Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 sty 2018, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Witajcie.

Być może, ze będzie potrzebna specjalna zabudowa na przyczepie. Będziemy robić wszystko sami, lecz jest jeden problem. Mianowicie chodzi o przyczepę na obrotnicy mają one ramę "dwuteownik" .
Jeśli robił bym moją specjalną zabudowę na takiej przyczepie, to zbudował bym swoją ramę pomocniczą i na niej moją zabudowę. Przeważnie ramy pomocnicze w samochodach są z "ceownika" , choć na na naszych ciężarówkach zrobiłem z kwadratowego profilu zamkniętego i też jest ok.
Pytanie jest jedno jak położę ramę pomocniczą z zabudową na główną ramę przyczepy to jak je połączyć? Położyć jedno na drugiej i użyć takiego strzemiona jakim jest mocowana oś do resoru? Jakieś inne propozycje?

Widziałem na allegro gość przyspawał prosto z mostu do ramy ceowniki, i na nie zabudowę. Moim zdaniem jest to bardzo zły pomysł, raz ze będzie pękać, a dwa co wtedy gdy będę chciał zdjąć zabudowę?


Post Wysłano: 24 sty 2018, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

a nie prościej zrobić zabudowę na skrzyni ładunkowej BDF - jak zrozumiałem masz przyczepe BDF - po co wyważać otwarte drzwi....

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 sty 2018, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

A nie dasz rady wykorzystać śrub mocujących od BDF? Lub też wykręcić śruby i otwory po nich wykorzystać?

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 24 sty 2018, 21:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Widuję czasem samochody, zwłaszcza z zabudowami cysternami, gdzie zabudowa jest "kontenerem" mocowanym uchwytami do kontenerów. I tak jak mówi ZZX, to wygląda na najlepsze rozwiązanie, bo masz pewne mocowania, w każdej chwili zabudowę możesz ściągnąć i sprzedać samą przyczepę.
http://www.sommer.pl/index.php?id=364

Skądinąd, nie wiem jak z papierami na taką zabudowę, bo jednak wytwórcy zabudów mają jakieś papiery na to.


Post Wysłano: 24 sty 2018, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

No tak, zapominałem dodać, ze wczoraj z kolegą MAN wymyśliliśmy też zamocowanie na te śruby, dzięki za zdjęcia będą pomocne. Same te uszy by dały radę utrzymać przecież. Najprostsze rozwiązanie ;)


A z papierami jak? Trzeba robić zmiane przeznaczenia jak w samochodzie? Co wogl ma przyczepa w w dowód wbite?


Post Wysłano: 27 sty 2018, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Przyczepa BDF ma w dowodzie "przewóz kontenerów".
Jeśli ta zabudowa ma być mocowana ryglami nie trzeba nic zmieniać, w końcu nadal będzie wymienna.

Swoją drogą co kombinujesz na niej umieścić?


Post Wysłano: 27 sty 2018, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ale sam "kontener" pewnie powinien mieć jakiś atest, tabliczkę czy coś takiego.


Post Wysłano: 28 sty 2018, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Jeżdżę z tym 7 lat i nigdy podczas kontroli ITD oraz policji nikt nie zwrócił uwagi na kontener. Nawet na przeglądzie ich nie interesował.
Zapewne taki kontener powinien być homologowany. Jedynym wyjściem aby było 100% legalnie jest wziąć samą platformę bdf (podłogę od kontenera burtowego) i na trwałe przymocować do niej to co chcemy.
Pytanie co chcemy i czy da się to zamocować.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: