Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 sty 2010, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Dosyć ciekawym rozwiązaniem jest system satelitarny Autosat2. Antena jest montowana na stałe do kabiny. Podczas włączenia silnika automatycznie się składa. Sygnał oczywiście łapany jest automatycznie, w panelu wybieramy tylko sobie satelitę. Można to podłączyć do dowolnego dekodera. Niestety skutecznie odstrasza cena. Dokładnie nie wiem ile to kosztuje, ale sporo. W Polsce dystrybutorem tych anten jest jakaś firma z Kujawsko-Pomorskiego, Eba Camp, czy coś podobnie się nazywa.


Post Wysłano: 27 sty 2010, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Widziałem to kilka razy na kamperach bo jednak tam takie anteny mają zastosowanie. Antena chyba się sama dostraja ale nie jestem pewien. Ale ja wiem czy nadawało by się to do ciężarówki najlepiej kupić małą satelitę i dekoder.


Post Wysłano: 27 sty 2010, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Ale ja wiem czy nadawało by się to do ciężarówki najlepiej kupić małą satelitę i dekoder.

A niby dlaczego nie? Tylko po prostu ze względu na cenę nikt tego nie zakłada, bo o wiele tańszym rozwiązaniem jest zwykła antena za 120 zł z Allegro. Za wygodę trzeba zapłacić. I tak jak napisałem, sygnał łapie i ustawia się automatycznie.


Post Wysłano: 27 sty 2010, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Dokładnie chodzi o cenę.

Stronka do takich anten: http://www.tsw-comsat-sales.co.uk/shop/


Post Wysłano: 27 sty 2010, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Masakra, ten Autosat 3 tysiące funtów. :lol: To firmy kołchozy wyposażyłyby za to wszystkie swoje auta w zwykłe antenty. :lol:


Post Wysłano: 27 sty 2010, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

I o to chodzi kto sobie na takie coś pozwoli, a 3 tys. funtów piechotą nie chodzi jak by nie było to jest około 15 tys.zł.


Post Wysłano: 28 sty 2010, 9:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Powiem Wam, że ceny powoli schodzą w dół, bo jakieś dwa lata temu sprzęt tego typu na amerykańskim e-bayu kosztował około 13 tys $.

Po za tym jeśli dobrze widzę to ta antena: http://www.tsw-comsat-sales.co.uk/shop/ ... -13-0.html

też tak działa, a kosztuje już "jedynie" 1400 funtów.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 28 sty 2010, 10:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Nawet i te 1400 funtów dla przeciętnie zarabiającego kierowcy to jest jeszcze za dużo. Czasami widuje te systemy zamontowane na kabinach i zawsze mam się pytać jak to się spisuje, a zawsze sobie zapomnę.


Post Wysłano: 28 sty 2010, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2010, 16:07
Posty: 3
GG: 0

Kolego ja jestem w posiadaniu takiego zestawu. Laptop do tego karta telewizyjna(ja ma AVER Tv) no i antena (ja mam małą walizkową). Do tego mam mały dekoder POLSAT 12V/220V i wszystko smiga że hej. Pozdro


Post Wysłano: 28 sty 2010, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

Witam, nie czytałem całego tematu ale odważę się zapytać, jak później z akumulatorami w aucie? Jak duży wpływ na samochód na postoju ma sprzęt elektroniczny taki jak lodówka, laptop, navi i np ten dekoder? Zastanawia mnie np czy martwic się jak np wyskoczy mi 45 poza domem a od kompa jestem z deczka uzależniony
I jeszcze jedno pytanie czy internet mobilny taki jak np iPlus czy blueconnect będzie działał po normalnych stawkach poza PL czy opłaca się to brać czy lepiej liczyć na wifi po parkingach?

bardzo przepraszam za offtop ale nie chce już więcej śmiecić w innych tematach, jezeli ktos chce na ten temat porozmawiać niech np na pw wyśle mi link do tematow podobnych albo porozmawia na pw


Post Wysłano: 29 sty 2010, 12:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Laptop z dekoderem to około 3A poboru prądu (przy 24V) więc dla takich akumulatorów jak w ciężarówce można powiedzieć, że nic.
Nawigacja jeszcze mniej, ale przecież jej używasz podczas jazdy więc jest bez znaczenia.

Lodówka nie wiem.

Polski internet mobilny za granicą będzie bardzo drogi.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 29 sty 2010, 13:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2010, 16:07
Posty: 3
GG: 0

Jeśli chodzi o prąd w ciężarówkach to dam ci przykład. Jeżdziłem Stralisem który miał lodówkę montowaną fabrycznie i w przypadku dużego spadku napięcia nastepowało jej wyłączenie. Przy używaniu laptopa czy telewizji w aucie to nie masz ich chyba włączonych przez 24 h tylko w jakimś okresie czasowym więc nie powinno być z prądem kłopotu. We wcześniejszych postach widziałem wypowiedzi dotyczące kompasu do ustawienia położenia czaszy i tu moge powiedzieć że w zestawach walizkowych satelity są takiowe kompasiki na wyposażeniu. Ja oprócz tego mam jeszcze elektroniczny pozycjometr sygnału który bardzo dobrze mi sie sprawuje i pomaga w ustawieniu. Pozdrawiam


Post Wysłano: 07 lut 2010, 17:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Znalazłem taki sprzęt na allegro i chciał bym go zakupić. To już jest chyba z tym DVB-T więc powinien być dobry nawet na Niemczech powinien łapać niekodowane programy. Jak myślicie warta to zakupu ?

http://www.allegro.pl/item904226808_now ... lv5hd.html


Post Wysłano: 07 lut 2010, 17:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Znalazłem taki sprzęt na allegro i chciał bym go zakupić. To już jest chyba z tym DVB-T więc powinien być dobry nawet na Niemczech powinien łapać niekodowane programy. Jak myślicie warta to zakupu ?

http://www.allegro.pl/item904226808_now ... lv5hd.html
ja mam coś takiego w kamperze. oryginalna antena jest do wyrzucenia, więc kupiłem normalną taką jak do ciążarówki. jest to subsytut TV. stacji cyfrowych w Polsce jeszcze nie namierzyłem.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 07 lut 2010, 18:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Więc Cyryl mówisz że antenę trzeba kupić inną, a problemów z tym nie ma? A testowałeś to za granicą głównie chodzi mi o sąsiadów D ?


Post Wysłano: 07 lut 2010, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
To już jest chyba z tym DVB-T więc powinien być dobry nawet na Niemczech powinien łapać niekodowane programy.
Ale z niemieckich kanałów nie będziesz miał zbyt wielkiego pożytku. Chyba, że mówisz biegle w ich języku :)
Cytuj:
stacji cyfrowych w Polsce jeszcze nie namierzyłem.
Na razie cyfrowo nadają gdzieś w Warszawie, ale to jest kwestia tylko dwóch lat i będziesz miał taki sygnał prawie w całej PL

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 08 lut 2010, 0:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Na razie cyfrowo nadają gdzieś w Warszawie, ale to jest kwestia tylko dwóch lat i będziesz miał taki sygnał prawie w całej PL
Nadajników cyfrowej telewizji naziemnej jest chyba 8 w całej Polsce, ale będzie się powiększać. Nadają z Pałacu Kultury i Nauki i z Raszyna. Ten z PKiN ma małą moc, tylko na miasto, ale bezproblemowo odbieram w domu z Raszyna (ponad 100 km). TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, Puls, radio i informacje o programie. Powoli odchodzimy od analogowej telewizji naziemnej, więc to przyszłościowy zakup. :)


Post Wysłano: 08 lut 2010, 6:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

u sąsiadów jeszcze nie namierzałem, ale na wiosnę wybieram się zwiadzać Rugię i wtedy dam znać.

natomiast kamperem nie zwiedzam metropolii tylko jeżdżę po odludziach więc tam sygnały TV są słabe.

tej anteny http://www.allegro.pl/item900948065_skl ... v_24v.html jeszcze nie zamontowałem na stałe - leży w alkowie (coś w rodzaju kurnika nad głowami kierowcy i pasażera). natomiast myślę zamontować ją na stałe do relingu dachowego, ale jak będzie cieplej.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 08 lut 2010, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2010, 12:01
Posty: 17
GG: 0

a co myslicje o takiej antenie jak to dziala np z cyfra + , cyfrowy polsat , n nie zamala http://allegro.pl/item909432839_antena_ ... ratis.html


Post Wysłano: 08 lut 2010, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
natomiast kamperem nie zwiedzam metropolii tylko jeżdżę po odludziach więc tam sygnały TV są słabe.
W Śremie, Raszynie i Jemiołowie (Zielona Góra) nadajniki mają moc 100 kW, więc aby się antena się widziała z nadajnikiem i będzie grało tak jak u mnie, w promieniu 100 km.
Cytuj:
a co myslicje o takiej antenie jak to dziala np z cyfra + , cyfrowy polsat , n nie zamala http://allegro.pl/item909432839_antena_ ... ratis.html
Wiadomo, że ciężej będzie złapać sygnał, każdy podmuch wiatru, deszcz czy śnieg i mogą być zakłócenia.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: