Strona 10 z 12 [ Posty: 231 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 kwie 2020, 7:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2014, 13:12
Posty: 31

Tak jezdzilem i jezdze nadal.
Powiem wiecej...Do mnie nadzor nie przyjezdza jak musze cofnac poprostu szukam innej drogi i wracam na opoznieniu.
Co do postu to pytalem Cyryla bo zna temat.
Swojego czasu w Gdańsku też był kłopot z kierowcami ale na dzień dzisiejszy nie wygląda to najgorzej.
Szkoleń jest mniej ale jakies są. Wiadomo jedno przychodzą drudzy odchodzą.


Post Wysłano: 16 kwie 2020, 9:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

nie wiem jak jest w innych miastach więc trudno mi się na ten temat wypowiadać, ale z tego co czytam i słyszę, wygląda na to, że wrocławskie MPK ma największe w Polsce braki kierowców i nie jest to sprawa chwilowa.

jeszcze w latach '70 i '80-tych na potrzeby naszego MPK, które wówczas miało swój ośrodek szkoleniowy w zajezdni na ul. Powstańców Śl. (takie było zapotrzebowanie, że szkoliło się nie dorywczo tylko cały czas i dlatego MPK utrzymywało pracowników biurowych, wykładowcę i instruktorów), były kursy kamikaze, czyli bez żadnego prawa jazdy od razu na kat. D.
dzisiaj jeżeli kandydat posiada prawo jazdy kat. C obowiązuje go 40h jazdy, z kat. B - 60h, a wtedy na kursie kamikaze 90h jazdy.

i w zasadzie jak sięgnę pamięcią wstecz, zawsze w naszym MPK brakowało kierowców.

dodam jeszcze, że naboru na kursy MPK dokonuje dział rekrutacji, a więc osoby dla których każdy jest potencjalnym kierowcą sztuk 1, a nawet nie zastanawiają się czy osoba tak nadaje się do tak ciężkiej pracy, czy się sprawdzi.
w efekcie na kurs trafiają osoby, które już na pierwszy rzut oka nie sprawdzą się, nie nadają się lub mają jakieś skazy psychologiczne.
kto miał nadzieję, że po kursie będzie pracował w MPK facet, który ma 50 lat, który nie pracuje, ale kupił w salonie Mercedes B-klasy, aby jeździć na taksówce, co traktuje hobbystycznie, bo jeździ do Stanów dwa, trzy razy w roku i głównie zajmuje się graniem na gitarze?
kto wpadł na pomysł, że taki gość będzie wstawał codziennie o 3 rano?
to są po prostu wyrzucone pieniądze.

gdy kiedyś rozmawiałem na ten temat z szefem działu szkolenia tej firmy odpowiedział mi: jesteśmy na takim głodzie, że nawet ślepego weźmiemy jak będzie miał zaświadczenie lekarskie.

co więcej ten niedobór kierowców będzie z czasem coraz bardziej dotkliwy, bo gdy miałem dwa razy szkolenie okresowe w formie wykładów dla MPK, czyli przez moje "ręce" przeszło około 250-280 kierowców, to muszę powiedzieć, że średnia wieku zbliża się do wieku emerytalnego, a ponieważ część z nich ma dokumenty jeszcze ze starych czasów zaświadczające o pracy w warunkach uciążliwych, mają możliwość przejścia na emeryturę w wieku 60 lat.

a jak wspominałem, znacząca część osób w młodym wieku uczestnicząca w ich kursach, wybiera inne kraje.

i to jest bardzo smutne.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 17 kwie 2020, 1:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Tak jezdzilem i jezdze nadal.
Mieliśmy tu takiego unreala który opowiadał że w MPK Wrocław to robota cacy, miodzio, białe koszule i rękawiczki, kasa z kosmosu a dziwki wywijają na rurach. Dopiero jak zadałem odpowiednie pytania to okazało się że w lato z przestrzeni pasażerskiej dochodzi ostra woń, czasem trzeba wyciągnąć żula za nogi albo zadzwonić i poczekać na bagiety. Nie każdemu może odpowiadać taka praca.
Cytuj:
a jak wspominałem, znacząca część osób w młodym wieku uczestnicząca w ich kursach, wybiera inne kraje.
Nie jestem za bardzo w temacie bo Polskę opuściłem za Tuska, ale z tego co słyszałem to w Polsce panuje nowy reżim który "zrobił coś dla ludzi" i że "widać że wszystkim żyje się lepiej". Ponoć nawet słońce zaczęło jaśniej świecić.
Cytuj:
i to jest bardzo smutne.
Oj tam. Na ich miejsce jest 10-ciu Ukraińców.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 17 kwie 2020, 6:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

składowe pensji kierowców wrocławskiego MPK nie bardzo zmieniły się od czasów komuny, więc kto w tej chwili rządzi nie ma większego wpływu na wypłatę.

natomiast co do wyjazdu młodych ludzi za pracą, to smutne jest to, że oni tu już nie wrócą, a ich dzieci będą Niemcami, Anglikami, czy Norwegami.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 17 kwie 2020, 14:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2014, 13:12
Posty: 31

No niestety ale..
Jako kierowca w ogóle nie dostaje ani koszuli ani spodni krawatu itp...
W lato z przestrzeni pasażerskiej może dochodzić ostra woń ale generalnie jako kierowca nie mam narzędzi do tego aby coś z tym zrobić.
Historie o wyciąganiu żula z wozu to mit bo niestety fakty są takie iż nie mogę go nawet dotknąć bo to już naruszenie nietykalności.
Owszem dzwonienie i oczekiwanie na bagiety są rozwiązaniem ale skutkuje to przerwaniem kursu.
O zarobkach nie powiem bo to różnie bywa jednemu dużo drugiemu mało ale fakt jest taki że wysługa ma duże znaczenie.
Z ukraincami bym tak się nie rozpędzał bo w naszej firmie jest kilku którzy zdali egzamin chyba B2 i nie biorą jak leci.

Aczkolwiek prawdą jest że nie każdy się nada do tej roboty to jednak praca z ludźmi- jest więcej obowiązków niż przywilejów.
I są asy którzy na samym początku pytają gdzie jest radio nie sprawdzając wcześniej czy jest olej i chłodziwo.


Post Wysłano: 17 kwie 2020, 16:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
składowe pensji kierowców wrocławskiego MPK nie bardzo zmieniły się od czasów komuny, więc kto w tej chwili rządzi nie ma większego wpływu na wypłatę.
Nie chodziło mi stricte o wypłaty w MPK Wrocław a o nastroje jako takie. Mój ojciec stwierdził że od czasu zmiany reżimu w Polsce się dobrze żyje bo ludzie lepiej zarabiają. Nie wziął tylko pod uwagę że w tym czasie cały świat żył dobrze dzięki nakręconej gospodarce, a nie dzięki czyimś rządom.
Cytuj:
natomiast co do wyjazdu młodych ludzi za pracą, to smutne jest to, że oni tu już nie wrócą, a ich dzieci będą Niemcami, Anglikami, czy Norwegami.
Państwo to interes a w interesach nie ma sentymentów. "Gówniarzom nie pasowało? To kij im w oko. Wpuścimy młodych Ukraińców czy innych Gruzinów. Część z nich się osiedli. Oni też będą mieli dzieci. Sztuka jest sztuka." Tak to działa.
Cytuj:
W lato z przestrzeni pasażerskiej może dochodzić ostra woń ale generalnie jako kierowca nie mam narzędzi do tego aby coś z tym zrobić.
Nie jeździć autobusem na przykład?
Cytuj:
Historie o wyciąganiu żula z wozu to mit bo niestety fakty są takie iż nie mogę go nawet dotknąć bo to już naruszenie nietykalności.
Źle. Ty nie naruszasz jego nietykalności. Ty pomagasz panu o ograniczonej możliwości samodzielnego poruszania się opuścić pojazd.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 17 kwie 2020, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2014, 13:12
Posty: 31

jak mam nie jeździć autobusem skoro to moja praca ?
Nie masz racji. Nie mam możliwości aby go wyrzucić bo nie mogę go dotknąć ani on mnie. Nie mogę ruszyć nikogo.
Zresztą to jest napisane w instrukcji stanowiska pracy.
Mogę go poprosić aby wysiadł ale on godzić się na to nie musi nawet jak nie ma biletu itp. Większość ludzi tego nie rozumie. Takie prawo ma właśnie policja.


Post Wysłano: 17 kwie 2020, 16:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Państwo to interes a w interesach nie ma sentymentów. "Gówniarzom nie pasowało? To kij im w oko. Wpuścimy młodych Ukraińców czy innych Gruzinów. Część z nich się osiedli. Oni też będą mieli dzieci. Sztuka jest sztuka." Tak to działa...
może ja jestem inny, ale dla mnie państwo i naród to dwie różne rzeczy.
i tu jak najbardziej kieruję się sentymentem.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 17 kwie 2020, 17:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2014, 13:12
Posty: 31

W gdańsku było paru takich jedyne co potrafili to sławetne ''szo szo''


Post Wysłano: 27 kwie 2021, 0:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2021, 0:36
Posty: 3

Cytuj:
nie wiem jak jest w innych miastach więc trudno mi się na ten temat wypowiadać, ale z tego co czytam i słyszę, wygląda na to, że wrocławskie MPK ma największe w Polsce braki kierowców i nie jest to sprawa chwilowa.

jeszcze w latach '70 i '80-tych na potrzeby naszego MPK, które wówczas miało swój ośrodek szkoleniowy w zajezdni na ul. Powstańców Śl. (takie było zapotrzebowanie, że szkoliło się nie dorywczo tylko cały czas i dlatego MPK utrzymywało pracowników biurowych, wykładowcę i instruktorów), były kursy kamikaze, czyli bez żadnego prawa jazdy od razu na kat. D.
dzisiaj jeżeli kandydat posiada prawo jazdy kat. C obowiązuje go 40h jazdy, z kat. B - 60h, a wtedy na kursie kamikaze 90h jazdy.

i w zasadzie jak sięgnę pamięcią wstecz, zawsze w naszym MPK brakowało kierowców.

dodam jeszcze, że naboru na kursy MPK dokonuje dział rekrutacji, a więc osoby dla których każdy jest potencjalnym kierowcą sztuk 1, a nawet nie zastanawiają się czy osoba tak nadaje się do tak ciężkiej pracy, czy się sprawdzi.
w efekcie na kurs trafiają osoby, które już na pierwszy rzut oka nie sprawdzą się, nie nadają się lub mają jakieś skazy psychologiczne.
kto miał nadzieję, że po kursie będzie pracował w MPK facet, który ma 50 lat, który nie pracuje, ale kupił w salonie Mercedes B-klasy, aby jeździć na taksówce, co traktuje hobbystycznie, bo jeździ do Stanów dwa, trzy razy w roku i głównie zajmuje się graniem na gitarze?
kto wpadł na pomysł, że taki gość będzie wstawał codziennie o 3 rano?
to są po prostu wyrzucone pieniądze.

gdy kiedyś rozmawiałem na ten temat z szefem działu szkolenia tej firmy odpowiedział mi: jesteśmy na takim głodzie, że nawet ślepego weźmiemy jak będzie miał zaświadczenie lekarskie.

co więcej ten niedobór kierowców będzie z czasem coraz bardziej dotkliwy, bo gdy miałem dwa razy szkolenie okresowe w formie wykładów dla MPK, czyli przez moje "ręce" przeszło około 250-280 kierowców, to muszę powiedzieć, że średnia wieku zbliża się do wieku emerytalnego, a ponieważ część z nich ma dokumenty jeszcze ze starych czasów zaświadczające o pracy w warunkach uciążliwych, mają możliwość przejścia na emeryturę w wieku 60 lat.

a jak wspominałem, znacząca część osób w młodym wieku uczestnicząca w ich kursach, wybiera inne kraje.

i to jest bardzo smutne.
Skąd Ty chłopie wziąłeś informacje, że brakuje kierowców??


Post Wysłano: 27 kwie 2021, 11:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

stąd, że wrocławskie MPK funduje kurs kat. D i KW po podpisaniu lojalki na chyba 3 lata.

w ostatnich 5 latach nasze MPK zleciło kursy dla co najmniej 400 osób w różnych OSK.

pod koniec tamtego roku MPK założyło swoje OSK, a raczej przywróciło, bo mieli swoją szkołę w do lat '80-tych, mają trzy autobusy, co najmniej 4 instruktorów, którzy pracują na dwie zmiany (w soboty i niedzielę nie pracują, aby nie płacić 50 i 100 za dni wolne).

gdyby im nie brakowało kierowców, to po co by wcześniej zlecali szkolenie, a teraz po co sami szkolą?

ale możesz sam się dowiedzieć, telefon do nich: +48 71 32 50 810

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 27 kwie 2021, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2021, 0:36
Posty: 3

Cytuj:
stąd, że wrocławskie MPK funduje kurs kat. D i KW po podpisaniu lojalki na chyba 3 lata.

w ostatnich 5 latach nasze MPK zleciło kursy dla co najmniej 400 osób w różnych OSK.

pod koniec tamtego roku MPK założyło swoje OSK, a raczej przywróciło, bo mieli swoją szkołę w do lat '80-tych, mają trzy autobusy, co najmniej 4 instruktorów, którzy pracują na dwie zmiany (w soboty i niedzielę nie pracują, aby nie płacić 50 i 100 za dni wolne).

gdyby im nie brakowało kierowców, to po co by wcześniej zlecali szkolenie, a teraz po co sami szkolą?

ale możesz sam się dowiedzieć, telefon do nich: +48 71 32 50 810
Dzięki bardzo za telefon. Niestety troszkę masz nieaktualne informacje. Na tą chwilę nie prowadza w ogóle naboru, a rok temu jak zaczynała się pandemia wyrzucili większość co byli na umowie zlecenie (około 70 osób) i od ponad roku nie zatrudniają nikogo takiego. Ponadto codziennie po kilka osób siedzi na zajezdni jako rezerwa, co przed pandemią nie miało miejsca...


Post Wysłano: 27 kwie 2021, 14:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

właśnie przed chwilą, aby sprawdzić, rozmawiałem z instruktorem MPK i aktualne informacje są takie:

MPK w dalszym ciągu potrzebuje kierowców autobusów.
ich OSK w tej chwili kończy jedną grupę ponad 20 osób i w czerwcu zaczyna następną.

obecnie jest sporo wolnych kierowców z turystyki, Flixbusów, Sindbadów, itp. bo te firmy albo stoją albo jeżdżą w bardzo ograniczonym zakresie z powodu pandemii.
więc gdyby MPK ich przyjęło, to w momencie zniesienia obostrzeń ci kierowcy od razu wracają na swoje, a oni zostaną z poważnymi niedoborami w jednej chwili.
z tego powodu MPK woli nowych, którzy u nich zrobią uprawnienia oraz będą związani lojalką.

tak czy inaczej empekowskie OSK pracuje pełną parą, a gdy ruszy turystyka, to część kierowców ucieknie z MPK i będą mieli jeszcze więcej roboty.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 27 kwie 2021, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Oho, wrócił...

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 kwie 2021, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2021, 0:36
Posty: 3

Cytuj:
właśnie przed chwilą, aby sprawdzić, rozmawiałem z instruktorem MPK i aktualne informacje są takie:

MPK w dalszym ciągu potrzebuje kierowców autobusów.
ich OSK w tej chwili kończy jedną grupę ponad 20 osób i w czerwcu zaczyna następną.

obecnie jest sporo wolnych kierowców z turystyki, Flixbusów, Sindbadów, itp. bo te firmy albo stoją albo jeżdżą w bardzo ograniczonym zakresie z powodu pandemii.
więc gdyby MPK ich przyjęło, to w momencie zniesienia obostrzeń ci kierowcy od razu wracają na swoje, a oni zostaną z poważnymi niedoborami w jednej chwili.
z tego powodu MPK woli nowych, którzy u nich zrobią uprawnienia oraz będą związani lojalką.

tak czy inaczej empekowskie OSK pracuje pełną parą, a gdy ruszy turystyka, to część kierowców ucieknie z MPK i będą mieli jeszcze więcej roboty.
Pozwoliłem sobie zadzwonić dzisiaj do działu rekrutacji MPK, informacje są takie że jak nie ma ogłoszenia na oficjalnej stronie to nie przyjmują wcale i taka jest aktualnie sytuacja.

Jeżeli posiłkujemy się informacjami od kolegów to wypieprzają przy okazji ludzi za przewinienia za które kiedyś dawali ostrzeżenia.


Post Wysłano: 28 kwie 2021, 5:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Tak jak napisałem, jedną grupę kończą, druga już zamknięta zaczyna w czerwcu, wiec rekrutacja na następną będzie może w lipcu.
Ze względu na pandemię turystyka stoi, kierowcy którzy tam jeździli szukają pracy, na ten okres.
Ale to jest chwilowe, zdejmą obostrzenia, turystyka ruszy, to będzie potrzebować kierowców i tych, którzy tam do tej pory pracowali i nowych, a tych się bierze z komunikacji miejskiej, gdzie zdobywają doświadczenie.

Dodatkowo średnia wieku kierowców w komunikacji miejskiej e Wrocławiu cały czas jest wysoka i trzeba się liczyć z odejściami na emeryturę.
Dwa lata temu miałem Szkolenie Okresowe dla MPK, a parę miesięcy temu dla Michalczewskiego, tam sytuacja jest podobna, kierowca poniżej 40-ki to można rzec - nieopierzony junior.

Sytuacja na rynku pracy nigdy nie jest stała.
Zawod kierowcy jest ciężki, a my coraz bardziej leniwi, wielu chętnych nie ma.
Cały czas wszędzie brakuje kierowców, pandemia na chwilę to zmieniła, ale tylko okresowo.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 26 sie 2021, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

na Górnym Śląsku są zawieszane kursy autobusów ze względu na brak kierowców:

https://wiadomosci.wp.pl/slask/slaskie- ... 737799296a

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 paź 2021, 10:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

ale za jedno trzeba pochwalić nasze MPK, najlepszą firmę na świecie, według niektórych, pomysł godny podziwu:

https://www.rp.pl/transport/art19036301 ... a-podwyzka

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 21 kwie 2022, 21:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2022, 1:36
Posty: 34

Zarobki od 1 kwietnia w MPK Wrocław,kwoty netto,bez nadgodzin,według stażu pracy:

-do roku 3800 zł
-do 1 do 5 lat 4075 zł
-do 5 do 10 lat 4500 zł
-powyzej 10 lat 4670 lub 5020 zł

Kierowca z 10 letnim stażem,pracujący w przerywanym systemie pracy i pełniący jednocześnie funkcję patrona-
6000-6400 zł netto.


Post Wysłano: 22 kwie 2022, 13:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 219
GG: 0
Samochód: Volvo

Czyżby powrócił expert od autobusów i wrocławskiego MPK?
Kierowca rajdowy Pandy zamieszkujący na pierwszej kondygnacji w 30 metrowym apartamentowcu w centrum Breslau?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 12 [ Posty: 231 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: