Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2019, 17:46
Posty: 2

Czołem koledzy oraz pracodawcy kolegów.

Chciałem zaprosić was do udziału w testach aplikacji dla kierowców. Nazwałem ją "Delegacje Kierowcy".
Aplikacja służy do zapisywania szybkiego zapisywania punktów podróży takich jak przekroczenia granic, załadunku, rozładunki i inne punkty, które mogą wydarzyć się kierowcy. Są grupowane jako trasy / delegacje, można je w dowolnym momencie przeglądać.
Można też drukować podsumowania z tych podróży, wzorowane na dwóch różnych kartach rozliczeniowych - schemat rozliczania granic i czasów pobytu w danym kraju, oraz szczegółową listę punktów, z automatycznie wyliczonymi przebiegami i całkowitym dystansem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na pomysł napisania tej aplikacji wpadłem pracując jako kierowca, kiedy zapisywałem na świstkach przekroczenia granic w trakcie jazdy a potem musiałem spisywać to w kartę rozliczeniową. Na początku miało to być tylko narzędzie do szybszego i bezpieczniejszego zapisywania danych w trakcie jazdy, ale może być używane jako narzędzie do drukowania gotowych kart rozliczenia podróży służbowej - wystarczy wpisać dane kierowcy i popisać kartę ( lub wysłać ją mailem z telefonu)

Aplikacja jest darmowa, nie zawiera reklam i nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień - pomijając prawa do zapisywania do pamięci aplikacji, w momencie kiedy chcemy utworzyć raport pdf.

Celem napisania tej aplikacji było pomóc mi przebranżowić się z zawodu kierowcy na zawód programisty.
Na chwilę obecną chciałbym zbudować bazę kierowców, którzy chcieli by korzystać z aplikacji i dawać znać czy jest użyteczna, oraz szefów, którzy muszą rozliczać bazgroły wypisywane przez kierowców na kartach rozliczeniowych.

Mam nadzieję że uda się temu postowi przetrwać i nie zostanie on usunięty.
Aplikacje można pobrać ze sklepu Google, https://play.google.com/store/apps/deta ... gacjekiero
Zachęcam do dyskusji oraz zgłaszania sugestii.

Aplikacja jest przetłumaczona za pomocą tłumacza google na 40 języków, wspiera również język ukraiński.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Jeśli aplikacja ma wyliczać kwoty delegacji, to przy przekraczaniu granicy PL -> x powinno się wpisywać państwo docelowe (rozładunku) i wtedy będzie poprawnie liczyć kwoty do powrotu, do granicy x -> PL.

Chyba, że tak jest a jeszcze do tego nie doszedłem...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2019, 17:46
Posty: 2

Hej SergiejTG, dzięki za pierwszy komentarz,
Na chwilę obecną aplikacja ma pozwalać na zapisywanie punktów podróży i raportowania czasu wjazdu i wyjazdu z danego kraju. Czas spędzony w danym kraju, wyliczany jest bazując na przekroczeniach granic, a czas całej delegacji jest punktu początkowego do punktu końcowego - zasadniczo każda delegacja powinna się zaczynać i kończyć na bazie.
Dodając punkty w momencie ich wystąpienia, czyli np podczas przejazdu przez granicę, nie trzeba będzie zapisywać ani daty, ani państwa pobytu, bo zostanie ono wprowadzone z automatu a państwa graniczne i data zostaną podpowiedziane.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
a czas całej delegacji jest punktu początkowego do punktu końcowego - zasadniczo każda delegacja powinna się zaczynać i kończyć na bazie.
Dokładnie, ale jak wiadomo - musi to być "rozbite" na podróż krajową (baza-granica PL) i zagraniczną (granica PL -> państwo -> granica PL), bo to są jednak inne stawki.
Cytuj:
Czas spędzony w danym kraju, wyliczany jest bazując na przekroczeniach granic,
Z tego co pamiętam, to nie trzeba liczyć dla każdego kraju z osobna, tylko liczy się całość po stawce kraju docelowego.

E: teraz doczytałem:
"Jeśli pracownik odbywa podróż służbową do więcej niż jednego państwa, wówczas pracodawca ma możliwość ustalenia więcej niż jednego państwa docelowego."

Ja to tak rozpisuję:

Obrazek

I właśnie teraz dojrzałem, że jest błąd w tej rozpisce :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: