Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 sty 2014, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

Witam.
Chciałbym zakupić sobie do auta antenę wifi wzmacniającą sygnał.
Na allegro jest tego multum więc pytam tutaj czy ktos może cos konkretnego doradzić?
Zastanawiam się nad tą:
http://allegro.pl/echo2-najmocniejsze-w ... 12477.html
czy ktoś miał doświadczenia z tymi antenami lub czymś podobnym?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady ;) Dziękuję i Pozdrawiam :) :)


Post Wysłano: 08 sty 2014, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

osobiście przetestowałem już nie jedną konfiguracje i korzystam z takich rozwiązań od blisko 10 lat wiec tyle co od siebie :mrgreen: mogę to nigdy nie kupowałem cud zestawów na allegro o mega mocach,żadna konfiguracja sprzętowa nie jest doskonała (nawet ta sprawdzona w testach) bo to podobne jak z CB :mrgreen: (choćbyś miał najlepsze radyjko z najlepszą anteną i stał w najwyższym punkcie,to i tak wszystko zależy od tego czym dysponuje druga strona łączności )

ale skupmy się na opisie konfiguracji tego co pokazałeś :D po pierwsze to antena kierunkowa (owszem zyskujesz na zasięgu ale w określonym kierunku (raptem 30* i traf w pole nadajnika oddalonego o 1km?- ma to sens jak wiesz skąd idzie sygnał a do jego poszukiwań to już mniej fajnie )
karta- sprawdzona ale nie wiem skąd ta moc?? chyba na potrzeby aukcji :lol: i niestety ale wszystko co podkręcone na mW,odbywa się kosztem prędkości (tu masz tylko 11mb/s) wiec nie zawsze jest to dobre
do tego 5m przedłużacza USB? odbierze mu sporo zwłaszcza że nie aktywny jest

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 09 sty 2014, 9:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

A no właśnie, dlatego pytam bo sam średnio się na tym wyznaję..
Potrzebuję antenę która realnie sciągnie sygnał z ok 1-2 km i tyle..więcej mi nie potrzeba.
Chodzi głównie o net na parkingach gdzie przy stacji jest full sygnał a na parkingu już nie..
Mógłbyś coś polecić ?


Post Wysłano: 09 sty 2014, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Adam Słodowy:
http://www.anteny.internetowe.slaw-ex.p ... robic.html

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 09 sty 2014, 15:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
A no właśnie, dlatego pytam bo sam średnio się na tym wyznaję..
Potrzebuję antenę która realnie sciągnie sygnał z ok 1-2 km i tyle..więcej mi nie potrzeba.
Chodzi głównie o net na parkingach gdzie przy stacji jest full sygnał a na parkingu już nie..
Mógłbyś coś polecić ?
no z tym 1-2km to przesadziłeś (owszem można i dalej polecieć ale w warunkach idealnych ) :D ale podstawowym kryterium żebyś był szczęśliwszy jest zasada że antena musi widzieć nadajnik (każda przeszkoda dla sygnału to strata w przesyle),wiec albo maszt, albo co najmniej na kabinę trzeba to umieścić i bynajmniej ja preferuje anteny do okólne,a dlatego że jakbyś jej nie zamontował to jest okey i można się z nią pokręcić też po przemysłówkach w poszukiwaniu sieci :mrgreen: (oczywiście jeżeli masz ją na dachu, bo z masztem to już nie )

tu kolega korni8808 podrzucił fajny link i jak najbardziej popieram sam zamysł,tylko musiałbyś dokupić do tego kartę sieciową, bo zapeene nie masz wyjścia z wewnętrznej

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: