Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 wrz 2012, 13:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Tego Aldika można kupić gdzieś w Polsce czy tylko Niemcy ?
Sprawa modemu odpada, bo posiadam. Wystarczy mi sam starter :)


Post Wysłano: 15 sty 2013, 14:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

chciałbym zakupić taki sprzęt. wystarczy too pod kartę z aldika w niemczech??
http://allegro.pl/krakow-modem-usb-huaw ... 86952.html


Post Wysłano: 15 sty 2013, 15:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

wystarczy Ci spokojnie, tylko osobiście polecam Ci rozważyć opcję z Lidla ceny te same, a jest trochu lepiej z zasięgiem. Aldi w dużych miastach i ich okolicach łapie bez problemu 3G i wtedy można jakoś normalnie serfować natomiast na większości parkingach przy autostradach które są oddalone od większych miast jest kicha.

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 15 sty 2013, 15:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

noo to faktycznie wezmę tego z lidla bo często stoję z dala od większych miast
dzięki bardzo


Post Wysłano: 15 sty 2013, 17:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Tylko poszukaj kogoś, kto Ci zarejestruje kartę z Lidla. Bo operator, firma FONIC, po rejestracji wysyła pisemko do domu z potwierdzeniem rejestracji i podziękowaniem za wybranie ich sieci. :lol: Tak więc jak podasz adres na jakiegoś Heinrich'a, to dostanie on "liścik". Z Aldikiem nie ma tego problemu.

Jak chcesz lepszy zasięg to polecam modem z wyjściem na antenę zewnętrzną + antenę. Daje radę.


Post Wysłano: 15 sty 2013, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

właśnie tu jest problem znowu z tym jakimś Helmutem hmm.....

a co do anteny too ten zestaw co podałem wyżej w poscie ma antenę na zewnątrz wiec powinno byc OK


Post Wysłano: 14 lut 2013, 21:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witanko :)

Nie będę się tu zbytnio rozpisywał.
Modem mam kupiony w zestawie Aldi-Talk + karta startowa E+

Modem to :

Huawei - Medion s4011

Cosik mnie ostatnio napadło i dokupiłem sobie tą oto antenkę :

Obrazek

Parametry :

HUAWEI Baza + HUAWEI-BAT-13DBI dla modemów GSM

Baza magnetyczna dla Huawei
+
Dipol GSM 13dBi

Mega mocna antena GSM 13dBi ze złączem FMEż dla każdego modemu GSM + FME/CRC9

Antena zgodna z modemami

Huawei E600, E612, E618, E620, E630, EC321, E372, E122, E156, E159, E160, E169, E176, E179, E173, E367, E352, E353, E353u2
Alcatel OT X221S
ZTE MF612, ZTE MF332
Medion s4011 oraz innych ze złaczem CRC9

zęstotliwość pracy: GSM/GPRS/EDGE/UMTS/3G/HSDPA
Antena 13 dBi
Kabel 8m
Gwarancja 24 miesiące

Antena pasuje do wszystkich urządzeń GSM posiadających gniazdo CRC9, pracuje w częstotliwościach LTE / GPRS / EDGE / UMTS / HDSPA czyli 800-960MHz oraz 1800-2100MHz.

Odpowiednie umiejscowienie anteny (najlepiej na zewnątrz) zwiększa zasięg nawet do 3 - 5 kresek oraz poprawia szybkość transmisji danych.

Antena jest wyposażona w 8m przewód. Antena jest głównie stosowana do modemów GSM popularnej firmy Huawei z serii E156, E3131, E367,E398, E159, E160, E169, E176, E179, ZTE i innych.

Bardzo dobrze sprawdza się wszędzie tam gdzie potrzeba mobilnych rozwiązań. Jest idealnym rozwiązaniem, dla kogoś kto dużo podróżuje i potrzebuje dobrego zasięgu GSM, np. w samochodzie. Antena posiada wzmocnienie 13dBi co pozwala w większości sytuacji uzyskiwać stabilne połączenie GPRS/EDGE. Dodatkowo antena zaopatrzona jest w stopkę magnetyczną umożliwiającą montaż anteny na dachu auta lub metalowym parapecie czy barierce balkonu.

Dane techniczne:

Pasmo - GSM 800-960, 1800 MHz / PCN 1900 MHz , 2100MHz ( UMTS, HSDPA, 3G, )
Zysk - 13dBi
Przewód - 8m
Wysokość anteny z podstawką - 130cm
Polaryzacja - pionowa
Rodzaj złącza - FMEż + przejściowka FME/CRC9
Impedancja - 50 Ohm

Obrazek

Myślę , że antenka zda egzamin i net w całych D będzie bezproblemowy.

Antenę zamówiłem na tej aukcji :

http://allegro.pl/mega-mocna-antena-gsm ... 05124.html

Maa odskocznia od tematu :

Dodatkowo zamówiłem sobie antenę do odbioru Wi-Fi - zajebisty efekt, miałem okazję sprawdzić wcześniej jej mozliwości.

Poczytajcie sobie to : http://allegro.pl/uniwersalna-antena-do ... 85038.html

Obrazek

Pozdrawiam ( - jakby co to jestem do końca miesiąca w domku , pomogę oraz udzielę wszelkich koleżeńskich porad w zakresie sprzętu oraz dziedziny IT navi nie wykluczając )

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 15 lut 2013, 18:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

co do tego panela http://allegro.pl/uniwersalna-antena-do ... 85038.html
jak każdy panel ,jest anteną kierunkową o maksymalnym polu do 60* wiec dla mniej leniwych :D osobiście nie znam sprzętu ,wiec się nie wypowiadam na temat jego skuteczności ,ale wiem że jest sporo pięknych opisów na allegro nie mających nic wspólnego z rzeczywistością (jeżeli chodzi o super power zestawy do WiFi) te 10km w tej aukcji :lol: wystarczy troszkę mieć wiedzę w temacie żeby wiedzieć że w realu to nie osiągalne (mam na uwadze jako dla kierowcy Trucka)
osobiście użytkowałem panel z mocną kartą na PCMCIA i ze względu na wygodnictwo przeszedłem na patyk z wbudowaną kartą 1000mW :shock: (zakupiony w sieciowym sklepie)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 09 mar 2014, 21:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Tak odkopuję,ma potwierdzone info że internet z Aldika (modem,karta zarejestrowana przez internet) ma jakąś blokadę na polskiego oryginalnego Windowsa Viste ? Znajomy zarejestrował taty kartę ale na ojca laptopie nie łączy się z internetem a na jego z oryginalnym niemieckim Windowsie już tak,miłą pani z informacji powiedziała że jest właśnie takowa blokada na wschodnie Windowsy,może to ktoś potwierdzić ? Ew. podrzucić jakąś radę ?


Post Wysłano: 09 mar 2014, 22:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Tak odkopuję,ma potwierdzone info że internet z Aldika (modem,karta zarejestrowana przez internet) ma jakąś blokadę na polskiego oryginalnego Windowsa Viste ? Znajomy zarejestrował taty kartę ale na ojca laptopie nie łączy się z internetem a na jego z oryginalnym niemieckim Windowsie już tak,miłą pani z informacji powiedziała że jest właśnie takowa blokada na wschodnie Windowsy,może to ktoś potwierdzić ? Ew. podrzucić jakąś radę ?
Nie ma żadnej blokady. Wszystko działa.


Post Wysłano: 09 mar 2014, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

A Ty kiedy kupowałeś ? Może coś zmienili,tata kupił w połowie 13' roku.Na tym samym modemie ale karcie telefonicznej e-plus,internet działał ale szybko wciągnął 10€ (sam to sprawdziłem) :mrgreen: Modem jak i karta działa bo były oba sprawdzane na komputerze tego znajomego taty.


Post Wysłano: 10 mar 2014, 0:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
A Ty kiedy kupowałeś ? Może coś zmienili,tata kupił w połowie 13' roku.Na tym samym modemie ale karcie telefonicznej e-plus,internet działał ale szybko wciągnął 10€ (sam to sprawdziłem) :mrgreen: Modem jak i karta działa bo były oba sprawdzane na komputerze tego znajomego taty.
Na zdrowy rozum pomyśl.. Niemcy blokowaliby Windowsy inne niż niemieckojęzyczne?
A co gdy jakieś Turki, lub inne polaki żyjące w D chcą kupić te urządzenie? Muszą używać niemieckojęzycznego Windowsa?

To tak jakby nasz operator komórkowy blokował sieć w telefonach z innym menu niż w j.polski...


Post Wysłano: 10 mar 2014, 0:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Wiem,dlatego zapytałem,wydawało mi się to bardzo dziwne,ale dalej niemam pojęcia dlaczego to niedziała...


Post Wysłano: 10 mar 2014, 2:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Od lat mam Aldika i chodzi.Może uważają mnie za Niemca.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 10 mar 2014, 11:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witanko :D
Cytuj:
Może uważają mnie za Niemca.
Tak Andrzejku, wygląd typowego Aryjczyka , pozwolił na dostęp do Germańskiego neta. Nie wszystkim Słowianom pozwalają. :lol: :lol: :wink:

Wracając do tematu. Znam przyczynę, dlaczego to nie chce działać tak jak podają w opisie. Ważnym jest, prawidłowa kolejność oraz wybór odpowiedniej strony ( jeśli tak można to nazwać),podczas rejestracji. Przerabiałem to i wydaje mi się, ze ten kto po raz pierwszy to robił (rejestracje), zrobił to źle. Nalezy bardzo dokładnie czytać wszystkie komunikaty, i wykonać tak jak w opisach. Gdzieś mam przygotowane zrzuty ekranu ,postaram się je tu zamieścić (muszę je tylko znaleźć).
Mailem wcześniej to zrobić, lecz się - mi trochę zachorowało, i nie siądę już za fajera :( :(

Pozdrawiam

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 15 mar 2014, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Dobra,wszystko jest OK nie wiem jak ale naprawiłem,zaktualizowałem programik od połączenia i zaczęło działać,dzięki za odpowiedzi :)


Post Wysłano: 30 lip 2014, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Podbijam.
Chcę kupić Aldi-Talk 5GB za 15 euro. Jak to wtedy doładowywać? Szukać każdorazowo sklepu Aldi, czy coś na zasadzie polskich doładowań, prawie w każdym kiosku?
Czy niewykorzystany transfer przechodzi na następny miesiąc?
Mam Huawei E173 z Play'a, a na nim oprogramowanie Play'a. Co zrobić, żeby działczyło? Da się w ogóle, czy muszę kupić nowy modem?


Post Wysłano: 30 lip 2014, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Kupujesz w aldiku, a doładowujesz e-plus-em.

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 30 lip 2014, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

A ja za niedługo zaczynam ćwiczyć UE i zaopatrzyłem się w T MOBILE w smartfona w abonamencie 150 zł/miesiąc gdzie nielimitowane rozmowy w kraju,w całej UE i 3 giga
internetu w kraju i zagranicą bez biegania po aldikach i innych w celu nabycia kart.

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Post Wysłano: 01 sie 2014, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

podaj jaka taryfa bo za 2 miesiące sie mi kończy umowa z t-mobile to może wezmę ten pakiet co ty za 150


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: