Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 mar 2015, 12:40

Potrzebuję porady. Jako, że czasami zdarza się stawać w miejscach z wi-fi to korzystam z tego dobrodziejstwa o tyle o ile. Przeszkodą bywa tu słaby sygnał, który otrzymuje wbudowana antena.
Czy jest możliwość wyprowadzenia złącza poza komputer i podłączenia anteny zewnętrznej by nieco poprawić jakość sygnału?


Post Wysłano: 17 mar 2015, 12:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Do modemu przenośnego jest możliwość podłączenia anteny zewnętrznej ale do karty sieciowej? Nie masz takiego wyjścia na karcie? Sprawdź w opisie laptopa czy co tam masz.


Post Wysłano: 17 mar 2015, 15:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Poszukaj coś tego pokroju :) http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... =TL-WN422G
Powinno rozwiązać problem bo z wbudowaną anteną w lapku nic nie zrobisz ;)

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 18 mar 2015, 18:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Potrzebuję porady. Jako, że czasami zdarza się stawać w miejscach z wi-fi to korzystam z tego dobrodziejstwa o tyle o ile. Przeszkodą bywa tu słaby sygnał, który otrzymuje wbudowana antena.
Czy jest możliwość wyprowadzenia złącza poza komputer i podłączenia anteny zewnętrznej by nieco poprawić jakość sygnału?
oczywiście że jest możliwość wyprowadzenia złącza poza komputer i od tego zacznijmy :D
ale ?? nie jest to ani wygodne (gdzieś to gniazdo musisz umiejscowić i będzie ono wystawać poza obrys obudowy) ani proste dla przeciętnego użytkownika :/

no i najważniejsze bo wielu się wydaje,że metrowej średnicy talerz rozwiąże problem sygnału .... owszem tak, ale wychodzącego,a nie odbieranego - bo tego trzeba dwóch tak samo mocno wydajnych nadajników :mrgreen: a na to nie masz żadnego wpływu :/

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 18 mar 2015, 21:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Ja mam takie cos i daje rade
http://allegro.pl/dookolna-antena-aktyw ... 64258.html

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 18 mar 2015, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Poszukaj coś tego pokroju :) http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... =TL-WN422G
Powinno rozwiązać problem bo z wbudowaną anteną w lapku nic nie zrobisz ;)
Otóż z większością dostępnego badziewia sprawa ma się odwrotnie.
Mam taką kartę jak z tego linku. Do tego mam antenę: http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... L-ANT2408C

Muszę przyznać, że ciężko temu zestawowi dorównać wbudowanej antenie w laptopie.
Wiele anten dostępnych chociażby na allegro ma co prawda spore rozmiary (ah i oh), ale gdyby obrać je z plastiku, to wewnątrz byłby kawałek ogryzka z drutu.

Jeżeli się jednak Jester zdecydujesz, to kupuj antenę z wbudowaną kartą, wygodniej i mniej kabli i przyłączek. Wpinasz bata na USB, stawiasz go na lustro i już...


Post Wysłano: 18 mar 2015, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
Poszukaj coś tego pokroju :) http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... =TL-WN422G
Powinno rozwiązać problem bo z wbudowaną anteną w lapku nic nie zrobisz ;)
Otóż z większością dostępnego badziewia sprawa ma się odwrotnie.
Mam taką kartę jak z tego linku. Do tego mam antenę: http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... L-ANT2408C

Muszę przyznać, że ciężko temu zestawowi dorównać wbudowanej antenie w laptopie.
Wiele anten dostępnych chociażby na allegro ma co prawda spore rozmiary (ah i oh), ale gdyby obrać je z plastiku, to wewnątrz byłby kawałek ogryzka z drutu.

Jeżeli się jednak Jester zdecydujesz, to kupuj antenę z wbudowaną kartą, wygodniej i mniej kabli i przyłączek. Wpinasz bata na USB, stawiasz go na lustro i już...
-każda antena zewnętrzna będzie na + w stosunku do wbudowanej
-nie warto iść w gotowce z alledrogo z pięknymi opisami typu 15km zasięgu
-antena z wbudowaną kartą jest wygodniejsza w użytkowaniu ale im dłuższy kabel usb tym wieksze straty generuje
-osobno karta + antena = dodatkowe połączenie (porządny kabel z ekranem jest uciążliwy w użytkowaniu) i ja miałem ale jest to nie wygodne i owszem na wekend warto to rozkładać ale tak na szybko używam zespolonej

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 18 mar 2015, 23:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
-każda antena zewnętrzna będzie na + w stosunku do wbudowanej
Ale ja napisałem wręcz odwrotnie. Często gęsto w trasie, gdy łączę się z hotspotami, to ta wbudowana radzi sobie tak samo jak zestaw od TP-Linka (czasem nawet lepiej).

IMHO: Bym poszperał (na forach internetowych) za jakąś dobra anteną z wbudowaną karta sieciową. Do tego kabel max 3m. I celowałbym w dookólną bardziej, niż kierunkową...


Post Wysłano: 19 mar 2015, 8:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
-każda antena zewnętrzna będzie na + w stosunku do wbudowanej
Ale ja napisałem wręcz odwrotnie. Często gęsto w trasie, gdy łączę się z hotspotami, to ta wbudowana radzi sobie tak samo jak zestaw od TP-Linka (czasem nawet lepiej).
już ci wyjaśnię dlaczego może tak być :D bo często karta sieciowa w laptopie obsługuje wyższą prędkość przesyłu,a fakt użyłem słowa "każda" a nie wziąłem pod uwage kart których nie posiadałem :wink:
Cytuj:
IMHO: Bym poszperał (na forach internetowych) za jakąś dobra anteną z wbudowaną karta sieciową. Do tego kabel max 3m. I celowałbym w dookólną bardziej, niż kierunkową...
dookólna nie wymaga żadnej obsługi instalacyjnej :D ale jej możliwości nigdy nie będą nawet w połowie dorównywać kierunkowej :/ ale też ze swojej strony sugeruje dookólną,bo kupisz panel i potem stwierdzisz że to wcale nie działa :(

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 19 mar 2015, 8:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
no i najważniejsze bo wielu się wydaje,że metrowej średnicy talerz rozwiąże problem sygnału .... owszem tak, ale wychodzącego,a nie odbieranego - bo tego trzeba dwóch tak samo mocno wydajnych nadajników :mrgreen: a na to nie masz żadnego wpływu :/
Ciekawe teorie tu wysnuwasz. Antena z większym zyskiem będzie lepiej odbierać ten sam sygnal niż ta z mniejszym. Dlatego odbiór się poprawi.

Co to jest wydajny nadajnik?

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 19 mar 2015, 10:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Zacznijmy od tego, że jest kilka standardów IEEE 802.11 czyli Wi-Fi. One działają na 2.4 lub 5 GHz. Najlepszym ale nie najszybszym jest 802.11b. Dużo osób używa g lub n bo tak było ustawione. Jeśli masz neta szybszego niż 11 Mb/s to ok a przy niższych prędkościach standard b jest lepszy bo ma większy zasięg i jest mniej podatny na zakłócenia. Aby mieć dobry zasięg to musiałaby być dobra antena kierunkowa jako nadajnik i jako odbiornik ale jest najczęściej tak, że odbiera antena dookólna i taka sama odbiera. Trzeba też pamiętać, że nadajnik ma ograniczenie chyba 100 mW jak dobrze pamiętam z technikum. Do tego dochodzi tłumienie generowane przez przeszkody na naszej drodze.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 19 mar 2015, 16:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
no i najważniejsze bo wielu się wydaje,że metrowej średnicy talerz rozwiąże problem sygnału .... owszem tak, ale wychodzącego,a nie odbieranego - bo tego trzeba dwóch tak samo mocno wydajnych nadajników :mrgreen: a na to nie masz żadnego wpływu :/
Ciekawe teorie tu wysnuwasz. Antena z większym zyskiem będzie lepiej odbierać ten sam sygnal niż ta z mniejszym. Dlatego odbiór się poprawi.

Co to jest wydajny nadajnik?

/mobil
zgadza się ,może zbyt ogólnikowo przeniosłem swoją myśl.......ale nadal podtrzymuje że posiadanie nawet najlepszej anteny nie jest to rozwiązaniem problemów a tylko zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania połączenia lub poprawi jego jakość

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 19 mar 2015, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
.......ale nadal podtrzymuje że posiadanie nawet najlepszej anteny nie jest to rozwiązaniem problemów a tylko zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania połączenia lub poprawi jego jakość
Ja się na tym nie znam, ale jeśli ktoś ma trudności z uzyskaniem połączenia / jakością łącza na wbudowanej antenie, a na zewnętrznej uzyskuje łączność / połączenie jest lepsze, to czy to nie rozwiązuje jego problemu?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: