Strona 1 z 8 [ Posty: 142 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 58 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 gru 2007, 13:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

czytałem, że podobno da się zrobić aby mieć cyfrę + w ciężarówce np.

laptop i tuner tv + cyfra+ z anteną na dachu


wtedy na pauzach, tvn, polsat i życ nie umierac :)

wie ktoś coś wiecej o tym tj. jak podłaczyc, jaki koszt itp?


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 13:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
wie ktoś coś wiecej o tym tj. jak podłaczyc, jaki koszt itp?
Podłącza się to pewnie za pomocą przetwornicy na 230V i opłacasz normalnie abonament, tak jakbyś miał "Cyfrę" w domu :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 14:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

no to ciekawe jak to sie sprawdza w cieżarówce, trzeba by pogadać z jakimś specem od cyfry...


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 14:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Jak to jak się sprawdza w ciężarówce? Tak jak w domu tylko za każdym uruchomieniem musisz ustawiać antenę na odpowiedni kierunek i to się sprawdza tylko przy dłuższych postojach, bo ustawianie anteny na krótkiej pauzie jest bez sensu. Teraz dosyć korzystną ofertę ma cyfrowy polsat. Za 10 zł masz te wszystkie polskie programy. A połączenie cyfry z telewizorem idzie kabelkiem euro albo komponentowym, od odbiornika antenowy pod antenę i oczywiście wszystko pod prąd.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2006, 23:44
Posty: 153
GG: 4622331
Lokalizacja: WPR

a za granicą np. w Hiszpanii też to śmiga :?:

_________________
A,B,C - są. E-jeszcze w tym roku.

Marzenie, pasja, to nas w jedność połączyło.
Naturalna segregacja, to nas wyłoniło.!


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 15:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
a za granicą np. w Hiszpanii też to śmiga Question
Odpowiedź brzmi - TAK, ponieważ sygnał pochodzi z satelity a nie z nadajnika naziemnego :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 15:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

To ma swoje minusy i plusy, bo telewizję satelitarną możesz odbierać i na Saharze jak masz prąd :] i na całym świecie masz TVP TVN i inne polskie programy, ale za każdym razem tak jak pisałem trzeba się nakierować na satelitę. W naziemnej za granicą będziesz miał tylko zagraniczne programy (nie pisać zaraz, że ktoś odbierał TVP we Frankfurtcie nad odrą :U ), ale chwilką kręcenia anteną w pionie, poziomie i gra :)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 16:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Nie ma najmniejszego problemu. Masz dwie opcje:

1. Jeżeli posiadasz laptopa to kupujesz do niego specjalny tuner który podłączasz pod USB. Mówiąc specjalny mam oczywiście na myśli taki który ma możliwość współpracy z kartą cyfry+ (są takie na allegro - niestety niezbyt tanie)

2. Kupujesz normalny tuner, przeznaczony do pracy z tv - najlepiej jak najmniejszy - oczywiście taki który współpracuje z kartami platform cyfrowych. Do tego telewizor - wg uznania i możliwości finansowych. Najlepiej żeby był LCD, bo takie zużywają bardzo mało energii co jest istotne w ciężarówce. Od biedy kineskop też może być, ale jak zareaguje akumulator, po weekendowym postoju - nie wiem. Zakładam, że masz przetwornicę napięcia.

No i to co najważniejsze - antena z konwerterem. Znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item276106397_tur ... g_tir.html co byłoby wyjątkowo wygodne w ciężarówce - niestety nie wiem jak się sprawdza w praktyce.

Kierowca z którym bardzo dobrze się znam, ma przymocowaną rurkę do stelażu od lusterka: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 60858cc199 - i na niej mocuje antenę. Sprzętu używa tylko w weekendy, bo na nockę nawet nie opłaca się tego wszystkiego rozkładać.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Ja proponuje coś innego ale tylko W CELACH EDUKACYJNYCH. Masz laptopa, kartę telewizyjną, (nie analogową tylko cyfrową), talerz i konwerter. Nic więcej nam nie jest potrzebne. Na PC ściągasz programik. Aktualizujesz bazę kluczy i śmiga. Klucze w cyfrze wychodzą raz na miesiąc, ale są one dopiero na miesiąc przyszły. Dajmy ściągasz 2 klucze 1go stycznia, to do końca lutego śmigasz. Tak samo można zrobić z Polsatem, ale tam klucze wychodzą prawie codziennie więc bez stałego dostępu do Internetu nic nam po tej platformie. Ale podkreślam jest to NIEZGODNE Z POLSKIM PRAWEM I GROZI 3 LATA WIĘZIENIA ZA KRADZIEŻ SYGNAŁU. Są o tym reklamy. Legalne jest tylko w celach edukacyjnych.

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 18:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

A ja mam takie pytanie: przyjmijmy że ktoś ma normalną legalną cyfre+ w kabinie i chodzi mi oto skąd wie jak odpowiednio ustawić talerz, czy robi się to tak jak ze zwykłą siatkową anteną że ruszamy nią powoli i patrzymy jednocześnie na telewizor i sprawdzamy czy łapiemy sygnał, lub czy poprawia się jego jakość :?: . Bo słyszałem że monterzy mają jakieś urządzonko, bliżej mi nieznane które pomaga im w odpowiednim ustawieniu talerza.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

z tego co czytalem trzeba kupic sobie kompas i ustawiac talerz na południe

[ Dodano: Sob, 01.12.2007, 17:35 ]
Harry_man i MartinKot a jak to wygląda z instalacją tego wszystkiego, nie ma jakichś dużych problemów i da rade samemu to zrobić czy trzeba by jakiegos speca wezwac?? :) Chodzi mi o laptop + tuner tv usb


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

możesz też łatwo zorientować się jak mają ludzie ustawione na domach , ale jak stoisz na odludziu to tylko kompas :)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 18:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Kompas sprawdza się świetnie. Ostatnio jeden z kierowców sobie założył. Tv odbiera na laptopie (wbudowana karta telewizyjna) podłącza się laptop-->tuner C+/Polsat(w tym czasie trzeba wzadzic włącznik tunera do prądu 220V) -->tuner połączyc kablami z antena i wszystko gra. barylkaq samemu sobie na pewno poradzisz - montuje się identycznie jak w domu.

Teraz gdy trzeba kręcic pauzę 45h sprawdza się idealnie.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

a do laptopa podłącza się tylko samą antene tak?

bo interesuje mnie taki tuner tv do laptopa: http://allegro.pl/item273815577_tuner_t ... cyfra.html

i on ma tylko wyjscie antenowe i jeszcze widze z boku tam wyjscie na 2x Audio i Video ...

lub taki: http://allegro.pl/item277515310_tuner_z ... ilot_.html


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

W cyfrowych tunerach jest zazwyczaj skala jakość i siła sygnału. I na podstawie tych parametrów sobie ustawiasz... Kompas jest tu raczej zbędny, wystarczy popatrzeć na drzewa. Ja raczej bym się tutaj martwił ustawieniem pionowym, a nie poziomym. Dom, wiadomo stoi zazwyczaj w poziomie. Ciężarówka raczej nie koniecznie musi stać w poziomie... Ale na wszystko jest sposób. Jak się postarasz i zrobisz dobrą podstawę pod talerz to będziesz miał dobrą regulacje i wszystko będzie grało w porządku... Na PC to o taką skalę jakość siła będzie jeszcze łatwiej gdyż na PC jest dużo programów...

Zapomniałem dodać, że w tym sposobie co opisałem wyżej, mamy pełen pakiet danej platformy, czyli w przypadku C+ mamy wszystko... Pakiet Platynowy czy jak to tam się zwie...

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
ale tylko W CELACH EDUKACYJNYCH
:] Chyba daruję Wam to kazanie... ;)
Cytuj:
A ja mam takie pytanie: przyjmijmy że ktoś ma normalną legalną cyfre+ w kabinie i chodzi mi oto skąd wie jak odpowiednio ustawić talerz, czy robi się to tak jak ze zwykłą siatkową anteną że ruszamy nią powoli i patrzymy jednocześnie na telewizor i sprawdzamy czy łapiemy sygnał, lub czy poprawia się jego jakość Question
Można tak, ale w praktyce jest to bardzo trudne (czasami wręcz niewykonalne). Kompas może okazać się tutaj niezbędny.
Cytuj:
Bo słyszałem że monterzy mają jakieś urządzonko, bliżej mi nieznane które pomaga im w odpowiednim ustawieniu talerza.
Oni mają wskaźnik siły sygnału, ale tak naprawdę to jest tylko wspomagacz zwykłego kompasu ;)
Cytuj:
jak to wygląda z instalacją tego wszystkiego, nie ma jakichś dużych problemów i da rade samemu to zrobić czy trzeba by jakiegos speca wezwac?? Smile Chodzi mi o laptop + tuner tv usb
Każdą opcję dasz radę wykonać samemu. To jest "minuta pięć". Parę kabelków do podłączenia i tyle. Trochę więcej czasu pewnie zejdzie na ustawienie talerza.
Cytuj:
ale jak stoisz na odludziu to tylko kompas Smile
Przy bezchmurnej pogodzie można ustawiać względem Słońca. Ponieważ nie mam kompasu zwykle korzystam właśnie z tej dogodności. Ponieważ jednak na ciężarówce trzeba to robić dość często, przy różnej pogodzie i o różnych porach dnia i tak warto zaopatrzyć się w kompas. Zwłaszcza, że metoda jest skuteczna tylko w godzinach około-południowych. Nie wiem czy dałoby się to zrobić np. o 18.

[ Dodano: Sob, 01.12.2007, 18:49 ]
Cytuj:
a do laptopa podłącza się tylko samą antene tak?

bo interesuje mnie taki tuner tv do laptopa: http://allegro.pl/item273815577_tuner_t ... cyfra.html

i on ma tylko wyjscie antenowe i jeszcze widze z boku tam wyjscie na 2x Audio i Video ...

lub taki: http://allegro.pl/item277515310_tuner_z ... ilot_.html
Te tunery nie obsługują telewizji satelitarnych tylko naziemne! Jeżeli Ty chcesz cyfrę+ to oprócz tego, że ma być to tuner sat, to musi jeszcze mieć czytnik kart dekodujących. Takie cacko widziałem za ponad 500zł...
Cytuj:
W cyfrowych tunerach jest zazwyczaj skala jakość i siła sygnału. I na podstawie tych parametrów sobie ustawiasz... Kompas jest tu raczej zbędny, wystarczy popatrzeć na drzewa.
Kompas jest niezbędny. Patrząc tylko na te wskaźniki siły i jakości guzik ustawimy.

Ustawienie pionu to pikuś. Na początek trzeba go dać "na czuja". Po ustawieniu satelity pod odpowiednim kątem w poziomie ustawienie pionu to kwestia paru sekund.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

Harry_man, mozesz znaleźć taki tuner sat na allegro do laptopa?

mnie się wydawało ze cały ten zestaw sie podłacza tak jak wyżej opisał Cin, a tam nic nie ma o tunerze SAT w LAPTOPIE :)

chyba ze tobie sie pomyliło bo jak sie chce miec cyfre+ w laptopie to chyba trzeba kupic 2 tunery: jeden jako tuner tv do laptopa typu usb (linki wyzej) i drugi tuner satelitarny cyfry+ z czytnikiem kart dekodujacych, no i talerz z konwerterem. Jak to w koncu jest?


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Harry_man, mozesz znaleźć taki tuner sat na allegro do laptopa?
Proszę bardzo: http://allegro.pl/item272236844_5_syste ... _plus.html

Jeden tuner, jedna antena, jeden laptop, kilka kabelków do podłączenia i wszystko działa :)

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 21:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

ano czyli takie 2 w 1, to chyba nawet lepsze i cena tez w miare :)

ciekawe czy działa też np. ze zwykła antena pokojowa?


mimo to niezłe, dzieki za link :)

PS: te karty cyfry+ do czytnika dostaje sie jak opłaci sie abonament?



czyli tak: przetwornica 400W + laptop + http://www.allegro.pl/item272236844_5_s ... _plus.html + http://www.allegro.pl/item276684935_zes ... ialke.html + abonament cyfry i powinno hulac?


Ostatnio zmieniony 01 gru 2007, 21:18 przez barylkaq, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2007, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
te karty cyfry+ do czytnika dostaje sie jak opłaci sie abonament?
Tak

_________________
Czerwone i bure


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 8 [ Posty: 142 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 58 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: