Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2014, 11:41
Posty: 9

Witam,
wybrałem sobię Iveco 35S13 z 2004 roku. Silnik 2.8 125 KM.
Auto to laweta z najazdem, ładowność ok 1650kg plus 2000kg na haku.
Wiadomo, że jak wrzucę zwykłą osobówkę na najazd to pójdzie bez problemu ale czy takie auto poradzi sobie jeżeli jeszczę dopnę lawetę i wrzucę drugie auto ? 2.8 niby motor spory ale moc 125 km chyba nie powala. Co wy na to?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Asfaltu rwać nie będzie ale jak ma dobre przełożenie to da radę. 125 koni z 2.2 litra a z 2.8 to tez spora różnica. większy motor zawsze lepiej ciągnie a jak mało to zawsze mozesz podkrecić trochę ja 412 2.9 mam podciągniona na oko na dobre 150-160 koni i tez lata i waga tez spora i daje radę


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2014, 11:41
Posty: 9

Nie chodzi o to czy będzie rwało asfalt tylko czy wogóle da się jechać i czy z góry nie popsuje takim czymś auta. Co prawda wg producenta masa zestawu to 5500 więc teoretycznie da się.
Chodzi mi tylko czy jak zacznę to praktykować to czy taki staruszek to wytrzyma.
Jeżeli chodzi o przełożenie to jest 15/47
Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2008, 15:40
Posty: 172
GG: 13195351
Samochód: Opel Omega Ford Transit 2.4TD Jumbo
Lokalizacja: Kalisz

Kolego da radę i to spokojnie 8)
Z pojedyńczą lawetą nie będzie problemu a i podwójną lawetę z dwoma osobówkami lub busem na niej też dało by radę. Nie mówiąc już o Sprinterach 2.9TD 122KM lub 2.2CDI 129KM popatrz jak dzielnie potrafią targac lawetę stare dzielne kaczuszki 2.9D 95KM bez turbiny :wink:
Więc śmiało zapinaj zestaw i śmigaj a jeśli nie szło by jechac (brak mocy) to znaczy że musisz szukac problemu w osprzęcie silnika bo 125KM musi dac radę.
P.S podrzuc jakąś fotkę Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2014, 11:41
Posty: 9

Dzięki kolego, trochę mnie uspokoiłeś. Zawsze jakaś opinia od doświadczonego to wielki plus.
Zdjęcia wrzucę na początku tygodnia.
Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2010, 18:04
Posty: 167
Samochód: 3xMP3, 1xMP4, 6xMaster, 1xDokker

Dużo też zależy od samej kondycji motoru... Twoje auto już ma swoje lata a co za tym idzie i przebieg. Jeśli jest odpowiednio zadbane to powinien dać radę bez problemu. Tym bardziej że Iveco słynęło zawszę z tych mocnych silników, które lubiły się "spocić" ale taki ich urok.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: