Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Powitać.
Bez zbędnego zamulania...
z nudów piszę programy pod Windowsa.
Ostatnio dużo bawiłem się odbiornikiem GPS i portami COM w systemie.
Pomyślałem, że napiszę coś darmowego pod Windowsa.
Coś co określi na pdst. informacji odebranych z GPS nasze położenie i prędkość, oraz np ostrzeże o zbliżającym się końcu czasu jazdy.
Widziałem to w różnych nawigacjach i mapach (tzw "komputer pokładowy")...

Ad Rem.. Do działania potrzebny jest odbiornik GPS podłączony i skonfigurowany (pod Windowsem).
Pisząc program opierałem się na odbiorniku komunikującym się via Bluetooth, ale te działające pod USB też powinny działać...
Jeżeli ktoś posiada odbiornik GPS podłączony do laptopa i jest gotów pomóc przy testowaniu programu i wyszukiwaniu błędów to poproszę o współpracę :)

Program do ściągnięcia: http://www.2shared.com/file/P0bEWiXl/kwik.html

Po odpaleniu pojawia się Splash Screen.
Wchodzimy do ustawień i wybieramy port COM oraz BaudRate do komunikacji z odbiornikiem GPS...
Resztę można sobie darować (polowa ustawień jeszcze nie działa :) )

Potem klikamy na świnię i odpala się nam główne okno programu.

Jeżeli dobrze skonfigurowaliśmy połączenie, to powinno nam wyświetlać podstawowe info pobrane z GPS...

Apel do chętnych (posiadaczy odbiorników GPS pod Windows). Testujcie i oceniajcie.

na pewno zmieni się wygląd głównego okna programu, zostanie poprawiony licznik kilometrów (dystans), oraz obsługa błędów.


PS: Równolegle powstaje wersja pod Windows CE (procesory ARM), więc do odpalenia na nawigacjach :)


Z góry dziękuję za konstruktywną ocenę, sugestię, wytknięcia, pomysły...

PS2: Przez jakiś czas pracowałem pod Windows7 64biti też działało...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Ano powitać :)

Wielki szacun dla Ciebie za "dobrą robotę".
Cytuj:
Widziałem to w różnych nawigacjach i mapach (tzw "komputer pokładowy")...
A ja podobną "sprawę" mam w "Punchu", aczkolwiek nie działa to pod Winowsem lecz jak mi się wydaje jest to jakaś okrojona dystrybucja Linuxa.
Cytuj:
Pisząc program opierałem się na odbiorniku komunikującym się via Bluetooth, ale te działające pod USB też powinny działać...
Mam zewnętrzny odbiornik GPS ( aż sztuk - 2 ;) ) lecz USB, zatem zgodnie z Twoją prośbą :
Cytuj:
..... posiada odbiornik GPS podłączony do laptopa i jest gotów pomóc przy testowaniu programu i wyszukiwaniu błędów to poproszę o współpracę ....
Zassię ów programik i przystąpię do testów .... ;)

Jednak mam pytanie w związku z programem.

Patrząc na zrzut ekranu oraz jego "ciekawą" nazwę , kojarzy mi się z pewnym nie wszystkim znanym programikiem o dosyć sporych możliwościach ;) :lol: :roll:
A jego nazwa podobna - również coś z " świnki" ma - ot tak zdrobniale nazywa( ła ) się - PROSIAK :) :lol:

Nie jest to coś w tym stylu - hęęęęęęę ???

No dobra żartowałem - wiesz o co biega - dziadki mają czasem różne podejrzenia i skojarzenia ;) :lol:

Parę dzionków posiedzę w domku potem zaczynam testy. Będę się starał na bieżąco informować Ciebie o wszelkich spostrzeżeniach.

Jeżeli chodzi o wersje na PDA - piszę się na nią , mam Pocket-a MIO P550 więc nie powinno być problema by również przeprowadzić testy.

Dobrze i fajnie , że są na tym świecie ludzie , którzy bezinteresownie myślą o tym by pomagać innym.

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy.

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Z Prosiakiem to tylko nazwa wspólna. Poza tym w obecnych czasach zwykły firewall windowsowy wykryje próbę komunikacji na porcie TCP/UDP


Interfejs na razie ulepiony jest byle jak. Ale upiększanie to na końcu.
Wersja pod procesory Arm (WinCE) powstanie później, bo chwilowo mam problemy z rozwiązaniem wyłapywania pakietów NMEA.

Dzięki za testy. Dziś ruszam na wojaże, więc zerknę tu pod koniec tygodnia (chyba, że w trakcie złapie jakieś WiFi).

PS: Równolegle pisze się aplikacja do oznaczania naszej aktualnej pozycji, wraz z informacjami na stronie WWW (Google Maps API)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Hę...czekam na odbiornik GPS do swojego laptopa na dzień dzisiejszy powinien lada chwila nadejść więc i Ja postaram się potestować, bo to ciekawa dla mnie sprawa. Zacznę ściągać jak tylko towar nadejdzie. Życzę ci wytrwałości w pracach nad swoim projektem!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2009, 15:22
Posty: 20
GG: 0
Lokalizacja: Częstochowa

Zainstalowałem, skonfigurowałem z odbiornikiem GPS. Pozycje wykrywa jest OK jak ruszę i potestuje to dam znać.
Jak odczytać wskazania kompasu? Może bym wykorzystał do ustawiania anteny sat. na dłuuugich pauzach


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Jak odczytać wskazania kompasu? Może bym wykorzystał do ustawiania anteny sat. na dłuuugich pauzach
0 (zero) to północ. Strzałka to kierunek auta względem północy.

W sumie to machnę oddzielny mały program, który będzie tylko pełnił rolę kompasu...
Link wrzucę później.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Witam.
Mała aktualizacja:
Wersja dla Windows
KWIK 0.8.666.
Główne okno programu:
Obrazek

Zmiany:
:arrow: Poprawione uruchamianie programu bez ustawień (aplikacja zaproponuje utworzenie)
:arrow: Poprawiona opcja zmiany kolorów programu (kolory nocne/dzienne)
:arrow: Drobne poprawki w głównym oknie programu
:arrow: Dzialająca aktualizacja programu (O programie -> Aktualizacja). Po wciśnięciu guzika program sprawdza, czy na serwerze jest nowsza wersja. Jeśli tak - zaproponuje i pobierze ją na dysk.

Więcej grzechów nie pamiętam.
Nadal bardzo liczę na wasze sugestie i opinie...


Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 0:07 przez dies_nefastus, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja się na komputerowych tematach nie znam, ale zapytać muszę: Jest jakaś wersja na Nokię e52? Nie wiem czy to symbian czy inny wariat.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Ja się na komputerowych tematach nie znam, ale zapytać muszę: Jest jakaś wersja na Nokię e52? Nie wiem czy to symbian czy inny wariat.
Mojego programu niestety nie.
Nokia e52 pracuje pod symbianem i programów pod symbian musisz szukać.
Na bank da się napisać taką aplikację pod telefon. Niestety za wysokie progi na moje nogi :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No to lipa. Jak już bedzie wersja chodząca pod PDA, to ściągnę i potestuję.

Aha, tak gdzieś od 3 m-cy właczam navi na ten niby "komputer". Liczy te czasy, postoje i w ogóle. I przydała by się tam umiejętność programu do rozpoznawania ilości odebranych i zaliczonych pauz.
Tzn, że jeśli stanę pod sklepem (11min), to policzy jako postój, ale do pauzy już nie. Natomiast, jeśli będzie kolejka i zejdzie 17min, to już zatrybi, że 15tka jest zaliczona. Mogło by się ta info pojawiać w jakimś innym okienku.
Przydało by sie też info po jakim czasie jazdy program zliczył 45min pauzki.

To takie moje nieśmiałe sugestie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

I jak prace idą ? :)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Pod Windowsa coś tam dokleciłem. Zostało parę rzeczy do zrobienia.

Pod WinCE niestety nic a nic... Przepiszę chyba wszystko jak skończę pod Win32.

Czas na pisanie programu mam raczej tylko podczas kręcenia pauzy, bo w domu są ważniejsze rzeczy do zrobienia :)

A Tobie Długi dedykuję bez ceregieli zbędnych:
Cytuj:
- Ale kochany! Nie ma żadne "tylko"! Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Senkjuwerymacz za wyczerpującą odpowiedź.
I chciałem Ci powiedzieć, że przyjechałem z facetem niebieskim FIAT-em.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Symbiany, otworzone lapki podczas jazdy przechodzą do lamusa

Teraz na topie będą iPody, tablety, smartfony.
Może czas pomyśleć o apce na andka?
Jak się pojawi, chętnie ściągnę i potestuje ( za darmo !! :) ), oraz podzielę się spostrzeżeniami ;)

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: