podłączeniu miernika ładowanie w trakcie jazdy i włączonych normalnie odbiornikach (światła radio itd...) wskazywało 28,2 wahania występowały jak włączałem nowy odbiornik i spadało do 28,1 by zaraz powrócić do poprzedniego wskazania. dłuższą chwilę po wyłączeniu silnika napięcie na mierniku wskazywało 26,2.
jutro rano sprawdzę akumulatory na zimno jakie mają napięcie.
gdzie szukać rozwiązania problemu?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Na pewno nie w alternatorze, i raczej na pewno nie w bateriach.
Może hard reset klemą pomoże?

Albo to tylko jednorazowy błąd. Teraz takie są wozy. Problemy pojawiają się i znikają. Jeździć obserwować, jak mawia klasyk.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

też myślałem o klemie - poprzednio taki komunikat pojawił się 5 miesięcy wstecz i bardziej spanikowałem :D bo działo się w drodze.
wtedy odłączyłem klemę na chwile i "zadziałało" - mechanik mówił że może któryś parametr akumulatorów siada i dlatego sie to pojawia.
edit:
dziś rano zmierzyłem napięcie na akumulatorach - 25,2 V - komunikatu żadnego nie ma , skala napięcia akumulatora wskazuje 30% - co chyba nie do końca jest prawdą.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: