Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 mar 2009, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Cytuj:
Cytuj:
Mniejsze niż na chłodniach i równe bądź większe niż na szmatach. 10 lat temu sytuacja była inna.
My jeździmy bezpośrednio u producenta już od paru lat i pomimo kryzysu, muszę powiedzieć że o takich stawkach to na chłodniach mogą pomarzyć. :]
I to jest dobrze powiedziane. Jesteście bezpośrednim, wieloletnim i stałym(pozwolę sobie dopisać niezawodnym) wykonawcą usług transportowych i tutaj jest Wasza siła. Obcenie bardzo trudno wyrobić sobie taką pozycję. A jazda pod spedycjami jest więcej niż ryzykowna.
Cytuj:
Ale czy placa w obie strony czy w jedna tylko i sam sie bujasz o powrot :) ?? Z teretycznego punktu widzenia pwinno byc wiecej bo to transport w pewnym stopniu specjalistyczny :) A czy duzo jest roboty na takie zestawy ?? Jak one odczuwaja krzys??
Zależy od tego jak życzy sobie zleceniodawca. Jeśli wozi się materiały budowlane a mieszkaniówka stoi to jak tu nie odczuwać kryzysu. Wg. mnie rynek zleceń skurczy się o 30%. Może troche mniej, może troche więcej. Są firmy które już zredukowały tabor.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Post Wysłano: 25 mar 2009, 10:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2008, 17:54
Posty: 21
GG: 3228432
Samochód: mam
Lokalizacja: Sieraków

Witam, mam pytanie, czy może ktoś zna jakąś firmę która potrzebuje przewoźnika, może być zagraniczna. Mam do zaoferowania 6 silosów, proszę o odp.

_________________
SCANIA KING


Post Wysłano: 25 mar 2009, 18:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2009, 20:58
Posty: 51
GG: 2178311
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Radom

jak masz cementonaczepy to zadzwon do spedycja ożarów (cement ożarów)

_________________
Piotr-Trans
viewtopic.php?f=44&t=31078
viewtopic.php?f=44&t=29609


Post Wysłano: 25 mar 2009, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Witam, mam pytanie, czy może ktoś zna jakąś firmę która potrzebuje przewoźnika, może być zagraniczna. Mam do zaoferowania 6 silosów, proszę o odp.
Jakiego rodzaju silosy posiadasz??

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 11 maja 2009, 14:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2009, 12:16
Posty: 7
GG: 0
Samochód: DAF FOREVER

A wiecie może gdzie za granicą (Niemcy, Holandia, Belgia) znajde używane kompresory do wydmuchiwania silosów?? Chodzi mi o modele DRUM albo GHH.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 12 maja 2009, 0:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

15 lat temu nie były dostepne w Polsce żadne kompresory zachodnie, obecnie jest wiele firm które oferują kompresory po fabrycznej regeneracji. Wystarczy spytać wujka Googla.
A kupowanie użyanych nie wiadomo jak składowyanych po demontażu i często przegrzanych sprężarek to duże ryzyko, a dłuższej perspektywie większe koszta.
Tymbardziej, że druma a tym bardziej ghh nie sprawdzisz bez specjalistycznych narzędzi.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Post Wysłano: 12 sie 2009, 14:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2009, 18:25
Posty: 9
GG: 3147759
Samochód: Man TGA 18.430, 2xIveco Turbo Daily

Witam was tu wszystkich zgromadzonych :)
Mam pytanko dotyczace wlasnie cementonaczepy. Jestem w trakcie zakupow maszyny budowlanej (na siodle) ktora bedzie potrzebowala ok 5 m3 cementu dziennie. Chce tez kupic cementonaczepe, ktora posluzy mi jako silos na budowie i te 5 m3 wdmuchiwac na maszyne. Problem jest taki ze w ciagniku jest juz instalacja hydrauliczna i ona tam musi zostac, ale na maszynie mam sprezarke, ktora jest troszke inna niz te kompresory na ciagniki... Ma bowiem do 6 bar'ow cisnienia i ok 310 m3 na godzine wydajnosci.. Czy nie uszkodze cementonaczepy podlaczajac sprezarke z maszyny do silosu i silos z powrotem do maszyny?


Post Wysłano: 12 sie 2009, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Cytuj:
Witam was tu wszystkich zgromadzonych :)
Mam pytanko dotyczace wlasnie cementonaczepy. Jestem w trakcie zakupow maszyny budowlanej (na siodle) ktora bedzie potrzebowala ok 5 m3 cementu dziennie. Chce tez kupic cementonaczepe, ktora posluzy mi jako silos na budowie i te 5 m3 wdmuchiwac na maszyne. Problem jest taki ze w ciagniku jest juz instalacja hydrauliczna i ona tam musi zostac, ale na maszynie mam sprezarke, ktora jest troszke inna niz te kompresory na ciagniki... Ma bowiem do 6 bar'ow cisnienia i ok 310 m3 na godzine wydajnosci.. Czy nie uszkodze cementonaczepy podlaczajac sprezarke z maszyny do silosu i silos z powrotem do maszyny?
Kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu się znajdzie:
1. Nie kupuj cementonaczepy lecz kup silos, rozwiązanie tańsze, prostsze i wygodniejsze. Silos zajmuje mniejszą powierzchnie, naczepa większą.
2. Jeżeli jesteś zdecydowany na naczepę to kup już mniejszą Zrembowską cn18 lub cn22 ładowność 19-23ton. Jeśli chcesz coś zachodniego to już kilkakrotnie większa kasa.
Odnośnie sprężarki to ja już wolałbym założyć podwójną przystawkę i zamontować kompresor lub tańsza wersja: silnik elektryczny + sprężarka SŁUPSK i też bedzie dmuchać ale tylko wtedy gdy zasilanie 400V niedaleko.
3. Ewentualnie zostaje jeszcze opcja zrobienia reduktora na sprężarce który zbiłby ciśnienie do 2-2,5bar, ale to już eksperyment. Zależy też jak daleko i wysoko trzeba cement przedmuchać.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Post Wysłano: 21 sie 2009, 10:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 maja 2009, 22:44
Posty: 26
GG: 0
Samochód: stralis

ja mam pytanko jakiego typu silosami wozi się pył węglowy

_________________
NOWY STRALIS POGROMCA MITÓW

TRAKKER 6X6 W LESIE - TO CO TYGRYSKI LUBIĄ NAJBARDZIEJ


Post Wysłano: 21 sie 2009, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Kazdego rodzaju

Mozna silosem podnoszonym można i cementowozem

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 31 sie 2009, 23:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2009, 18:25
Posty: 9
GG: 3147759
Samochód: Man TGA 18.430, 2xIveco Turbo Daily

Cytuj:
Kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu się znajdzie:
1. Nie kupuj cementonaczepy lecz kup silos, rozwiązanie tańsze, prostsze i wygodniejsze. Silos zajmuje mniejszą powierzchnie, naczepa większą.
2. Jeżeli jesteś zdecydowany na naczepę to kup już mniejszą Zrembowską cn18 lub cn22 ładowność 19-23ton. Jeśli chcesz coś zachodniego to już kilkakrotnie większa kasa.
Odnośnie sprężarki to ja już wolałbym założyć podwójną przystawkę i zamontować kompresor lub tańsza wersja: silnik elektryczny + sprężarka SŁUPSK i też bedzie dmuchać ale tylko wtedy gdy zasilanie 400V niedaleko.
3. Ewentualnie zostaje jeszcze opcja zrobienia reduktora na sprężarce który zbiłby ciśnienie do 2-2,5bar, ale to już eksperyment. Zależy też jak daleko i wysoko trzeba cement przedmuchać.
Wlasnie zakupilem ciagnik Man Tga z podwojna przystawka i cementonaczepa spitzer'a 34 m3. Chyba to jest bezproblemowe wyjscie z ktorego bede zadowolony (mam nadzieje).
Dzieki za sugestie. Pozdrowki


Post Wysłano: 20 wrz 2009, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ja mam pytanie z innej beczki. W wożeniu cementu w zimie jest raczej martwy sezon, zastanawiam się jak jest rozwiązane zatrudnienie kierowców - szczególnie w firmach, które prowadzą tylko taki transport.
Jeśli ktoś jest na forum jeżdżący w takiej firmie, to chętnie bym się dowiedział jak to jest zorganizowane.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 20 wrz 2009, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2006, 21:00
Posty: 206
Lokalizacja: Garwolin

W zimie też się trochę wozi. Ostatnie zimy jakie są każdy widzi i jeśli tylko temperatura nie spada poniżej -3/-4 stopni to robota jest. Oczywiście mniej niż w sezonie, ale coś tam się jeździ. Poza tym jest też trochę jazdy z pyłami/popiołami.
W sytuacji gdy zima przyciśnie najczęściej wychodzi tak, że siedzisz w domu i nie bardzo się możesz gdzieś ruszyć, bo czekasz na telefon. No i zima jest czasem wykorzystywania przysługującego Ci urlopu... (latem ciężko go dostać).
Tak było jakieś 3 lata temu w jednej z podwarszawskich firm, ale myślę, że niewiele się w tej materii zmieniło.

_________________
Wspomnień czar...
WTiE PW


Post Wysłano: 21 wrz 2009, 0:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Obecnie rowież jest tak samo. Zima to czas na wykorzystanie urlopów za nadgodziny. Choć przy 4miesięcznym okresie rozliczeniowym i tak bierze się urlop. No i czas remontów aut a nawet gdy coś nie jest popsute to robi się gruntowne przeglądy i wymienia się to co się może popsuć lub jest już mocno zużyte. Odnośnie jazdy to jest znacznie mniej roboty ok 30-60% w dół, zależy kto co wozi. Betonować można zwykle do -5st, więc i to zwykle tam gdzie trzeba czyli na budowach dróg, bo mieszkaniówka stoi. Mniej jest też mączek, piasków i wapna.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Post Wysłano: 22 wrz 2009, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Wozi się jeszcze do firm produkujących rzeczy takiej jak kleje do płytek, siatki itp. tyle że też jest wiele mniejszy ruch niż w sezonie. Ja obecnie pracuje w takim miejscu i mam kilka fotek zrobionych telefonem :wink:

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

:wink:


Post Wysłano: 23 wrz 2009, 19:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 10:58
Posty: 52
GG: 0

Kolego skoczek69 a ta premiumka to nie smiga czasem na EJ III Jaworzno po pyły?


Post Wysłano: 23 wrz 2009, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Dzięki za informację. Miałem w tamtym roku luźną propozycję pracy w firmie wożącej w silosach. Odniosłem wrażenie, że gość chce mnie zatrudnić tylko na sezon od marca do końca listopada. Pozostałe 3 miesiące na bezrobociu.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 23 wrz 2009, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Tylko_Spokojnie wiesz co niewiem nawet, ale może pomyliło Ci się z firmą trans sprzęt jaworzno, oni jeżdżą po mączke do czatkowic i mają też takie premiumki :wink:


Post Wysłano: 24 wrz 2009, 18:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 10:58
Posty: 52
GG: 0

Niee, z trans sprzętem na pewno mi się nie pomyliło, a tak tylko pytałem bo mi się ta beczka tak kojarzy.

Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 05 lis 2009, 10:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2009, 9:27
Posty: 6
GG: 0

Witam wszystkich forumowiczów:) jestem tu nowa,
dopiero zaczynam pracę w branzy transportowej.
Obecnie pracuje w firmie transportowej- transport wszelkich materiałów silosami.
I mam pytanko w zwiazku z tym... Nie wiecie gdzie potrzebuja przewozników z silosami? Kompletnie nie wiem gdzie szukac, gdzie sie obracac...
doradzcie cos, z gory dzieki:)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: