Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 gru 2006, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Chciałbym zarzucić nowy temat o nawigacji w aucie. Interesuje mnie szczególnie , czy są jakieś zestawy uwzględniające to że jedzie się dużym zestawem i np. nie wskazuje drogi przez niskie wiadukty, mało tonażowe mosty itp. Pewnie niektórzy z Was korzystają z tego udogodnienia, a nie ma to jak praktyczne opinie użytkowników. Będzie mi łatwiej zdecydować co wybrać. Z góry dziękuje za wszystkie opinie.
Mam nadziej, że nie powielam tego tematu i już gdzieś nie był tu opisywany. Jeśli tak to niech ktoś da linak gdzie go znależć.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2006, 12:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
Chciałbym zarzucić nowy temat o nawigacji w aucie. Interesuje mnie szczególnie , czy są jakieś zestawy uwzględniające to że jedzie się dużym zestawem i np. nie wskazuje drogi przez niskie wiadukty, mało tonażowe mosty itp.
Oczywiście że są takie nawigacje :wink: Posiadamy sześć takich nawigacji i mamy zamiar dokupić jeszcze 9 :wink: Niestety nie pamiętam jaki model nawigacji :]


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2006, 12:24

Z tego, co ja słyszałem, podobno na PC jest taki program Shell Autoroute. W nim wpisuje się wszystkie dane (tonaż, wysokość, długość, serokość) i na podstawie tych danych wytycza się trasę. Osobiście korzystam z AutoRoute 2006.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2006, 12:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Osoboście polecam AutoRoute 2007 lub Map&Guide. Wybiera sie opcje LKW i glownie puszcza autostradami, i nie puszcza przez niskie wiadukty.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2006, 13:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
Osoboście polecam AutoRoute 2007 lub Map&Guide. Wybiera sie opcje LKW i glownie puszcza autostradami, i nie puszcza przez niskie wiadukty.
Dzięki kolego i chyba o to mi chodziło, jak jeszcze dał by ktoś informacje gdzie wiecej szczegółów na temat tych nawigacji znależć to bym był wdzięczny

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2006, 13:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

To nie są nawigacje. Sa to mapy komputerowe, ktore chyba mozna wgrac do GPSa. Instalujesz ta mape na laptopie i masz wszystko, tyle ze nie wskazuje miejsca w ktorym aktuanie jestes (chyba ze masz GPSa, o czym wspomnialem)

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2006, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Świetna sprawa, pomaga przeważnie w mieście by znaleźć ulice, ale nieraz w trasie tez.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2006, 0:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cytuj:
To nie są nawigacje. Sa to mapy komputerowe, ktore chyba mozna wgrac do GPSa. Instalujesz ta mape na laptopie i masz wszystko, tyle ze nie wskazuje miejsca w ktorym aktuanie jestes (chyba ze masz GPSa, o czym wspomnialem)
140 zł zapłaciłem za antenę,aby Autoroute stał się nawigacją.Kolega sciągnął jeszcze z netu bardziej czytelną mowę pani która mnie prowadzi.(po niemiecku)

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2006, 17:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Korzystając z tematu Driver wiesz może z ilu satelit korzysta twój GPS ?


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2006, 13:10

Cytuj:
Korzystając z tematu Driver wiesz może z ilu satelit korzysta twój GPS ?
Na moim GPS-ie maksymalnie miałem 10 satelitów w jednej chwili. Maksymalnie może on śledzić 12 satelitów wg danych producenta. Praktycznie "gubi" mi się tylko w górach (tunele). Mgła mu nie jest straszna, tak samo jak i gęsty deszcz czy niskie chmury.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2007, 13:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2006, 20:50
Posty: 10
Lokalizacja: Krosno

To i ja się dołączę, mam pocket pc mio p550, wgrane mapy automapa xl, oraz destinator 6, z tym, że jeździłem dotychczas osobówką, a w mapach tych nie ma niestety opcji, że jedziesz ciężarówka i bardzo chętnie pcha cię na ograniczenia tonażu czy niskie mosty.
Mam pytanie może ktoś z was wie o jakiejś łatce na te mapy żeby uwzględnić gabaryty auta, ewentualnie zna jakiś prog. typu autoroute na którym można wyznaczyć sobie trasę uwzdgledniajac gabaryty z tym, żeby chodziło na pocket pc, czyli na systemie windows mobile (taki palm w skrócie)


Tytuł:
Post Wysłano: 03 mar 2007, 23:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2007, 23:36
Posty: 2

Witam. Jest program I-Go , który w ustawieniach ma opcje czym się jedzie ( truck, taxi, rower , autko itp ). Jednak Polskę ma słabo opracowaną ( jednak program fajny). Automapa, dobry program bez opcji ustawiania ( ma opcje ustalania dróg które mają priorytet w ustalaniu trasy ), jednak z bardzo bogatą bazą POI ( PU -Punktów Użytkownika ). Zapraszam na stronę :
http://www.poi.mobilne.net/?strona=glowna . Ściągasz sobie kategorię POI która Cię interesuje. Są wiadukty 4m i niższe. Na pewno nie ma wszystkich , ale cały czas ich przybywa , w miarę zgłaszania ich przez użytkowników. Oczywiście są też foto radary , miejsca częstych kontroli ( ITD także ;-) ) . Za granicą , lepiej oczywiście mieć I-GO albo TomTom. Do TomTom jest najwięcej POI -ów w sieci ( http://www.pocketgps.co.uk/tomtompoi.php ).
Dodatkowo jest coś takiego jak Low Bridges , ale płatne i jest to bardzo bogata baza niskich mostów. http://www.lowbridges.com/?gclid=CMeS67 ... Xgod8Dww0w .
Pozdrawiam wszystkich i niech pamiętają , że w Anglii ciężarówka , TIR, Truck to także Lorry. ( o ile się nie mylę ). :-) .


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 14:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2005, 21:00
Posty: 79
Lokalizacja: Brzeg

ja korzystam z GPS-a marki Garmin z dokładną mapą polski(tak mówili w sklepie) i EU, aby korzystać z tego urządzonka trzeba uaktualniac bardzo czesto mapy,mowa tu o Polsce bo co chwile powstają nowe drogi, nawigacja ta posiada takze opcje srodka transportu : pieszo,osobowy,taxi,autobus,cięzarówka niestety w polsce gdy jade autkiempowyzej 3,5t i ustawiam na ciezarowe często zdarza mu sie prowadzic pod ograniczenia tonazowe i niskie wiadukty,więc trzeba być czujnym :/


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 14:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 23:53
Posty: 12
Lokalizacja: Stronie Śląskie

Witam!Posiadam nawigacie BECKER-ma wszystkie kraje europy (42) i dokupiłem do tego mape polski AUTOPILOT.Jest rewelacja-prowadzi od drzwi do drzwi-głownie autostradami.Jesli chcesz wiecej jakis informacji odnosnie nawigacji to proponuje wejsc na stronke http://www.gps24.pl Tam Ci doradza co i jak i pomoga wybrac konkretny model-do tego co Ci bedzie potrzebny.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2007, 19:08
Posty: 33
GG: 0
Samochód: Renault Premium, Nissan X-Terra
Lokalizacja: Białystok

http://www.allegro.pl/item192145345_naw ... olski.html
co sadzicie o czyms takim?? mysle ze cena jest niezla ale nie wiem czy sie sprawdzi w ciezarowce - czy ma taka opcje zeby pokazywala trase uwzgledniajac tunele most i zakazy tonazowe


Tytuł:
Post Wysłano: 07 maja 2007, 9:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 1:18
Posty: 38
Lokalizacja: Befftown

Kolego Borsuchi korzystałem z TomTom w busie do 3,5 t. Musze przyznać, że ta nawigacja spełniła sowje zadanie w 90%. Bywało że gubiła sygnał i w pewnym momencie z autostrady wyprowadziła człowieka w pole. Jeśli chodzi o cenę to faktycznie jest niezła w zeszłym roku kupiłem takiego samego TomTom-a w Niemczech za 500 Euro. Ten model ma możliwość pokazania najszybszej trasy, najkrótszej, wybrania alternatywnej trasy jeśli stoisz w korku. Należy uważać na Polskich drogach korzystając z tego urządzenia na wybojach zdarzyło mi się że ekran wypioł się z uchwytu mocującego.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 maja 2007, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Ja mam pewne pytanie.

Jaką polecielibyście nawigację do samochodu. Nie będę mówił do jakiego, czy osobowego, czy ciężarowego, gdyż jest to bez sensu w tym przypadku, bo i tak żadna na rynku nie oferuje dodatkowych funkcji dla dużych pojazdów (wiadukty, zakazy etc.).

Liczy się:

- dokładność map Europy Zachodniej
- prostota obsłgi
- cena do 2 tyś zł

Nie ma to być Palmtop, tylko sama nawigacja. Pzdr,


Tytuł:
Post Wysłano: 17 maja 2007, 10:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2006, 1:18
Posty: 38
Lokalizacja: Befftown

Ja używam TomTom i jestem zadowolony z niej w 95%. Promocja teraz jest na TomToma w Electro World i z mapą Eurpy Zachodniej kosztuje niecałe 2 tyś. W zestawie jest tam pilot do obsługi nawigacji.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 maja 2007, 14:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2007, 15:52
Posty: 103
Lokalizacja: Lębork

Cytuj:
Jaką polecielibyście nawigację do samochodu. Nie będę mówił do jakiego, czy osobowego, czy ciężarowego, gdyż jest to bez sensu w tym przypadku, bo i tak żadna na rynku nie oferuje dodatkowych funkcji dla dużych pojazdów (wiadukty, zakazy etc.).
Mylisz sie kolego, bo iGo uwzglednia wiadukty i zakazy, no ale to program na palmtopa. Ja uzywam co prawda Destinator 6 i jestem zadowolony w 100%, no ale takze na palmtopie

[ Dodano: Czw, 17.05.2007, 13:09 ]
Za ok. 2 m-ce bede sprzedawal swoja navi. Jezeli byloby jakies zainteresowanie to moge go tu wstawic. Palmtop Mio P 350, karta 2 GB, na polske Automapa XL, na cala Europe Destinator 6. Cena max. 1500 zl. Do uzgodnienia

_________________
scania to scania


Tytuł:
Post Wysłano: 17 maja 2007, 20:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Mylisz sie kolego, bo iGo uwzglednia wiadukty i zakazy, no ale to program na palmtopa

A ile ta mapa kosztuje? I jakie ma pokrycie?

[ Dodano: Czw, 17.05.2007, 20:15 ]
I ogólnie jak się sprawuje...

Z góry dzięki.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: