Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 kwie 2019, 13:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

każdy człowiek ma inny charakter i jeżeli chce być spełniony w pracy musi tą pracę dobrać do siebie.
kiedyś miałem dwóch kierowców:
Marka, który jeździł na jednej trasie Wrocław - Hamm (okolice) i z powrotem,
Hrabiego, który musiał mieć wyzwania, trudny za- i rozładunek, napięte terminy i wtedy czuł się spełniony.

gdybym ich zamienił pracami obaj od razu zwolniliby się.

opisując pracę kierowcy MPK nikt nie napisał tutaj o niesamowicie monotonii tej pracy.
po tygodniu znasz czas trwania świateł, co do sekundy, a po miesiącu - dwóch, kto na którą idzie do pracy. kto kiedy kładzie się spać, po zapalanych i gaszonych światłach w oknach.

dla kierowców, którzy lubią jak coś się dzieje, to straszna mordęga, ale są ludzie którym taki charakter pracy odpowiada.

druga sprawa jeżeli kierowca ma jakiś plan własnego rozwoju i praca w komunikacji miejskiej ma być dla niego stopniem w rozwoju, to po pół roku powinien się zwolnić z MPK, bo już nic więcej się nie nauczy, a każdy następny dzień, będzie dla niego straconym.

dlatego nim podejmiemy się jakiejś pracy, to trzeba się jej dobrze przyjrzeć i sprawdzić czy to jest to czego oczekiwaliśmy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 07 maja 2019, 13:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Jakieś opinie o Flixbusie? Szukają kierowców na stałą linię Olsztyn-Warszawa-Olsztyn, trwa rekrutacja.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 07 maja 2019, 16:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Z tego co pamiętam to Wolfzan pracował w Polskim busie, więc o ile, tylko on już tutaj chyba nie zagląda więc priv, albo może ktoś ma do niego kontakt.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 07 maja 2019, 16:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lut 2009, 20:17
Posty: 114
Samochód: Renault Mascott, MB Actros
Lokalizacja: KWI

A kto obsługuję tą linię, bo flix to operator.

_________________
Szakal


Post Wysłano: 07 maja 2019, 17:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Z tego co wiem, to Lipnicki z Morąga, linia rusza podobno od 1 czerwca.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 07 maja 2019, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Polski Bus a dokładnie „Souter Holdings Polska” to obecnie jeden z wielu w naszym kraju podwykonawców. Flixbus to platforma biletowa. Korzysta wyłącznie z podwykonawców.

Wolfzan z tego co tutaj pisał jeździ od 2 lat, co najmniej, w ITS Michalczewski, czyli podwykonawcy MPK Wrocław.


Post Wysłano: 08 maja 2019, 8:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lut 2009, 20:17
Posty: 114
Samochód: Renault Mascott, MB Actros
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Z tego co wiem, to Lipnicki z Morąga, linia rusza podobno od 1 czerwca.
To uderzaj do Pana Lipnickiego.

_________________
Szakal


Post Wysłano: 08 maja 2019, 22:55

Rozmawiałem na temat polskiego busa z wolwzanem swego czasu i odradzał.Za dużo czasu spędza się w tej robocie,musisz sam bagaże ładować i sprawdzać bilety.U mnie też kilku wróciło do MPK i odradzają.Zarobki o kilkaset złotych większe a w domu byli rzadziej niż częściej.


Post Wysłano: 09 maja 2019, 4:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

I ile roboty wincyj. I pewnie jeszcze trza cofać bez obstawy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 09 maja 2019, 18:41

Aktualizacja.

Zmiana regulaminu wynagrodzeń.Kierowca.który przepracował na terenie Polski minimum 5 lat jako kierowca autobusu,na umowę o pracę,po okazaniu świadectw pracy zaczyna od stawki 3920 zł netto.


Post Wysłano: 09 maja 2019, 20:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Kiedyś już dyskutowaliśmy o robocie na żulowozie i wyraziłem swoje zdanie. Teraz znalazłem to https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,36804.
Cytuj:
3920 zł netto
No urwanie dupy normalnie.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 09 maja 2019, 20:43

Drogi Ziutomirze,czy mogę zapytać ile zarabiałeś jako kierowca tira zaraz po przyjeździe do Vaterlandu,jak mocno zdezelowany był twój pierwszy zestaw,jak głębokie było błoto na nieutwardzonym placu u szwaba,jak mocno oszukano się na nadgodzinach i jak przyjemnie mieszkało się z Polakami na stancji?


Post Wysłano: 09 maja 2019, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Kiedyś już dyskutowaliśmy o robocie na żulowozie i wyraziłem swoje zdanie. Teraz znalazłem to https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,36804.
Cytuj:
3920 zł netto
No urwanie dupy normalnie.
Cytuj:
Drogi Ziutomirze,czy mogę zapytać ile zarabiałeś jako kierowca tira zaraz po przyjeździe do Vaterlandu,jak mocno zdezelowany był twój pierwszy zestaw,jak głębokie było błoto na nieutwardzonym placu u szwaba,jak mocno oszukano się na nadgodzinach i jak przyjemnie mieszkało się z Polakami na stancji?
a co ma jedno do drugiego?
jeżeli ktoś mówi o zarobkach we wrocławskim MPK dla świeżego kierowcy (z doświadczeniem) w wysokości prawie 4000zł, a nie jest to prawda, to nawet gdyby w Niemczech paradowali jeszcze żołnierze von Bismarcka lub nawet dinozaury nie miałoby znaczenia czy napisałeś prawdę czy nie.

natomiast nasze MPK cały czas ogłasza nabór na kierowców fundując kurs prawa jazdy i KW.
ale z 10 takich kierowców rzeczywiście do MPK trafia 3 może 4 kierowców do pracy.

gdyby każdy kierowca z pięcioletnim doświadczeniem dostawał na dzień dobry 3920zł, to bramę MPK szturmowałyby tłumy, a tak jakoś nie jest.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 09 maja 2019, 21:19

Kolego Cyryl-nie masz zielonego pojęcia o zarobkach i systemie wynagrodzenia w MPK.Zadzwoń z łaski swojej jutro do działu kadr i zorientuj się jak wyglądają zarobk a dopiero potem zabieraj głos.

Znalazłeś te eleganckie mieszkania na Tarnogaju po 4500 zł za metr czy nadal szukasz?


Post Wysłano: 09 maja 2019, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Drogi Ziutomirze,czy mogę zapytać ile zarabiałeś jako kierowca tira zaraz po przyjeździe do Vaterlandu,jak mocno zdezelowany był twój pierwszy zestaw,jak głębokie było błoto na nieutwardzonym placu u szwaba,jak mocno oszukano się na nadgodzinach i jak przyjemnie mieszkało się z Polakami na stancji?
Na każde pytanie odpowiem jednym słowem: bardzo. Tyle tylko że każdy kto czyta moje posty o tym wie. Piszę całą prawdę o kasie i o dziadostwie. Nie wyliczam tylko i wyłącznie moich zarobków pomijając dziadowską rzeczywistość. Zdarzyło mi się wziąć 2800e netto, ale nie lansuję się na człowieka sukcesu z tego powodu, ponieważ zrobiłem 1,5 miesiąca w miesiąc.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 09 maja 2019, 21:46

Cytuj:
Cytuj:
Drogi Ziutomirze,czy mogę zapytać ile zarabiałeś jako kierowca tira zaraz po przyjeździe do Vaterlandu,jak mocno zdezelowany był twój pierwszy zestaw,jak głębokie było błoto na nieutwardzonym placu u szwaba,jak mocno oszukano się na nadgodzinach i jak przyjemnie mieszkało się z Polakami na stancji?
Na każde pytanie odpowiem jednym słowem: bardzo. Tyle tylko że każdy kto czyta moje posty o tym wie. Piszę całą prawdę o kasie i o dziadostwie. Nie wyliczam tylko i wyłącznie moich zarobków pomijając dziadowską rzeczywistość. Zdarzyło mi się wziąć 2800e netto, ale nie lansuję się na człowieka sukcesu z tego powodu, ponieważ zrobiłem 1,5 miesiąca w miesiąc.
Twierdzisz zaś,że 4000 netto za trzaśnięcie drzwiami po 8 godzinach pracy,gdzie jeździ się w kółko nowym autobusem z salonu(dostałem na stan przegubowca) i wszyscy robią wszystko za ciebie(sprzątanie,dolewanie płynów) "nie urywa dupy" .Jaka twoim zdaniem stawka za taką pracę tą dupę urywa? Czy twoje obecne zarobki urwałyby dupę przeciętnemu Niemcowi?

Nigdy w życiu nie zrobiłem 1,5 miesiąca w miesiąc.Za takie coś wypłata zachaczyłaby u mnie o 6300 netto


Post Wysłano: 09 maja 2019, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Twierdzisz zaś,że 4000 netto za trzaśnięcie drzwiami po 8 godzinach pracy,
Nie pracy, a walki z roszczeniową ciemną masą, odpadem społecznym i z tego co wyczytałem kadrą menedżerską również.
Cytuj:
gdzie jeździ się w kółko nowym autobusem z salonu(dostałem na stan przegubowca)
... którym nie potrafisz nawet cofnąć bo nie masz za bardzo jak się tego nauczyć.
Cytuj:
i wszyscy robią wszystko za ciebie(sprzątanie,dolewanie płynów)
...bo nawet tego nie uczą.
Cytuj:
"nie urywa dupy" .Jaka twoim zdaniem stawka za taką pracę tą dupę urywa?
Nie wiem, ale musiałyby wynagrodzić nienawiść do mojej pracy.
Cytuj:
Czy twoje obecne zarobki urwałyby dupę przeciętnemu Niemcowi?
Nie, ale wiem jak pracuje przeciętny Niemiec. Wiem jak bardzo poniża się przed klientami i przełożonymi aby zarobić to co zarabia. Ja nie muszę.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 09 maja 2019, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Cytuj:
i wszyscy robią wszystko za ciebie(sprzątanie,dolewanie płynów)
...bo nawet tego nie uczą.
Ale wiesz o tym, że od sprzątania autobusów jest zewnętrzna firma, a my nie wozimy ze sobą płynów eksploatacyjnych, bo zwyczajnie nie ma na to miejsca? Druga sprawa, w Solarisach do dolania płynu chłodniczego potrzebna jest drabina.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 09 maja 2019, 22:49

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
i wszyscy robią wszystko za ciebie(sprzątanie,dolewanie płynów)
...bo nawet tego nie uczą.
Ale wiesz o tym, że od sprzątania autobusów jest zewnętrzna firma, a my nie wozimy ze sobą płynów eksploatacyjnych, bo zwyczajnie nie ma na to miejsca? Druga sprawa, w Solarisach do dolania płynu chłodniczego potrzebna jest drabina.
No,właśnie oni tego nie rozumieją.Ich nauczno stać za darmo pod rampą i zarabiać od przejechanego kilometra.
W solarisie to chociaż można te czarne drzwiczki otworzyć i sprawdzić płyn na podziałce.W nowym citaro,w ogóle nie sprawdzamy poziomu płynu chłodniczego-klapa otwiera się do góry jak w kombiaku :-).Jak ją otworzysz to już nie sięgniesz,żeby zamknąć.

Ziutomir,nie wierz we wszystko,co piszą w internetach,a już szczególnie na gowork.Ostatnio dowiedziałem się w ten sposób,że w Polsce panuje powszechny faszyzm.


Post Wysłano: 10 maja 2019, 7:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Kolego Cyryl-nie masz zielonego pojęcia o zarobkach i systemie wynagrodzenia w MPK...
może ja rzeczywiście nie mam zielonego pojęcia, ale czy ci których trzeba zachęcać do pracy w MPK dając na dzień dobry 7000zł (w kursie kat. D i KW) również nie mają pojęcia.

jest coś takiego jak rynek, który wszystko weryfikuje.
jeżeli jest firma gdzie, aby pracować musisz spełnić ileś tam warunków, mieć rekomendacje i nie ogłasza się, to znaczy że tam zarobki i warunki pracy są dobre.

natomiast firmy, które ogłoszeniami i bonusami walczą o pracowników (np MPK czy Amazon) raczej kokosów nie oferują.

jeżeli kierowcy by chodzili za MPK, to może i bym uwierzył w to co piszesz, ale jak na razie MPK biega za kierowcami.

jeżeli ta praca jest dla Ciebie satysfakcjonująca, rozumiem.
jeżeli zarobki, a to zależy od tego co potrafisz, bo przecież za jazdę od słupka do słupka, nie można płacić krocie, też są satysfakcjonujące, też zrozumiem.

ale wyobraź sobie, że na tym forum są osoby o wiedzy i umiejętnościach takich, które mogą sprzedać w innych firmach za trudniejszą, ciekawszą i bardziej skomplikowaną pracę za dużo większe pieniądze i dla nich praca w MPK to po prostu marnotrawstwo czasu.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: