Laboratorium COCH

Auto-Mix - lodówki samochodowe, klimatyzatory postojowe, usługi transportowe, transport międzynarodowy.

TruckFocus.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9
Autor Wiadomość
PostWysłano: 24 maja 2019, 8:32 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 67304750
Cytuj:
Co rozumiesz przez zwrot „okrada sam siebie” ? Jak długo żyje nikt tego dobrze nie jest w stanie zastosować...
...jazda przegubem po bardzo śliskiej nawierzchni przerosła by wielu doświadczonych kierowców. Co najlepiej pokazał nagły atak zimy we Wrocławiu w tym roku :)
problem jest taki, że ludzie nie żyją wiecznie i każdy z nas miał, ma lub będzie miał kłopoty ze zdrowiem. zakładanie, że będziemy zawsze zdrowi i będziemy żyć wiecznie nie jest najlepsze.
jednak każdy ma wybór, więc jeżeli godzi się na pracę na półlegalu, to trudno narzekać później na niską emeryturę.

autobus, a przede wszystkim, autobus przegubowy nie jest przystosowany do jazdy po lodzie.
od tego są odpowiednie służby, aby drogi utrzymywać w odpowiednim stanie.

gdy pierwszy raz pojechałem do Niemiec i na autostradzie spadło 5cm śniegu, wszystkie ciężarówki zjechały na parkingi, kierowcy kopytka na kierownicę i czekali na odśnieżenie.
w pierwszej chwili pomyślałem, że to może wynikać z ich obawy, kiepskich umiejętności, ale później stwierdziłem - oni mają rację, przecież za utrzymanie dróg płacimy i chyba nie ma takiej spedycji w Niemczech, która obciąży za spóźnienie z powodu nieodśnieżonej autostrady.
żeby ciężarówka lub autobus poruszały się po śliskim musi być odpowiednio wyposażona.
jak jedziesz w zimie np. do Czech ciężarówką, autobusem, to zabierasz ze sobą łańcuchy, czy podczas tego ataku zimy autobusy wypuszczone na nieodśnieżone ulice miały łańcuchy?

PostWysłano: 24 maja 2019, 11:01 
Użytkownik

Półlegalne to jest nasze państwo. Nie trzeba być osobą starszą czy schorowaną aby się o tym przekonać. Wystarczy mieć chorego zęba, problem ze stawem kolanowym czy alergią. Co mi po tym że jako pracodawca płacę do budżetu państwa i ZUS, licząc tylko za siebie X zł. Skoro gdy zaboli mnie ząb, na wiosnę zacznę kichać i prychać jak po tabace, jak suma Summarum muszę iść prywatnie, czyli zapłacić za wizytę. Co mi po tych składkach zdrowotnych ? Łudzisz się że za kilka lat jak przejdziemy na emerytury one będą wysokie, odpowiadały choćby 50 % wpłaconych środków ?
Dlatego właśnie po podanym przez Ciebie przykładzie, czyli opadach śniegu w Polsce wszyscy próbują jechać, bo wiedzą że od państwa to co najwyżej mogą dostać zapewnienie o odśnieżeniu a nie prawdziwą pomoc.

Nikt nikomu nie każę pracować za najniższą krajową. Ba, to już nie te lata że wyrobienie paszportu to była katorga. To już nie te lata że do pracy za granicą brałeś mały plecak i zapuszczałeś dłuższe włosy a na granicy celnikom nawijałeś że „aj de artist”. Jeżeli pracodawca może sprzedawać swoje wyroby za granicą to pracownik może tam oferować swoje umiejętności za na ogół lepsze pieniądze. Nikt nikomu nie broni się przebranżowić czy po prostu odkładać pieniądze.
Nie wiem skąd się bierze w naszym narodzie przekonanie że ktoś nam coś DA ZA DARMO, my nie jesteśmy garbatymi noskami a uważamy się za naród wybrany i wiecznie pokrzywdzony. Nie, Polska to nie Szwajcaria czy Szwecja. Tutaj za darmo nic nie dostaniesz bo zawsze twoją darmochę sponsoruje ktoś inny.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9