Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 sty 2020, 18:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2019, 20:19
Posty: 5

Witam
Wiem że temat był wałkowany 1000 razy a odpowiedzi 5000
Jednak czasy się zmieniają ,sprzęt również ,a niektóre posty są z lat wstecz

Więc jak w temacie
Właśnie od Marca zaczynam pracę jako kierowca
Na chwilę obecną tylko Polska
Zestaw ew solówka się zdarzy

Jaką polecacie nawigacje dla nowego ,młodego kierowcy jako narzędzie do Pomocy ,bo wiadomo że nic lepiej nie działa jak myślenie za kierownicą skupienie oraz mapa w wersji papierowej ,ale taka mapa też pod adres mnie nie poprowadzi

Lepiej kupić cały zestaw tj urządzenie nawigujące wraz z wgranymi mapami
Czy lepiej tablet plus wgranie sobie dostawcy i map

Tablet mam i to dość mocny więc mógłbym go wykorzystać

Znajomy polecił TomTom'a 6250 ale ta cena .....

Napiszcie jaka nawigacje polecacie i dlaczego właśnie ta nie inna
Plusy i minusy

Dzięki za porady ☺️


Post Wysłano: 28 sty 2020, 1:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Nawigację musisz dobrać sam do siebie, która Ci pasuje. Zaraz zlecą się tu przeciwnicy Tomka i będą narzekać, tylko dlatego że ich pod Bierdonkę nie podprowadził, albo przy jakimś zakazie się zatrzynali. Osobiście jeżdżę z TomTom Start 25. Najprostsza nawigacja, dobre 5 lat ją mam i byłem z nią w Szkocji, Portugalii, Finlandii i wielu innych krajach. Wersja na osobówki, brak jakiejkolwiek możliwości wpisania rozmiaru pojazdu. To co mnie przy niej trzyma, to przejrzystość menu i prostota obsługi nawigacji. Gdybym nie spał 2 dni, a ty następnej nocy byś mnie obudził, to z zamkniętymi oczami potrafiłbym ją obsłużyć.
Musisz wziąć nawigację do ręki i pobawić się ustawieniami i menu. Zobaczyć, jak szybko reaguje i liczy trasy. Nie wiem czy jest sens kupowania w budach nielegalnych wersji iGo i dopłacania co pół roku za aktualizację. Kupując Tomka w wielu przypadkach masz darmowe i nielimitowane aktualizacje map.
Ilu użytkowników tyle opinii. Decyzję możesz podjąć ty, a my możemy tylko ci wyciągnąć plusy i minusy danych map. Dla niektórych plusem będzie minus kogoś innego. Poświęć sobie chwilkę w jakimś MediaSklepie pogrzeb paluchami w nawigacjach i zobaczysz, która jak działa.
Mnie od iGo odrzuca menu i brak przejrzystości w jego obsłudze. Tak samo navi w MANie i Scanii (prawie identyko). Przez chwilkę testowałem Sygica i byłem nawet zadowolony, ale licencja 30-dniowa się skończyła i zostałem dalej przy swoim Tomku. Maps.me strasznie długo przelicza trasę, nie ma możliwości wpisania rozmiarów pojazdu, to samo Google, chociaż ten szybko liczy trasy i ostatnio wprowadzili fotoradary, ale potrzebne jest połączenie z internetem.


Post Wysłano: 01 lut 2020, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Tomek 62..., nie wart tej ceny, mam, używam ale kupiłem od znajomego za pół ceny - prawie nówkę. Owszem meni proste, przejrzyste, szybko działa, ekran też. Wnerwia mnie w niej sposób wyznaczania tras ale to można samemu przeanalizować i wyznaczyć tak, jak mi pasuje. Natomiast często się zdarza na dojeździe pod adres, że wybiera drogi gorsze (osiedlowe, z zakazem), choć jest normalny dojazd.
W tym tygodniu byłem w Łodzi na ul. Liściastej ulica zakazem - nie dotyczy wjazdów docelowych. Wjeżdżałem od Zgierza i poprowadziła mnie tak, że przy serwisie Mana w Okulickiego, a potem https://www.google.pl/maps/dir/51.83019 ... e5!1m0!3e0. Nie skorzystam, ul. Okrąglak, to polna droga i musiałem pojechać dalej do Szczecińskiej.
Można było wjechać bezpośrednio od Włókniarzy. W innych mapach też takie maniany wychodzą, tylko za TT trzeba zapłacić 1800 zł.
Wcześniej miałem IGo i jeśli masz już tablet, to wgraj sobie Igo.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 02 lut 2020, 22:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Musisz sobie potestować sam. ;)
Ja zaczynałem na Automapie, potem iGo Primo i Nextgen. Obecnie z nudy testuje Sygica.

Powiem Ci jak mój kolega ostatnio zaczynał, kupił sobie tableta żeby mieć zajęcie na pauzie. Za 3dyszki gdzieś z alledrogo kupił iGo, dostał dostęp do plików, pozasysal pliki i zainstalował sobie sam wg instrukcji. A za aktualne mapy płacić nie musisz bo dostaniesz je w internetach za freeko jeśli umiesz szukać.

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: