Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2008, 15:00
Posty: 25
GG: 0

Witam. problem dotyczy Mana TGA z silnikiem 480 z ukladem paliwowym common rail. Zaczely pojawiac sie bledy EDC 00652-06, 00654-06, 00656-06. W spisie kodow bledow usterka jest opisana nastepujaco: "zawor elektromagnetyczny cylindra 2, 4 ,6" Bledy pojawiaja sie rownoczesnie i niespodziewanie. Co najgorsze po ich wyswietleniu w jednej chwili samochod kompletnie traci moc, ciezko wychodzi na obroty. Czasami porblem sam znika i wszystko wraca do normy.Proby odpinania zasilania pomogly, ale po pewnym czasie problem znów pojawil sie na jakis moment. Wiem ze powodu trzeba szukac w układnie paliwowym. Logicznie myslac nie jest to stala usterka mechaniczna. Prawdopodobnie cos nie tak z elektronika. Moze ktos mial podobny problem?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 17:56
Posty: 573
GG: 2738622
Samochód: MAN
Lokalizacja: małopolska rudawa

tak kolego spotkałem się z tym oczywiście. pierwszą żecz co możesz zrobić to odepnij wtyczke z kasety silnika wiązki która wchodzi do wtryskiwaczy i zobacz czy piny nie są zalane olejem. jeżeli są zalane to wiązke musisz wymienić, jeżeli nie są zalane to zdemontuj pokrywe zaworów i zobacz czy przewody są dobrze dokręcone do pinów wtryskiwaczy. jeżeli ok to wina cewek na wtryskach. ale daje głowę że napewno wiązka jest zalana olejem

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2008, 15:00
Posty: 25
GG: 0

Wielkie dzięki przyjacielu! Potrzebowalem praktycznej wiedzy, bo dumałem nad tym tydzień i nie wydumałem. Serwis na podstawie kodu bledu tez nic konkretnego nie powiedział ("Może wtryski zapieczone, może pompa, rozgrzebiemy zobaczymy"). W poniedzialek z rana wcielę w życie Twoje rady :) podziekował jeszcze raz.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2008, 15:00
Posty: 25
GG: 0

Przyjacielu, miałeś rację. Wiązka była zalana olejem. Została wymieniona. Problem w tym, ze olej dostał się do kasety... Czy da się ja rozebrać i jakoś wyczyścić? Trzeba wymieniać?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Czy bledy pojawiaja sie z nowa wiazka?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2008, 15:00
Posty: 25
GG: 0

Pokazywały się. Okazało się, że olej dostał się do kasety. Odważyłem się ją otworzyc i wyczyścic. Po tym wszystko wróciło do normy. Jakby nigdy nic. Dziwne ze nic się nie uszkodziło, bo oleju było sporo... Serwis powiedział sobie za kasetę EDC 17 tys ... obłęd. Podziękowania za pomoc dla RE-ANIMATOR :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 17:56
Posty: 573
GG: 2738622
Samochód: MAN
Lokalizacja: małopolska rudawa

nie ma za co.

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 17:56
Posty: 573
GG: 2738622
Samochód: MAN
Lokalizacja: małopolska rudawa

664002086 zadzwoń i zapytaj tutaj o kasete jeśloi chcesz

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak z ciekawości ile dałeś za nową wiązke do wtryskiwaczy :?:
W obu mańkach mam ten sam problem, wiązką cieknie olej do sterownika :]

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Czasami MAN wymienia wiazki nawet po okresie gwarancyjnym w zakresie tzw "dobrej woli".
Lecz jak to jest w Polsce .... nie wiem .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2008, 15:00
Posty: 25
GG: 0

wiązka coś kolo tysiąca.
Cytuj:
Czasami MAN wymienia wiazki nawet po okresie gwarancyjnym w zakresie tzw "dobrej woli".
Lecz jak to jest w Polsce .... nie wiem .
Słusznie, tak powinno być, bo to wada w konstrukcji, ale w tym przypadku nie wykazali się dobrą wolą :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Pozostaje tylko jedno pytanie czy ta nowa wiązka jest pozbawiona wady fabrycznej i nie zacznie znowu cieknąć olej za jakiś czas :?:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2013, 22:19
Posty: 2
Samochód: tga

Miałem ten sam problem w tga olej przez wiązkę dostał się do kasety została założona nowa wiązka za 1600 zeta po roku to samo. Potem kumpel dał mi namiar na firmę w Ostrowcu św założyli mi na wiązkę holenderski separator oleju za 700 zł i już 3 lata jest spoko zrobiłem ponad 200 tyś i jest suchutko .Wtedy się ogłaszali na allegro nie wiem jak teraz pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lis 2018, 1:07
Posty: 1
Samochód: TGA

Kolego na olej wiązce w Mańku jest bardzo prosta rada w kunowie jest taka firma co zakładaja blokadę na wiązke i zapier..... my robiliśmy u nich 7 czy 8 sztuk we wszystkich TGA był ten sam problem wiązki były robione 4 czy 5 lat temu a ostatnia 3 miesiace temu i problem z olejem rozwiazany tylko trzeba koniecznie wyczyścić komputery z oleju bo jak wysłaliśmy pierwszą wiązkę do regeneracji to po miesiącu zaczeła lać i szef myslał że regeneracja spier.... Okazało się że do komputera nalało się sporo oleju i ten olej wylewał sie przez wtyczke i moczył wiazkę Wiazka była dobra po tej regeneracji wszystkie wiązki i komputery suchutkie .Firma sie ogłasza na Alledrogo trzeba wpisać wiazka man regeneracja powinno wyskoczyć niecałe 400 zł szef placił za regenerację 1 wiązki. Pozdraw


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: