Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lip 2018, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lip 2018, 21:43
Posty: 1
GG: 1408565
Samochód: DAF XF 106 480 (2018r)

Witam,
kilka dni temu z racji długich kursów (3/1, 4/1) zmieniłem moją drugą lodówkę na kompresorową. Miałem zamiar wyprowadzić sobie kabel z aku w celu podłączenia na stałe owej lodówki. Mechanik na bazie zabronił mi, ponieważ jest to nowe auto na gwarancji i nie mogę ingerować w instalację elektryczną ciągnika. Poza tym stwierdził, że istnieje duże ryzyko zwarcia i spalenia się auta. Czy serwis, w którym auto było kupowane (DAF) może wykonać taką usługę tak, żeby nie stracić gwarancji?


Post Wysłano: 02 lip 2018, 0:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Na prawdę stary przyoszczędził i nie wziął oryginalnej lodówki? Chyba że swoją masz jako dodatkową?

Najpewniej będzie zadzwonić na obojętnie jaki serwis i się dowiedzieć, a i przy okazji o cenę...


Post Wysłano: 02 lip 2018, 5:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja nie wiem z czym problem. Dokładasz dwużyłowy kabel z bezpiecznikiem na plusie, i gniazdem zapalniczki na końcu. Podpinasz pod klemy, i prowadzisz do kabiny. Przecież to nie jest ingerencja, nie tniesz peszli, kabli.

Dla pewności przed wizytą w serwisie, możesz tą instalację odpiąć od aku i schować gdzieś kabel, lub wymontować w ogóle.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 02 lip 2018, 12:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Dokładnie jak koledzy pisali, przecież czy podpinam do zapalniczki czy do klem to sie wpinam tylko nie ingeruje.
Najważniejsze dać bezpiecznik zaraz na początku koło aku. Ja tam zawsze robię pod car audio i niema problemu...


Post Wysłano: 05 lip 2018, 10:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 21:14
Posty: 429
GG: 8174728
Samochód: B8
Lokalizacja: ŁÓDŻ-SULEJÓW

To zależy czy lodówka 12 czy 24...poza tym z doświadczenia serwisowego powiem ze mechanik miał racje. Jest tak ponieważ po pierwsze serwis może Ci to zrobić "profesjonalnie" i wtedy jak coś się będzie działo np.z akku to masz fakturę montażu, co za tym idzie montaż dwóch przewodów można przeprowadzić na 1000 rożnych sposobów łącznie z takim ze się będą ciągły gdy kabina będzie szła do góry....jeśli auto na gwarancji to wszystko będzie dobrze do pierwszych problemów elektrycznych z autem...

_________________
SPEC.RENAULT TRUCK, VOLVO..DĄBROWA NAD CZARNĄ WOJ ŁÓDZKIE DK74
TEL. 509-036-498
-WYJAZDY NA AWARIE ELEKTRYKI I ELEKTRONIKI RENAULT I VOLVO- ADBLUE, APM, DEFEKT 200,DEFEKT WTRYSKU,DEFEKT IMMOBILIZERA,WYŁ.IMMOBILIZERA, ITP.). zapraszamy do grupy:
https://www.facebook.com/groups/235395747040110/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: