Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2018, 12:24
Posty: 10
Samochód: DAF XF 106

Witam serdecznie

Piszę z zapytaniem do kolegów odnośnie błędów. Zestaw pojechał w pierwszą trasę po rozładunku w trakcie pauzy przy próbie odpalenia pojawiają się komunikaty widoczne na zdjęciu.
Odpalił za 3 razem, potem już normalnie ale nadal widoczne błędy, biegi wybiera i przerzuca normalnie. Co jakiś czas błędy znikają i jest cały czas okej.
Za głupie i durne sugestie na temat 'magnesu' od razu dziękuję.
Jestem świeży w temacie i nie mam zamiaru praktykować takich rzeczy tym bardziej, że zestawem jeździ kierowca i w moim przekonaniu nie liczy się parcie na trasę i km ale zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo.
Hejterom od razu przybijam piątkę!

Przebieg widoczny na zdjęciu.
https://zapodaj.net/a57679215c278.jpg.html

Z góry serdecznie dziękuję za chęci odpowiedzi i nakierowania na cokolwiek.


Miałem kiedyś podobnie. Auto z '14 roku. Pojechało na obsługę okresową - w roku 2015, zmienili oprogramowanie i po problemie. Nie wiem czy to był jednorazowy przypadek, czy też akcja serwisowa.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Lub coś z kabelkami, a dokładniej z szyną CAN, brak połączenia na tej szynie kabiny z powyższymi pod zespołami pojazdu

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2006, 16:27
Posty: 81

Jakbym czytał o moim ...

Też 106, też 2014 i też w pierwszej trasie zfixowała. Kilka wizyt w serwisach (różnych) i nadal nie wiadomo o co chodzi. U mnie było tak że zapalał się błąd silnika, w ostrzeżeniach było pusto. Na komputerze diagnostycznym pojawiał się nieaktywny błąd, który nic nie mówił Panom serwisantom. Przy którejś wizycie porozpinali szynę CAN, aby mierzyć napięcia, nic nie znaleźli ale po pospinaniu rok był spokój.

Tydzień temu problem wrócił, jak tylko zjedzie na bazę to czeka nas kolejna wizyta.

Fakt, u mnie te błędy nigdy nie miały wpływu na odpalanie czy pracę silnika.

Jeśli zaś chodzi o aktualizacje, to auto jest tak zaktualizowane, że chce aktualizować komputery diagnostyczne w serwisach ...

Jeśli się dowiesz o co chodzi,to podziel się.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Co prawda nie 106-ty a 105-ty, ale przy odpalaniu szczególnie po dłuższym postoju też jakieś błędy się zaświecają. Moim zdaniem winny jest spadek napięcia. Ja bym tam na siłę nie szukał skoro później jest wszystko w porządku. :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Standardowa reakcja serwisu na bledy elektryczne.

Odepni akumulator na kilka minut. Przewaznie pomaga jesli bledy nie znikna to zapewne padlo oprogramowanie i potrzeba wgrac nowe

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2018, 12:24
Posty: 10
Samochód: DAF XF 106

Jestem w szoku za tak konstruktywne i szybkie odpowiedzi.

Dziękuję Panowie, tak przeczuwałem, że znajdę tutaj dojrzałych i mądrych ludzi nie plujących jadem na każdym kroku.

Przed wypuszczeniem w trasę oddałem ciągnik do serwisu DAF'a w Komornikach, nieregularnie pojawiał się problem z jazdą a mianowicie ciągnik jechał normalnie a w pewnej chwili max 20km/h, problemem okazała się elektronika hamulca ręcznego,którą serwis wycenił na 1900zł z robocizną, poza tym prosiłem o ogólny przegląd i sprawdzenie. Oprócz tego nie nic nie wykryto.
Chciałbym się tym nie martwić ale na zestawie jeździ bardzo dobry i mądry kierowca, nie chciałbym aby miał jakiekolwiek problemy (choć wiem, że te nie zawsze da się uniknąć)
Na razie jestem w stałym kontakcie z kierowcą, który pauzuje do jutra we Francji ale nie ukrywam, że lekki stres mnie dopada czy wszystko będzie w porządku.

ps. Dziś pojawił się błąd odnośnie regeneracji filtra cząstek stałych, kierowca próbuje zrobić tą regenerację według wskazań komputera lecz nie jest w stanie w międzyczasie pojawia się komunikat : "uwaga gorące spaliny".
Myślę, że to jutro zniknie gdy go wypali po drodze na załadunek.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Jesli podczas regeneracji auto stoi badz jedzie wolniej niz 50km/h to zawsze pojawi sie komunikat o goracych spalinach.
Dla tego podczas postoju zaleca sie przerwac regeneracje i wznowic ja po ruszeniu

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Jeśli mogę coś doradzić: Jeśli ma krótki odcinek do przejechania na załadunek - niech zablokuje regenerację i dopiero po załadunku, na długim odcinku wyłączy blokadę.
Po co niepotrzebnie ją przerywać, lepiej później i cały proces zrobić jak bawić się po kilka prób.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2018, 12:24
Posty: 10
Samochód: DAF XF 106

niestety Panowie teraz problem się pogorszył bo ciągnik tak jakby lekko kręci ale nie odpala wcale, podmiana baterii od innego kierowcy nic nie daje, jest to samo więc awaria aku odpada.
Czas mi sie kurczy, znalazłem polski serwis mobilny Yanosik ktory stacjonuje w Calais, kierowca jest koło Lyonu i szczerze to nie wiem co mam zrobić.

ps. na przyszłość zapytam gdzie szukać informacji odnośnie chwilowego wyłączenia blokady regeneracji?

ps. do załadunku ma 104km, regeneracji nie mógł w ogóle rozpocząć gdy wcześniej auto jeszcze zapalało


Dokładne oznaczenie przełącznika wg instrukcji obsługi:

Obrazek

Powinien znajdować się po prawej stronie konsoli z radioodbiornikiem, w dolnym rzędzie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Nie mial zadnych komunikatow odnosnie zabrudzenia filtra cząstek stalych.
Jesli przez dluzszy czas nie bedziesz wypalac filtra to najpierw ograniczy moc i predkosc a nastepnie przejdzie w tryb serwisowy gdzie nie odpalisz auta i tylko z komputera wlaczysz wypalanie

Mozliwe ze padla ktoras z sond i przez nia te glupoty

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2018, 12:24
Posty: 10
Samochód: DAF XF 106

Niestety Panowie pod wieczór już ciągnik ma problem z odpaleniem, próbuje zakręcić ale nie odpala, byłem zmuszony wezwać serwis Dafa we Francji, jutro rano po potwierdzeniu gwarancji zapłaty w Komornikach , puszczą mechanika do kierowcy.
Dam znać co było choć przeczuwam skasowanie błędów i wykasowanie mnie minimum 500€
Dzięki za porady!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2018, 12:24
Posty: 10
Samochód: DAF XF 106

Byłem zmuszony wezwać serwis Dafa z Lyonu.
Wymiana jednego akumulatora oraz aktualizacja oprogramowania komputera (jeden z panów powyżej miał rację)
Jeden problem się skończył to drugi mi się pojawił a mianowicie rozerwany bieżnik w oponie na osi ciągnącej, sprowadzam zestaw z Francji do kraju na wymianę drugiego akumulatora oraz wszystkich opon by mieć święty spokój.
Wymieniłem już wszystko co możliwe, zostanie mi tylko spotkanie pecha na mojej "drodze" transportowej.

Dziękuję wszystkim za okazałą pomoc, doceniam bardzo.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: