Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 sie 2018, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lut 2018, 18:57
Posty: 31

Witam
dziś podczas normalnej jazdy zaświeciła się żółta kontrolka w kształcie silnika (w lewym dolnym rogu)
po sprawdzeniu w "Diagnostyka" w komputerze volvo wyświetliły się 2 błędy
1. Kaseta filtra powietrza - wartość zbyt wysoka doczytałem że może to być wkład osuszacza ( jutro wymienię i zobaczymy) dodatkowo wyświetla w "komunikaty pojazdu" obrazek zapełnionego woda osuszacza.
2. Drugi błąd myślę że może być odpowiedzialny za tą żółta kontrolkę mianowicie "Czujnik temperatury spalin - brak danych"
Czy w volvo fh 13 2008r. jest tylko jeden czujnik temperatury spalin i wygląda tak?
https://zapodaj.net/bb4ce7dbe5d2d.jpg.html
w Kostce są 2 piny i czy powinien tam być prąd (tzn na którymś z pinów) bo u mnie bez względu czy jest zapłon czy nie prądu nie ma

Czy są jeszcze inne "czujniki temperatury spalin" w volvo fh 13 2008r. ?
Czytałem tez o NOX ale zrozumiałem że NOX mierzy ile tlenków azotu zawierają spaliny a nie temperaturę

Proszę o pomoc jak pozbyć się tej kontrolki.


Post Wysłano: 24 sie 2018, 23:44

Po pierwsze to nie ma Volvo FH 13.
Po drugie, o problemach z osuszaczem (czytaj: osuszacz do wymiany) informuje piktogram w kształcie butli sprężonego powietrza połączonej z zarysem kompresora i manometrem.
Filtr powietrza ma tyle wspólnego z osuszaczem, że idzie przez filtr powietrze do sprężarki a następnie na podstawę osuszacza/zawór czteroobwodowy.
A skoro wyskoczył błąd typu: "Kaseta filtra powietrza" znakiem tego należy zacząć diagnostykę od sprawdzenia wkładu filtra powietrza.

Co do pozostałych - nie wypowiem się.


Post Wysłano: 25 sie 2018, 6:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Nie wiem jak w volvie , ale czujnik temperatury spalin pewnie jest przed katalizatorem i za katalizatorem.

_________________
DAF 95XF 430


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: