Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 sty 2015, 17:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Rozmyślam nad powrotem do branży. Jak wygląda teraz ruch w interesie? Biorąc pod uwagę spadek cen paliw widać więcej roboty, czy jeszcze za wcześnie na oceny i dopiero okaże się w sezonie?


Post Wysłano: 13 sty 2015, 17:52

Cena paliwa raczej nie przekłada się na to czy w turystyce masz więcej pracy poza sezonem. Sezon to sezon i się jeździ. Zimą jest tego mniej i to jest raczej naturalne.

Jeśli chodzi o sam temat, to we Wrocławiu duży gracz poszukuje kierowców:

http://www.michalczewski.pl/pl/aktualno ... oclaw.html


Post Wysłano: 13 sty 2015, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2012, 7:40
Posty: 183

Siema Pawełku, tylko skąd brać w waszym regionie kierowców :D


Post Wysłano: 13 sty 2015, 19:01

Znajdą się:)


Post Wysłano: 07 lut 2015, 0:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

A jednak. Byłem u swojego byłego szefa po papiery i na pogaduchach i delikatnie pożałowałem zimowej ucieczki. Zima została u niego zaliczona do bardzo dobrych i nie dość, że robota była dobra nawet w styczniu, to jeszcze czasem brakowało mu kierowców i musiał oddać kilka zleceń.
Według niego ceny paliwa jednak odbiły się na ilości wyjazdów - in plus. In minus - niektórzy z konkurencji zaczęli przy tym zjeżdżać z cenami...

Luźnie doszliśmy do porozumienia, że teraz jestem w gotowości na nagłe wyjazdy, a już pod koniec tego miesiąca raczej się ładnie uśmiechnę, żeby wrócić na dłużej.
Jedyna opcja na inną przyszłość, to lepsza i pewna kasa, ale przede wszystkim, wypłacalna firma.

Moje ostatnie "ciężarowanie" zakończyło się po 3 miesiącach od rozpoczęcia z powodu niewypłacalności dziadtransa, a sama sprawa jeszcze nie jest zakończona i może się zakończyć u Temidy. Póki co, zbieram każdy, najmniejszy dowód na biznesmena z koziej dupy.

Sparzyłem się i najłatwiej by było mi wrócić na stare śmieci, albo pójść na swoje. Na to drugie jednak za wcześnie i jestem zmuszony jeszcze trochę porobić na kapitalistów. :D


Post Wysłano: 19 lut 2015, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

mk61 z jakiego regionu jesteś??? bo zapomniałem?

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 20 lut 2015, 5:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Szczecin, Goleniów, Świnoujście. :)


Post Wysłano: 20 lut 2015, 9:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Ja bym na Twoim miejscu uderzył do SINDBADA aktualnie poszukują kierowcy z Twoich obszarów. Nie wiem dokładnie jaka specyfika ale podejrzewam, że na antenę do Słubic być może jakieś strzały za granicę?
Lepiej nie znajdziesz, normalna umowa o pracę, podstawa + diety, dodatki różnego rodzaju no i ubranie służbowe. Poza tym Sindbad to Sindbad.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 20 lut 2015, 13:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Dzięki, jakiś czas temu widziałem ich ogłoszenia, ostatnio już nie.
W każdym razie, wybadam temat.


Post Wysłano: 20 lut 2015, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Dzięki, jakiś czas temu widziałem ich ogłoszenia, ostatnio już nie.
W każdym razie, wybadam temat.
Na ogłoszenia nie ma co patrzeć, na Opolu wisiało z 2 lata, że potrzebują, a tak naprawdę różnie bywało. Na północy np. brakuje około 20 kierowców a ogłoszenia jak nie było tak nie ma...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 26 lis 2015, 9:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

wcaoraj zdałem KWP także do świąt powinienem mięc nowe prawko z 95 w ręku ;-)

rozglądam się za robotą poza godzinami swojej obecnej pracy ( pracuje nie jako kierowca ) czyli popoludniami od 15, soboty i niedziele

Warszawa i okolice

z tego co widze mobilis chyba przyjmuje na komunikacje na umowe zlecenie ale

zastanawiam sie czy jest w ogole szansa przyjac sie na weekendy do jakiegos polskiego busa, lux express etc?
komunikacja ok, jednak od przystanku do przystanku, start stop..hmm

_________________
B C D


Post Wysłano: 26 lis 2015, 12:58

Od czegoś trzeba zacząć, a MZA daje niezłe pieniądze teraz. Wszystko masz na stronach firm.


Post Wysłano: 26 lis 2015, 13:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

W stolicy chyba mają spore braki, skoro autobusy są obklejone z informacją o zatrudnieniu.


Post Wysłano: 26 lis 2015, 15:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

najrozsądniej byłoby isc do mza, jak nie tam do mobilis, u nas chlopak zasila i sobie chwali, godzin do woli

zauwazylem wlasnie ze braki chyba spore w firmach, ale na KWP czy na egzaminie, czy na plycie to wiekszosc na C

na 13 osob wczoraj tylko 2 na D
na plycie bylo nas chyba ze 4 osoby na D i ze 20 na C

bardzo dobrze :)

_________________
B C D


Post Wysłano: 27 lis 2015, 1:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Jeszcze trochę to potrwa zanim zrobi się naprawdę dobrze. Na wschodzie na razie straszą że Ukraińców pozatrudniają :lol:


Post Wysłano: 27 lis 2015, 6:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

we Wrocławiu są 4 firmy obecnie szkolące na D. dwie z nich szkoli symbolicznie, natomiast w pozostałych dwóch jest bardzo dużo kandydatów. w jednej 4 instruktorów ma pełne ręce roboty, w drugiej 3.
jednak trzeba powiedzieć, że oprócz kursów firmowych, zwykli kandydaci mają inne plany na przyszłość. 8 z 10 ma zaklepaną pracę za granicą. Niemcy, Norwegia i Anglia to najczęściej wybierane kierunki, czasem następuje to po pewnym okresie pracy we wrocławskiej komunikacji miejskiej, a czasem bezpośrednio na kursie.

wobec chronicznego braku kierowców we wrocławskich firmach komunikacyjnych, wydaje się proste: zrobić prawo jazdy i już mam pracę. więc oprócz ludzi poważnie traktujących temat na kursy trafiają osoby nie zdające sobie sprawy, że kat. czy to C, czy D to nie tylko wyższe uprawnienia, ale przede wszystkim zdobycie nowego zawodu. wydaje im się, że uczestnictwo w połowie wykładów, przeczytanie bzdurniej książeczki i przerobienie płyty z pytaniami załatwi sprawę. te osoby nawet jeżeli zdadzą egzamin na którym tam razem, to albo nie będą w stanie pracować w zawodzie kierowcy, albo będą ten zawód kaleczyć - wykonywać na najsłabszy sposób jaki to możliwy.

na całe szczęście większość swoje nie małe zainwestowane pieniądze traktuje poważnie i przykłada się.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 01 gru 2015, 8:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

koło mnie na egzaminie na KWP był gość z UP i widać było totalną zlewke, zresztą właśnie nie zaliczył

dlatego to że instrkutorzy mają pełne rece roboty to tez wlasnie trzeba rozdzielic na tych co ich "przymusili" ( UP ) i na tych co chca cos po tym robić

ale tak jak mowie, w warszawie czy na plycie, czy na egzaminie to wiekszosc C

byc mooze blizej granice z DE wiecej ludzi tam jedzie pracowac, nei wiem. widze ciagle wiszace ogloszenia z DE na kierowcow autobusow

_________________
B C D


Post Wysłano: 06 mar 2016, 18:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Wrzucam tu.
https://youtu.be/XXmgQZ-emUI
Nie wiedziałem,że w Polsce jest fabryka scani :o


Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 07 mar 2016, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Jest fabryka Scanii, ale co to ma wspólnego z tematem?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 01 lip 2016, 21:24

Od siebie powiem że we Wrocławiu Kierowców autobusów brakuje-i to brakuje przewlekle.Chociażby dzisiaj we "Wrocławskiej" czytałem artykuł że największe zapotrzebowanie jest teraz na listonoszy i kierowców :-).Prezes Polbusa mowi że potrzebują na już 20 Kierowców z D i co najlepsze to czy masz doświadczenie ich mało interesuje,podobnie w MPK.Sytuacja taka utrzymuje się już chyba ze dwa lata i nie zapowaida się żeby w najbliższym czasie udało się załatać wszystkie wakaty.

Sytuacja dla świerzaków jest wręcz wymarzona-prawdopodobieństwo znalezienia roboty po otrzymaniu prawka oceniam teraz na jakieś...90%!

Powiecie że w końcu po to wyłożyło się te bajońskie 6-6,5 tysiaka(koszt wszystkiego "na gotowo") żeby teraz móc dostać dobrze płatną pracę.Jak dla mnie taka kasa za niemalże pewność znalezienia pracy na dość fajnych warunkach bez żadnego doświadczenia to śmiesznie niski koszt-młodzi ludzie potrafią wydać w ciągu 3 lat 9 tys. na jakieś zaoczne Socjologie czy Marketingi po czym zostają z ręką w nocniku albo idą na kasę dla biedronki.

Dla mnie inwestycja w prawko to była do tej pory najlepsza inwestycja w życiu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: