Laboratorium COCH

Katalizatory SCR - Sklep Kaliński

40TON.netNaprawa foteli TIRRozliczanie kierowców

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłano: 12 sty 2019, 0:01 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: MP 3
Cześć. Ma ktoś może u siebie taką opcję ?? Czy każdy dealer może udostepnić wynajem? Jakie są koszty i czy są to nowe samochody ?? Co w razie awarii takiego samochodu czy wymiany ojelów , opon?? Dzięki

PostWysłano: 12 sty 2019, 0:28 
Użytkownik

Samochód: orange i grafitowy
fraikin wynajmuje - zadzwoń i zapytaj.

PostWysłano: 12 sty 2019, 0:40 
Użytkownik

GG: 1
Sprecyzuj o co Ci chodzi, wynajem na 2-3 dni, czy wynajem na pół roku-rok-3 lata.

PostWysłano: 13 sty 2019, 12:09 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: MP 3
Chodzi o długoterminowy wynajem :]

PostWysłano: 13 sty 2019, 13:18 
Użytkownik

GG: 1
No dobra, to po kolei. W sumie do niedawna, gdzie byś nie poszedł to wynajem był możliwy. Teraz z tego co słyszałem, część marek/dealerów się wycofuje z tematu ze względu na całą masę aut po wynajmach, których nikt nie chce kupić. Dlatego o konkrety to już musisz pytać bezpośrednio u dealera.

Auta są nowe, jeżeli chodzi o koszty to masz proste liczenie. Umawiasz się z dealerem na cenę za 3 lata (przy określonym przebiegu, ograniczonym limitem), to jest cena, za którą też będziesz mógł to auto wykupić. Spłacasz utratę wartości (cenę nowego auta minus cenę auta po 3 latach), plus ubezpieczenie, podatki drogowe i całą tą masę pierdół.

W tej chwili nie wiem jak się kształtują ceny, ale półtorej roku temu takie najzwyklejsze volvo z placu, to było 3500 E wpłaty początkowej i 36 rat po 1430 E. W cenie masz wtedy finansowanie, ubezpieczenie, koszt rejestracji, podatek drogowy i kontrakt serwisowy.

Ale to też nie jest tak, że wynajem=kompletnie nic nie dopłacasz. W standardzie pewnie każdy dealer da Ci jakiś pakiet serwisowy, ale diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Tutaj np. masz porównanie pakietów w Volvo znowu : https://www.volvotrucks.pl/pl-pl/servic ... -blue.html

Z oponami jest tak, że najczęściej wymagany jest odpowiedni bieżnik (minimalny) przy zdawaniu auta.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz.

PostWysłano: 13 sty 2019, 13:32 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 2291240
Samochód: HiWay, R420, R500, Actros MP4
Ja miałem we fraikinie i tutaj już był typowy wynajem. Żadnego odkupi po preferencyjnych warunkach, ale za to każda naprawa i wymiana opon po ich stronie. Cena miesięczna większa niż w przypadku dealerskich. Wkurzało mnie to że próbowali przyoszczędzić przy różnych wymianach, na przykład jak rozwaliłem zderzak to chcieli dać zamiennik, kłóciłem się o opony. Przy zdaniu nie było dramatu że sprawdzali każda rysę jak to niektórzy mówią. Wkład własny przy szkodzie AC 2000zl także szybę było lepiej wymienić na własna rękę ;) jak był moment gwałtownego wzrostu składek oc AC to podnieśli ratę o kilkadziesiąt euro bo gdzieś w umówię był zapis który im to faktycznie umożliwiał.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ]