Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lis 2017, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Pozatym kolejne urządzenie do zepsucia się, kolejne kable do dyndania, kolejny bezpiecznik do wybijania.
I to jest esencja tego co chciałem przekazać :)


Post Wysłano: 06 lis 2017, 23:44
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Więcej kabli wam dynda w tym piśdziku, jak w przetwornicy, chowasz ją dyskretnie, przedłużacz idzie też pochować schludnie, złodziejka i tylko myk zasilacz od lapka i wszystko działa.

Ale każdy ma swoje przekonania, jeden chce rudą, drugi blondi, a trzeci woli chłopca... :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 07 lis 2017, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

U mnie pod hp g6 działa już 3 lata, nawet podczas grania nie wyłącza się,
Miałem przetwornice, lecz leży awaryjnie, zbyt szybko akumulatory rozładowywałą,
Co do bateria, jesli wam szkoda, można kupic bardzo tanio, druga, nie musi zbytnio trzymać, aby by była.

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 08 lis 2017, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
U mnie pod hp g6 działa już 3 lata, nawet podczas grania nie wyłącza się,
Miałem przetwornice, lecz leży awaryjnie, zbyt szybko akumulatory rozładowywałą,
Co do bateria, jesli wam szkoda, można kupic bardzo tanio, druga, nie musi zbytnio trzymać, aby by była.
Bo baterię to na dobrą sprawę powinno się wyciągać z laptopa jak się pracuje na podpiętym do sieci...


Post Wysłano: 09 lis 2017, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Posty: 153
Samochód: Tandem
Lokalizacja: Chełmo/Radomsko

Mam to samo co mikus od jakiś 3 lat i nie zauważyłem żeby się coś działo z laptopem czy baterią. Zresztą lapka mam z 5 więc nie oczekuje ze będzie trzymał kilka godzin.

_________________
Za bezpieczny...


Post Wysłano: 20 sty 2018, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2017, 22:35
Posty: 85
Samochód: Man tgx

Witam

To w końcu przetwornica czy zasilacz :?:
Chodzi mi żeby akumulatora nie rozładowywało prędko.


Post Wysłano: 20 sty 2018, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ja mam zasilacz. Bateria wyciągnięta i problemow zero.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 26 sty 2018, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Długi, to już chyba drugi raz kiedy się w 100% z tobą zgadzam, ja robię dokładnie to samo :mrgreen: .
Przetwornica wysysa dużo więcej z baterii niż zasilacz.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 05 kwie 2019, 0:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2012, 23:52
Posty: 5
Samochód: mercedes 190E

Cytuj:
tak jak powiedział Bartosz. Wifi jest najlepszym rozwiązaniem. Nawet gdzieś na peryferiach dużych miast może być dostępna taka sieć. A co do mobilnego internetu to w PL może się sprawdzić, a co za granicą?? Niemcy, Francja itp

Jester ja jeszcze nigdy nie słyszałem o przypadku żeby instalacja czy zasilacz, laptop spalił się od tak :?
Witam,coś wam powiem,posiadam w aucie instalację 24v,żeby laptop funkcjonował normalnie musi mieć porządny zasilacz ,laptop pobiera co najmniej 60W,kolega ma rację że instalacja zapalniczki nie wytrzyma i może się spalić(o pożar nie trudno)czyli kupić porządny zasilacz 24v z przejściem na 12v i mocy co najmniej 200v ,do tego podłączysz laptopa,nawigację,radio cb i np.wideo rejestrator,te wszystkie rzeczy ja osobiście używam i jestem zadowolony,na postoju raz na godzinę odpalę auto na 5 min by baterię trochę wzbudzić,pozdrawiam K z Warszawy


Post Wysłano: 05 kwie 2019, 0:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2012, 23:52
Posty: 5
Samochód: mercedes 190E

Cytuj:
Cytuj:
tak jak powiedział Bartosz. Wifi jest najlepszym rozwiązaniem. Nawet gdzieś na peryferiach dużych miast może być dostępna taka sieć. A co do mobilnego internetu to w PL może się sprawdzić, a co za granicą?? Niemcy, Francja itp

Jester ja jeszcze nigdy nie słyszałem o przypadku żeby instalacja czy zasilacz, laptop spalił się od tak :?
Witam,coś wam powiem,posiadam w aucie instalację 24v,żeby laptop funkcjonował normalnie musi mieć porządny zasilacz ,laptop pobiera co najmniej 60W,kolega ma rację że instalacja zapalniczki nie wytrzyma i może się spalić(o pożar nie trudno)czyli kupić porządny zasilacz 24v z przejściem na 12v i mocy co najmniej 200v ,do tego podłączysz laptopa,nawigację,radio cb i np.wideo rejestrator,te wszystkie rzeczy ja osobiście używam i jestem zadowolony,na postoju raz na godzinę odpalę auto na 5 min by baterię trochę wzbudzić,pozdrawiam K z Warszawy
a,jeszcze jedno ponieważ laptopy potzebują napięcia ok 19v potrzebny jest zasilacz dedykowany do marki laptopa z wejściem na zasilacz,to by by ło wszystko,K


Post Wysłano: 06 kwie 2019, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Zasilacze, zazwyczaj są uniwersalne, mają z boku 3 zakresy napięć i komplet końcówek do zasilania w zależności od marki komputera.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 13 kwie 2019, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 22:05
Posty: 207
GG: 5539280
Samochód: Iveco Stralis 480
Lokalizacja: Chodziez

Cytuj:
Zasilacze, zazwyczaj są uniwersalne, mają z boku 3 zakresy napięć i komplet końcówek do zasilania w zależności od marki komputera.
teoretycznie

ale podlacz pod taki zasilacz HPka lub inny badziew z zasilaniem 3fazowym :>
najpierw sie patrzy jaka wtyczka idzie do laptoka
pozniej kupuje sie odpowiedni zasilacz (najtrudniej i ciezko znalezsc ten na 3fazy)

ja niedawno zakupilem do ACERa zasilacz samochodowy 12V/24V
nie interesuje mnie jakie napiecie w wtyczce jest bo automatycznie sobie dobierze na wejsciu
na wyjsciu oczywiscie 19V jest :)

_________________
LASEKUR LASEKUROLUM AB1993 CE1997 DE2008


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: