Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 wrz 2018, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2018, 22:55
Posty: 2

Witam
Myślę nad robieniem kat D.(dotychczas tylko B) podoba mi sie ten zawód lubię tez kontakt z ludźmi oraz nerwy mam opanowane na dziwnych gości ;) PKS zielona góra daje bezprocentową pożyczkę na prawko gwarantują 3 letnią umowę (w tym czacie po około 220 zł brutto) spłacał bym pożyczkę.
Pytania:
1. Jak wygląda praca na PKS
2. Jak z wypłatami? Pani mówiła że różnie są tacy co mają 4500 zł netto dalsze trasy lub 2800 zł netto obsługa komunikacji miejskiej dowóz dzieci itp. Z tym że przez pierwsze trzy miesiące jakieś 2300 netto.
3. jaki czas pracy? Twierdzą w kadrach że max 400 nadgodzin rocznie a w rzeczywistości?
4. czy pks jest dobrym miejscem na zbieranie doświadczenia?
5. a może ktos jeździł w tej konkretnej firmie i coś więcej wie?
6. czy może samemu inną firmę by ktoś radził? mogę na kurs itp gdzieś pożyczyć w rodzinie :) te oferty nie tylko Lubuskie lecz też Podlasie (żona z Białegostoku i można i tam zamieszkać)
Z góry dziękuję za odp mogą też być na priv.


Post Wysłano: 17 wrz 2018, 1:22

Za wiele nie pomogę,ale napiszę co zapamiętałem z rozmowy kwalifikacyjnej w Polbusie we Wrocławiu w 2016.( zarobki od tego czasu na pewno się zmieniły).
1.W zasadzie to nie wiadomo.Przerywany czas pracy,rano linia wrocław-oleśnica,potem przerwa nie wiem 3-4 godz w domu(płatne chyba 50% stawki-niech bóg ma w opiece tego kto to wymyślił :D ) potem przewóz pracowniczy.Szychty po 12 godzin.Cały dzień zajęty,mogą ci kazać jechać po pracowników na bielany o 22:00.Po zjeździe tankowanie i prztarcie mopem,pozamiatanie autobusu.Jak ktoś zrobi chlew albo puści pawia to pewnie też musisz posprzątać.
2.Mi mówili 2600-2900 netto,więc teraz pewnie 2900-3200,ale za ile godzin miesięcznie tego oczywiście nie powiedzieli.Nadgodziny są zawsze,taka kasa to podejrzewam za 220-250 godzin.Przy umowię o pracę to bardzo mało i kasjerka z biedronki przy tylu godzinach zarobi więcej.Większa kasa to pewnie międzynarodówka albo przejazdy nad morze w wakacje,diety,dodatki itp.
3.Nastawiaj się na minimum 200-220 godzin i szychty od 5 do 18. 400 nadgodzin rocznie to już górny limit przy zbiorowym układzie pracy.Raczej nie będą go przekraczać.

4.Nie.Kiepski sprzęt,nieatrakcyjne zarobki i jeżdżenie po dziurawych drogach na jakieś zadupia.Problem z toaletą.Pozatym,daj spokój z tym doświadczeniem-nie jesteś chirurgiem czy architektem,tylko wieziesz ukraińców na nocną zmianę do fabryki.Gdzie tu masz przygodę i rozwój?( będzie zaraz gównoburza).
5.Nie jeździłem.

To ściana wschodnia,więc zarobki w tym Pks-ie i tak nie będą złe.Jak byś wybrał się na rozmowę nie omieszkaj zdać nam obszernej relacji-przyda się innym na przyszłość.Odemnie-niech pokażą ci przykładowy grafik i powiedzą co dokładnie będzie pisać na umowie o pracę-czy stawka godzinowa,miesięczna czy premia uznaniowa czy regulaminowa i za co.Jak mi powiedzieli 12,5 brutto plus regulaminowa 15% i być może 15% uznaniowa to mi się odechciało jakiejkolwiek jazdy czymkolwiek.


Post Wysłano: 17 wrz 2018, 17:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2018, 22:55
Posty: 2

Dzieki za info.
Dziś zaczepiłem na dworcu pracownika tegoż pks-u. Trochę porozmawiałem ogólnie mówił że szału nie ma choc okolice 3000 tyś netto zawsze ma, te przerwy są pokazywał mi przykładowy grafik na dziś "13:45 rozpoczęcie pracy a od 14:15 do 16:21 wolne choć normalnie płatna godzinówka 100%. od 16:21 do 23:55 jazda i tak cały tydzień bieżący, w następnym tydzień już inny grafik. Wyjazdy też są dalsze np: Przemyśl wtedy płacone diety i jakiś dodatek
Lubuskie to nie Lubelskie więc to dziki zachód bardziej niż ściana wschodnia chyba pisałem że Zielona Góra :) a żona jest z Białegostoku i tam bym mógł też szukać pracy bo mam gdzie tam mieszkać. Ale naprawdę dziekuję za info i radę na pewno skorzystam przy rozmowie z niej i napiszę co i jak.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: