Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 cze 2011, 10:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2011, 13:41
Posty: 25
GG: 5960447
Lokalizacja: Wejherowo

Witam. Sledze forum i widzę ,ze nie którzy z was biorą ze sobą laptopy i wgrywacie tam jakieś programy do nawigacji, planowania trasy. Tylko dla mnie to trochę czarna magia..i pojawiają się 3 pytania:

1) Jak podpiąć laptop do prądu bo przecież kabel jest zakończony zwykła wtyczka a ja w swoim atego nie widzę takiej domowej:) ?
2) Czy rzeczywiście są takie programy do laptopa które działają jak nawigacja?
3) Jeśli tak to jaki program i coś tam widziałem o jakiejś antenie?

Wytłumaczyłby ktoś to jak chłopu na sztachecie? jestem nowicjuszem w tej branży dopiero zaczynam jeździć dlatego będę wdzięczny za pomoc. :D


Post Wysłano: 01 cze 2011, 13:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:

1) Jak podpiac laptop do pradu bo przeciez kabel jest zakonczony zwykla wtyczka a ja w swoim atego nie widze takiej domowej:) ?
Musisz kupić przetwornicę z 12/24V na 220V, (koszt ok 100-200zł) która jest zakończona "gniazdkiem domowym" ew. zasilacz samochodowy do laptopa na 12/24V, z odpowiednią końcówką do Twojego komputera.
Cytuj:
2) Czy zeczywiscie sa takie programy do laptopa ktore dzialaja jak nawigacja?
Owszem, są. Np. AutoMapa. Poczytaj o tym na forum.
Cytuj:
3) Jesli tak to jaki program i cos tam widzialem o jakiejsc antenie?
Antena GPS do laptopa również będzie potrzebna. Koszt ok. 100zł. Ten temat równiez był poruszany wiele razy na forum.


Z doświadczenia wiem, że używanie komputera jako nawigacji jest uciążliwe. Lepiej kupić małą nawigację np. TomToma, a komputer z mapami używać awaryjnie. Ale zrobisz jak uważasz.

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 01 cze 2011, 15:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2011, 13:41
Posty: 25
GG: 5960447
Lokalizacja: Wejherowo

dzieki wielkie. tak wiem ze duzo tematow jest na forum czytalem chyba wszystkie ale nie zabardzo kumam te szyfry jeszcze ;) DZIEKI i szerokosci :)


Post Wysłano: 02 cze 2011, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Możesz używać mapy w laptopie(takiej "od nawigacji" oczywiście też). Wtedy antena nie jest potrzebna. Jeśli natomiast chcesz aby działało jako nawigacja to już potrzebna będzie antena.

Laptop jako nawigacja to kiepski pomysł. Nie postawisz go na półce bo nie będziesz nic widział, oczywiście mówię o widoczności drogi.

Do zasilania można kupić ładowarki na 12V a i na 24V chyba też. Osobiście twierdzę że to chłam, zasilacze impulsowe które sieją zakłóceniami. Ale niestety innych nie widziałem.
Przetwornice na 220V chyba również robią niezły siewnik w CB Radiu.


Post Wysłano: 03 cze 2011, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Ale jaki jest sens montażu przetwornicy która 12/24 volt zrobi na 230 po to aby do niej zasilacz laptopa który to daje laptopowi 19 V? Strata energii.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 03 cze 2011, 20:00

Przetwornica ma jedną zaletę, jest uniwersalna, od i przykład z dzisiaj - Nokia udziwnia wejścia do ładowarek i zamiast kupować nową ładowarkę samochodową, wpięliśmy zwykłą pod przetwornicę.


Post Wysłano: 03 cze 2011, 21:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

i nie tylko laptopa podepniesz pod przetwornice :D
-Tuner TVsat
-każdego fona bez potrzeby zakupu ładowarki do auta
-naładujesz aku do foto aparatu,mp3 itd itd

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 31 lip 2011, 12:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2011, 11:01
Posty: 325
Samochód: Strzęp
Lokalizacja: LLB

Witam
Do laptopa polecam takie coś
http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy- ... 51151.html
mam i mi wystarcza, napędza laptopa toschiba saterlite i totebooka toshiba mb 520

Co do przetwornicy to trzeba sie zastanowić, bo jeżeli będziemy mieli wszystko na 230v : golarka, laptop, czajnik, ładowarka do telefonu, telewizorek itd. to może być kicha kiedy w pewnym momencie padnie przetwornica :wink:
Ja radze sobie tak:
- golarkę mam elektyczną i starcza mi na 3-4 golenia, ładuje na firmach lub u ciecia kiedy czekam na rozładunek
- notebooka mam na za zasilaczu + tv z anteną z modemem
- telefon to ładowarka samochodowa oryginalna 12v i nawigacja 12v - kabel pociągnięty z jednego akumulatora i podpięty trójnik (rozdzielacz)
- czajnik mam na 24v

jakoś sobie rade daje i nie potrzebuje przetwornicy od której byłbym uzależniony :wink:

_________________
Daf & Vovo
viewtopic.php?f=44&t=31972
Magnum
viewtopic.php?f=44&t=40157
http://g2.gangsters.pl/?ref=317


Post Wysłano: 31 lip 2011, 12:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Co do przetwornicy to trzeba sie zastanowić, bo jeżeli będziemy mieli wszystko na 230v : golarka, laptop, czajnik, ładowarka do telefonu, telewizorek itd. to może być kicha kiedy w pewnym momencie padnie przetwornica :wink:

jakoś sobie rade daje i nie potrzebuje przetwornicy od której byłbym uzależniony :wink:
z takimi założeniami to odpuśćmy sobie wszelkie nowości - przetwornica gdy odpowiednio z zapasem dobrana i odłączana przy starcie auta to nie zniszczalny element :mrgreen:

ale co byś nie zrobił to i tak jesteś uzależniony od aku w swoim aucie :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 18 lis 2011, 18:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2011, 17:08
Posty: 36
GG: 0
Samochód: Daf xf 105 ssc
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:

Laptop jako nawigacja to kiepski pomysł. Nie postawisz go na półce bo nie będziesz nic widział, oczywiście mówię o widoczności drogi.
Całkowicie się z kolegą nie zgadzam laptop jako nawigacja to świetna sprawa duży ekran dobrze wszystko widać przy oddaleniu mapy a co do umieszczenia go w aucie to ja kładę go na podłodze przed łóżkiem (daf 105 ssc) nie przeszkadza i swietnie spełnia swoje zadanie.

Przyszła pora na zmianę laptopa właśnie do auta i tu moje pytanie to was możecie jakiś model polecić taki żeby jak najmniej prądu czerpał (chodzi mi o laptopa nie netbooka)


Post Wysłano: 18 lis 2011, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Najlepiej to chyba te starsze, z windowsem xp najmniej chyba prądu brały. Teraz to wszystko naszpikowane elektroniką i różnymi programami.

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 18 lis 2011, 19:59

Nie zgodzę się, teraz te nowe mogą stopniować same swoją moc i zużycie wcale nie jest większe. Jak piszę tego posta, mój procesor ma 800 mhz :) chociaż w standardzie mam 2100.

Kolego, podaj cenę maksymalną, zaraz coś wybierzemy, określ jeszcze, czy masz jakąś wielkość maksymalną ekranu, czy jakiś preferencję odnośnie klawiatury, sprzętu czy inne rzeczy.


Post Wysłano: 18 lis 2011, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2011, 17:08
Posty: 36
GG: 0
Samochód: Daf xf 105 ssc
Lokalizacja: Bełchatów

Cena minimalna to tak mysle do 2 000 zl ekran normalny 15 cali


Post Wysłano: 20 lis 2011, 21:04

Rozumiem, że chodzi Ci o cenę MAKSYMALNĄ 2 tyś zł, tak?

Mój przedział cenowy :mrgreen: Osobiście polecałbym coś z tych :

http://allegro.pl/samsung-rc520-i3-2310 ... 57152.html

http://allegro.pl/brazowy-asus-x43e-k43 ... 69656.html
(słaba karta graficzna, jeżeli ma to dla Ciebie jakieś znaczenie)
http://allegro.pl/asus-x54hy-i3-2330m-4 ... 12898.html

Osobiście, skłaniałbym się w kierunku Samsunga.

A może ktoś inny ma jeszcze jakieś propozycje ?


Post Wysłano: 20 lis 2011, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2011, 17:08
Posty: 36
GG: 0
Samochód: Daf xf 105 ssc
Lokalizacja: Bełchatów

Post Wysłano: 20 lis 2011, 22:42

Asus ok, Acera odpuściłbym sobie ze względu na ich awaryjność - nie mam zaufania do tej marki.


Post Wysłano: 20 lis 2011, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Mój ojciec ma laptopa firmy Acer już koło roku i ma się dobrze.
Coś w tym stylu: http://allegro.pl/laptop-acer-aspire-57 ... 18728.html
Oczywiście używany w samochodzie większość czasu, czyli wstrząsy itp przeżywa. Chociaż w czasie jazdy tak często nie jest używany, ale często leży na twardej półce więc jakoś te wstrząsy muszą oddziaływać...


Post Wysłano: 20 lis 2011, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jak sprzęt ma być do samochodu to chyba nie ma co szaleć z parmetrami, tylko kupić coś w rozsądnej cenie.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 20 lis 2011, 23:18

Cytuj:
Mój ojciec ma laptopa firmy Acer już koło roku i ma się dobrze.
Coś w tym stylu: http://allegro.pl/laptop-acer-aspire-57 ... 18728.html
Oczywiście używany w samochodzie większość czasu, czyli wstrząsy itp przeżywa. Chociaż w czasie jazdy tak często nie jest używany, ale często leży na twardej półce więc jakoś te wstrząsy muszą oddziaływać...
Całkiem niedawno kupowałem swojego laptopa i przy wyborze pomagali mi magicy, którzy na co dzień zajmują się naprawą laptopów i wszyscy odradzali mi Acery. Nie na podstawie jednego egzemplarza, a kilku, które przyszło im naprawiać.

Asus, Samsung, Toshiba jako chyba najlepsze jakościowo i Sony pod względem jakości serwisu.

Chociaż nie ma co ukrywać, co ma się popsuć to się popsuje i trzeba się liczyć z tym, że żeby być w pełni usatsfakcjonowanym, należałoby wymieniać laptopa co 2-2.5 roku.


Post Wysłano: 20 lis 2011, 23:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Cytuj:
Asus, Samsung, Toshiba jako chyba najlepsze jakościowo i Sony pod względem jakości serwisu.
Moja kobita uparla sie na Sony Vaio (jedyny wtedy w jej kolorze) i ... drugi raz Sony juz nie kupi - strasznie delikatna obudowa, problemy z gniazdem zasilania i fatalna bateria.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: