Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lis 2019, 11:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Pierwszy przegląd Mercedes MP4 przebieg 106 km nie pełny rok. Faktura 3494.79brutto. Olej silnikowy 5W30 20.91za litr. W konkurencyjnej firmie nowe SCANIE na pierwszy przegląd to po 20km jechały. Czyli w Mercedesie jest jak Man pisze to dopiero oszczędności :lol: .

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Post Wysłano: 01 lis 2019, 12:01

Nie porównuj harmonogramów serwisowych, każda marka ma trochę inaczej i ani to wada ani zaleta.


Post Wysłano: 01 lis 2019, 13:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

to chyba "nie pierwsza lepsza faktury" bo przekładniowy ma wymiany co 300- 400 tysięcy.
chyba że masz 150 samochodów to pewnie takie wymiany są "codziennie".

ostatnio sprawdzałem ceny olejów przekładniowych castrol 20 litrów 1200 zł, fuchs ( zalewany fabrycznie) ta sama pojemność 650 zł netto.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 01 lis 2019, 13:47

Na siłę próbujesz się doczepić, ja tylko staram się napisać, że gadanie o oleju za 100zł/litr jest tak samo słabe jak teoria o dużym serwisie za 14 tysięcy. Niektórzy chyba na wydźwięk słowa ASO już w głowie dopisują kwoty z kosmosu i stąd te teorie.


Post Wysłano: 01 lis 2019, 17:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

wcale nie próbuję się czegokolwiek czepiać.
podałem tylko realne ceny na olej u niezależnych sprzedawców.

może volvo ma faktycznie niskie ceny oleju jednak w przypadku mercedesa już tak nie jest.

zresztą oszczędność na jakości oleju lub marce czy terminach wymiany jest iluzoryczna.

kiedyś praktycznie cały ciężki transport jeździł na mobilu dziś ci którym nie szkoda samochodu leją oleje innych producentów.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 01 lis 2019, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Proszę trzymać się tematu.


Post Wysłano: 06 lis 2019, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Jeżdżę od niedawna FH4, standard, 460 osiołków, tyle że w manualu. Póki co zero problemów, ale co on dopiero 28 tysięcy nakulane. W sumie nie ma o czym opowiadać. Oleju dolałem 2 litry, pali póki co 35-36 na setke, w kabinie miejsca dużo według mnie.
Mam jednak porównanie co do innych FH4 w naszej firmie. Nie są jakoś bardzo awaryjne, normalne typowe usterki, jakieś pierdółki, może dlatego że u nas każdy ma przypisane swoje auto i są one zadbane. Najgorzej jak autami jeżdżą jakieś skoczki, smoczki, wymoczki, czyli wszystko rozpierdzielą i pójdą do domu, a ty potem się męcz.

_________________
C, CE, KW :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: