Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2019, 21:05
Posty: 28

Witam jestem nowy na forum.
Stoję przed zakupem auta asenizacyjnego.
Rozważam Volvo FM360 z 2007r - 3 osie w automacie.
Ciekawi mnie czy jazda z beczką wypełnioną np. w połowie nie powoduje problemów dla automatu np przy hamowaniu jak płyn uderzy w beczce , lub przy ruszaniu jak wszystko pływa.
Z tego co słyszałem to kierowcy chwalą te skrzynie i-shift ale może nie bardzo nadają się do beczkowozu - słyszałem taką jedną opinię.
A może takie auto to przerost formy nad treścią - w końcu auto będzie tylko gów...o wozić i wystarczy manualna skrzynia.
Może ktoś jeździ w automacie z beczką albo cysterną i coś podpowie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2019, 21:08
Posty: 5

Witam kolegę po fachu :) mam ten sam problem tylko że mam zamiar kupić beczkę 12m jak chcesz to jutro zadzwoń to pogadamy 693-860-812 Piotr


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2019, 21:05
Posty: 28

Cytuj:
Witam kolegę po fachu :) mam ten sam problem tylko że mam zamiar kupić beczkę 12m jak chcesz to jutro zadzwoń to pogadamy 693-860-812 Piotr
zadzwonię jutro z rana to pogadamy


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2018, 21:55
Posty: 27

I shift bajka też mam automat Volvo z 2006 roku przesiadka była z Man tgx z 2013 i powiem wam że Volvo chodź starsze 7 lat ale wygrywa w automacie i wygodzie jazdy, wali MANa na łeb na szyję. Jeżeli jazda z płynami to spokojnie da radę. Jazda w dystrybucji na miejscu super wygodne do pracy delikatnie nóżka na gaz i ciągnie powoli jak chce kiedy chce w manie to szarpało ciężko było gaz wyczuć tragedia... Tylko coś za coś bo w ishit na miejscu przy pojazdach poleci szybciej sprzęgło wiadomo dlaczego bo więcej pracuje skrzynia. Koszty wymiany sprzęgła to jakieś niecałe 4tys mi padło po 450tys. Myślę że to nie dużo w porównaniu do osobówek do tzw duwmasów koszty wymiany są większe jak do ciężarówki :lol:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: