Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 paź 2019, 15:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2019, 14:52
Posty: 5

Hej, czy ktoś z Was korzystał z leasingu mBanku - mLeasing i może coś powiedzieć? Naczytałem się sporo niezbyt dobrych opinii o mLeasing, ale gównie dotyczą pewnie osobówek. To pierwszy mój leasing, także nie mam doświadczenia. Jeszcze nie podpisałem umowy. Będę wdzięczny za Wasze sugestie. Ewentualnie jakim innym, alternatywnym leasingiem warto się zainteresować? Mam konto w mBanku dlatego zacząłem od nich.

_________________
Pozdrawiam


Post Wysłano: 02 paź 2019, 16:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

a ty co chcesz u nich wyleasingować? :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 paź 2019, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Aktualnie mBank jest wystawiony na sprzedaż wiec do poznania nowego właściciela radziłbym sie wstrzymać

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 02 paź 2019, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Serio ? Masz jakies info ? Mam konto w mBanku od zawsze :O


Post Wysłano: 02 paź 2019, 20:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Serio ? Masz jakies info ? Mam konto w mBanku od zawsze :O
Pierwsze z brzegu
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/c ... ane-kupnem

I fakt, media ostatnio sporo o tym piszą.


Post Wysłano: 02 paź 2019, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

ciekawe kto jeszcze nie wie że commerzbank chce się pozbyć pakietu kontrolnego - tak naprawdę wszystko wyjaśni się jutro po orzeczeniu TSUE..
mbank chyba już podejmował wcześniej jakieś dziwne akcje z kredytami hipotecznymi i związanymi z tym wpisami w księgach wieczystych ( nie pamiętam o co chodziło ) na co nie zgodził sąd.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 03 paź 2019, 14:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2019, 14:52
Posty: 5

Cytuj:
Pierwsze z brzegu
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/c ... ane-kupnem

I fakt, media ostatnio sporo o tym piszą.
Nie wiedziałem. No ale nawet jak zmieni właściciela to i tak muszą się trzymać ustalonych warunków?? Jedynie mogą zmienić tabelę opłat i prowizji.
Poszukałem w między czasie trochę opinii o mLeasing no i nie wygląda to za ciekawe. Na eBroker jedna gwiazdka. Na forach dużo narzekania, ale to chyba we wszystkich leasingach jest. W starych postach ludzie wymieniali go kiedyś z tego co widzę jako polecany, dobry leasing. W nowych jest już gorzej. Trafiłem chyba na jedną tylko względnie średnią opinię z tego roku https://antyhaczyk.blogspot.com/2019/06 ... platy.html piszą, że niby się nie ma co aż tak przejmować opiniami w sieci, że ludzie się mocno czepiają opłat, a są podobne do innych leasingów i że każdy leasing kombinuje z ubezpieczeniem podnosząc w 2 lub 3 roku, ale też że nie jest to jakiś najlepszy leasing. W Ofereo jeszcze jakiegoś Pana Tomasza z mLeasing na 5* oceniło dwóch ziomków, ale to tacy co dopiero podpisali umowy, więc mało wiarygodne.

No dobra jak nie ten, to który? EFL? PKO? Masterlease? Nie będę przecież do każdego dzwonił i prosił o ofertę, dwa dni szperam po necie szukając informacji o mLeasing.

Idea Getin Leasing to chyba nie? Tam to dopiero niedobre opinie czytałem na narzekania na PKO i EFL też trafiłem. To chyba, żaden nie jest dobry. Ludzie
się zwykle czepiają opłat, bo to wkurzające i tego ubezpieczenia, że nagle przychodzi w którymś roku takie, że można z krzesła spaść.

Ogólnie wolałbym chyba z banku niż jakieś firmy nieznane.

Czy to ma jakieś znacznie, że ma się konto w tym samym banku w kwestii oferty jaką się dostaje? W sensie, że jak mam konto firmowe, którego można sprawdzić historię to mam szanse na lepszą ofertę? Czy to raczej nie ma znaczenia. Tak na logikę by się wydawało, że ma, no ale nie wiem ja kto jest w praktyce.

Co do sprzedaży mBanku, to ciekawe czy podniosą opłaty za konta. Alior jak pamiętam jak kupił Meritum Bank to zaraz opłaty nowe zaczęli wprowadzać.


Post Wysłano: 03 paź 2019, 14:59

Jak to jest twój 1 leasing i masz świeżą działalność (tak zakładam) to pytanie nie jest gdzie wziąć leasing, tylko gdzie otrzymasz leasing.


Post Wysłano: 04 paź 2019, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2019, 14:52
Posty: 5

Działalność mam dłużej - ponad 3 lata, ale leasing pierwszy i nowa gałąź. Przy czym z tego co wiem, to nawet firmy działające poniżej roku dostają leasingi. Moja znajoma dostała zaraz po założeniu firmy, tylko ona jest dentystką, ale leasing był na samochód, a nie sprzęt medyczny, czy gabinet.

No cóż może nie wszędzie, ale gdzieś chyba dostanę.

Czy to prawda, że częste zapytania do BIK są rejestrowane i powodują pogorszenie zdolności kredytowej. Gdzieś tak czytałem. Czy leasingi weryfikują BIK?


Post Wysłano: 04 paź 2019, 16:53

To nie chodzi o to, czy dostaniesz, bo zawsze "coś" dostaniesz, tylko na jakich warunkach.

Jak znajoma kupowała samochód osobowy, to do pewnych kwot leasingi są nawet na dowód. Zwłaszcza jak finansuje producent auta. Zapomnij jednak, że ktoś Ci sprzeda ciężarówkę bez sprawdzania twojego dochodu i historii. Pytanie też na jakich warunkach - wysokość wpłaty, wykupu, ilość rat, oprocentowanie. Im bardziej korzystny leasing z twojego punktu widzenia tym lepsze trzeba mieć wyniki, żeby go uzyskać.

Z BIK-iem prawda, jeżeli złożyłbyś zapytania do większości firm prawie równocześnie to z dużym prawdopodobieństwem wszędzie będziesz miał odmowę. Znam historię gdzie firma chciała się dynamicznie rozwinąć i wziąć 5 aut w leasing równocześnie. Każde w innym leasingu, ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Nie wiem gdzie kupujesz i co, ale większość dealerów/komisów ma jakieś własne opcje finansowania i od tego chyba najłatwiej zacząć i dalej porównywać.


Post Wysłano: 04 paź 2019, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

mbank nie leasinguje ciężarówek tylko osobowe i pojazdy do 3,5 tony.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 paź 2019, 9:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Bullshit. Miałem u nich leasing Dafa 105. Ogolnie nie jest zly. Warunki ma jak wiekszosc dla małych pierdków typu 1 czy 2 auta.


Post Wysłano: 05 paź 2019, 9:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lip 2019, 23:27
Posty: 46

1. Zasada najlepszy leasing to ten który najtrudniej dostać. Ten co najłatwiej dostać najtrudniej spłacić.
2. Nie ważna oferta bo tam różnica 1-2 % nic nie daje. Najważniejsza jest tabela opłat
3. Ubezpieczenie. To ze pozwalają ci samemu ubezpieczyć to za mało trzeba zapytac o warunki. Mi VFS (fabryczny leasing Volvo Renault ) wymyślił takie warunki że żaden ubezpieczyciel tego nie miał więc i tak musiałem ubezpieczyć przez nich. Do tego najczęściej jest tak że wymagają ubezpieczenia w całości.
4. Kwota podatku od środków transportu (czyli gdzie rejestrują pojazd) i czy płatne 2 razy w roku czy jednorazowo.

EFL to to samo co Getin czy Idea. EFL założył Czarnecki poźniej sprzedał ale filozofia ta sama. Dawny GTL teraz Leasing Polski to chyba najwieksze dziadostwo. Zostaje PKO, Alior, ING. Ogólnie jest tak że trzeba sie przygotować na masę dodatkowych opłat w stylu wezwanie do zapłaty dwa dni po terminie płatności. Wiadomo ze muszą na czymś zarobić skoro dają leasing na 108 % na cztery lata

Chyba jednak lepszy kredyt. Nikt cie nie straszy rozwiązaniem umowy co 2 miesiące.


Post Wysłano: 05 paź 2019, 16:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:16
Posty: 110

Jeżeli płacisz w terminie to nikt cię nie będzie straszył rozwiązaniem umowy , chyba logiczne . Mam w idealeasing płace w terminie i nie mam żadnych dodatkowych opłat z kosmosu. Dodatkowe opłaty miałem tylko przy dorabianiu dowodu rejestracyjnego stałego i za wskazanie sprawcy wykroczenia drogowego ( ta opłata jest chyba w każdym leasingu) .


Post Wysłano: 05 paź 2019, 19:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

może kiedyś mieli, albo maja tylko dla wybranych obecnie:

https://www.mbank.pl/msp-korporacje/leasing/pojazdy/

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 09 paź 2019, 9:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2019, 14:52
Posty: 5

Mają standardowo w ofercie. Tylko, że jest na stronie mLeasing, a nie na stronie mBanku

https://mleasing.pl/firmy-i-korporacje/pojazdy-ciezarowe/

W każdym razie dziękuję wszystkim za wasze sugestie i opinie. Na pewno sporo mi uświadomiły.


Post Wysłano: 09 paź 2019, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Ja mam leasing w BZ WBK, teraz Santander. Kiedyś się spóźniłem z płatnością raty (bo popieprzyłem coś na koncie firmowym - niby wysłałem, ale później anulowałem...) i zadzwonił doradca i mnie poinformował. Zrobiłem zaraz wpłatę, przesłałem potwierdzenie i po "bulu".

W tamtym czasie jak szukałem (nowa firma bez historii kredytowej) to był najlepszy wybór.

Chyba nie muszę dodawać, że m.in trzeba weksel podpisać.
Cytuj:

3. Ubezpieczenie. To ze pozwalają ci samemu ubezpieczyć to za mało trzeba zapytac o warunki.
W BZ WBK pierwszym roku trzeba było wziąć ich ubezpieczenie - przez brokera - zło...ja.

Jeden kolega z forum mi powiedział o ubezpieczeniu dealerskim, w końcu dorwałem na internetach agenta i ubezpieczyłem jeszcze trochę taniej. Leasingodawca wymagał opłacenia całości składki jednorazowo.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: