Autor
Wiadomość
Tytuł: TomTom 6250
Post Wysłano: 27 gru 2017, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2017, 17:23
Posty: 21

Witam. Przyszedł czas zakupić navigację. Każdy któremu się pytałem odpowiadał żebym kupił tableta i wgrał sobie iGo. Ja tam podeszłem do sprawy zasadą raz a porządnie. Z tąd decyzja o zakupie TT 6250. Po prostu nie stać mnię na nerwy i badziewia. Ale zanim wydam 2000zł chciałbym się zapytać użytkowników o opinie na temat wspomnianego TT. Jak się sprawuje na kraju i jak na Europie?? Oraz czy sa z nim jakieś poważniejsze problemy?
Oczywiście poczytałem tu i ówdzie informacje i opinie o TT ale zawsze była wojna międzyużytkownikami TT i iGO.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Marcin


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 27 gru 2017, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 10:47
Posty: 28
GG: 2583403
Samochód: W210 320CDI

Kolego sam stoję właśnie przed zakupem tego urządzenia i widzę, że 90% użytkowników TT6250 poleca tą nawigację. Druga strona to użytkownicy iGO, którzy nie mieli do czynienia z TT i nie polecają go ze względu na koszt zakupu.
Jeśli chodzi o tableta to jest okej, ale mam kilka rzeczy mu do zarzucenia, Sam go używałem, miałem IGO i TT dla osobówek i uwierz mi, że TT na trasie lepiej wyznaczalo trasę niż IGO, TT był bardziej przejrzysty, czytelny prosty w obsludze3 i ogólnie bardziej przyjazny dla kierowcy :-)
Będę obserwował Twój temat, a jak byś się zdecydował, uzyskał jakieś konkretne opinie to będę wdzięczny za odzew1z Twojej strony na PW :-)


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 27 gru 2017, 22:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2017, 17:23
Posty: 21

bartek4334 na bank podziele się informacjami na temat TT 6250. Podobno na EU jest spoko ale ma lekkie problemy po Polsce.
Sam jestem z resztą ciekaw. Na dniach będę w 100 procent pewien czy bedzie czy trzeba by chwilke poczekać jeszcze z kupnem. Związane to jest z zmiana pracy.
Pozdrawiam


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 28 gru 2017, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 10:47
Posty: 28
GG: 2583403
Samochód: W210 320CDI

Cytuj:
bartek4334 na bank podziele się informacjami na temat TT 6250. Podobno na EU jest spoko ale ma lekkie problemy po Polsce.
Sam jestem z resztą ciekaw. Na dniach będę w 100 procent pewien czy bedzie czy trzeba by chwilke poczekać jeszcze z kupnem. Związane to jest z zmiana pracy.
Pozdrawiam
No ja od Lutego wracam do pracy po przerwie i też zastanawiam się nad kupnem właśnie czegoś konkretnego :) Zdaję sobie sprawę, że to jest kupa kasy i większość lata na IGO, ale takie aspekty jak Fotoradary, Trafic, WIfi, aktualizacje za free itd.
Co do jazdy po PL to żadna nawi sobie nie da rady :lol: więc ja nie patrzę na to jak prowadzi po PL :)
Najlepsze rozwiązanie to mapa, Google itd. bo sam wiesz jakie jest u nas oznakowanie :)
PS: Jak już masz jakieś ciekawe za i przeciw na temat navi to pisz na Priv....chętnie się wymienię poglądami :D


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 28 gru 2017, 10:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 kwie 2015, 16:18
Posty: 82
Lokalizacja: Biłgoraj

Powiem tak, ze przerobiłem 4 nawigacje z wgranym iGo, do tego 2 tablety z iGo i Automapą i powiem wam szczerze, że odkąd kupiłem tom-toma mam święty spokój z aktualizacją map, fotoradarów. Świetną funkcją jest live traffic - szczególnie w niemczech.
2k - dużo, ale sprzęt warty ceny.


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 28 gru 2017, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 10:47
Posty: 28
GG: 2583403
Samochód: W210 320CDI

Cytuj:
Powiem tak, ze przerobiłem 4 nawigacje z wgranym iGo, do tego 2 tablety z iGo i Automapą i powiem wam szczerze, że odkąd kupiłem tom-toma mam święty spokój z aktualizacją map, fotoradarów. Świetną funkcją jest live traffic - szczególnie w niemczech.
2k - dużo, ale sprzęt warty ceny.
Dzięi wielkie kolego za odpowiedź z Twojej strony, bardzo dla Nas cenna.
W końcu ktoś kto ma jakieś porównanie :) I dodatkowo docenia szczegóły.
Oczywiście zaraz ktoś się odezwie, że aktualizacje za free dożywotnie to troszkę ściema, ale jak dobrze wiemy zanim TT coś zmieni to urządzenie już i tak będzie w stanie agonalnym :D


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 31 gru 2017, 0:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Co do sposobu wyznaczania trasy, to mogę się oprzeć na TT GO 720 - kiedyś go używałem, teraz Igo. Według mnie TT robił to lepiej. Lepiej też przedstawiał mocno rozbudowane węzły drogowe, przy Igo muszę się pilnować. Jest jeszcze coś co mnie wkurza w Igo. Dla przykładu, jadąc obwodnicą Kielc od Karkowa zjazd na Piotrków, Kielce po jakiś 200m jest oddzielony od pasa na Warszawę, a moja Igo tego nie widzi i daje komunikat o skręceniu w sytuacji gdy już mamy pasy rozdzielone płotkiem. Podobnie jest np na moście Grota w Warszawie.
Często się ładuje w Białych Błotach pod Bydgoszczą i jadę na Koszalin. Igo oczywiście karze mi jechać przez Bydgoszcz gzie jest 10t dla tranzytu. Kiedyś aby ominąć korek na obwodnicy poszedłem na ten zakaz dojeżdżam do znaku 10 t, a Igo mnie informuje, że tu jest zakaz i karze skręcić w boczną, a tam wszystkie uliczki po 2,5t.
Takich przykładów znalazło by się jeszcze dużo. Każda ma jakieś wady.
Ten TT też mi chodzi po głowie i jeśli zmienię pracodawce, to być może sprawię sobie taki prezent.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 31 gru 2017, 1:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Dla przykładu, jadąc obwodnicą Kielc od Karkowa zjazd na Piotrków, Kielce po jakiś 200m jest oddzielony od pasa
Jako miłośnik urządzeń TT powiem, że one też tak mają.... (zdarza mi się to na zachodzie)
Cytuj:
Igo oczywiście karze mi jechać przez Bydgoszcz gzie jest 10t dla tranzytu. Kiedyś aby ominąć korek na obwodnicy poszedłem na ten zakaz dojeżdżam do znaku 10 t, a Igo mnie informuje, że tu jest zakaz i karze skręcić w boczną, a tam wszystkie uliczki po 2,5t.
Tak. IGO tak mają, że potrafią wrąbać na zakaz..
TT też wrąbie, ale bez zmieniania trasy są to rzadkie przypadki... Dopiero jak sam pojedziesz inaczej i TT zacznie kombinować z wyliczeniem nowej trasy - wyjdą cyrki...

TT moim zdaniem ma lepsze algorytmy planowania (wersja dla ciężarówek)....
Mógłbym się tu rozpisać o mapach...
Mógłbym napisać, że na wschód (Rosja i inne dzikusy) lepsze są HERE od IGO niż mapy TT....

Ale obiektywnie to są tylko wspomagacze, a nie wyrocznie...Czy to TT, czy IGO jak każe wjechać Ci pod wiadukt 3.5m zestawem to jest słabo... Trzeba mieć mózg... Navi to wspomagacz...

Odkąd wprowadzili te nowe wersje TT trochę oklapłem w temacie navi...Bo to mapy dożywotnio i w ogóle...
Ale stare Tomki to trachałem jak Jehowy za klamkę.

I z autopsji powiem - starsze modele TT (typu sławne 720GO - mistrzostwo dla TIRów) to było jakieś 15-20min roboty, żeby je poczesać..
IGO w tym samym czasie crackowałem i godzinę... potem mapy.... potem 3 dni ustawiania...


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 31 gru 2017, 15:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Co do tomtoma, pooglądaj celebryte co jeździ na nim i zobaczysz jak doprowadza do celu,
wydać ok 2 tys za nawigacje która nie doprowadzi do celu to trochę nonsens.

Co do IGO, mam nexgena, na Angli ani razu nie prowadził w maliny, adresy idealnie pokazuje, Niemcy to samo, Francja,Benelux, super, Polska to samo, na reszcie krajów nie testowałem,

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 31 gru 2017, 16:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

w TT6250 można zrobić wykluczenie danej drogi lub odcinka drogi z przodu tak jak w IGO ?
Ustawić punkt przelotowy można ?

Jeżdżę od zawsze na IGO i nie sprawia mi problemów ale coraz częściej chodzi mi po głowie właśnie TT6250


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 31 gru 2017, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Punkty przelotowe można ustawić, widziałem recenzje na YouTubie, co do wykluczeń to nie wiem.

Dies, masz całkowitą rację.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 31 gru 2017, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Nie ma nawigacji idealnej. Każda ma swoje plusy i minusy a i nawet różne produkty tego samego producenta mogą się sporo różnić mam TT5250 a do niedawna jeździłem na 6200 i to dwie inne nawigacje.
Chciałbym jednak poruszyć inną sprawę.
Był okres że jeździłem z TT który wyposażony był w funkcję "LIVE". Jeździłem dosyć często te same trasy i gdy skończył się okres za który "LIVE" było opłacone to TT zaczął wybierać inne trasy niż zwykle. I zaznaczam z góry że nie były to jakieś korekty wynikające z natężenia ruchu czy korków ale konkretne zmiany w ogóle bez sensu bo najczęściej ani krótsze ani szybsze.
Gdy wcześniej ścinałem jakiś odcinek pomiędzy autostradami landem to później wyznaczał mi tak jak jeździłem, jak skończyło się "Live" to zawsze ciągnął cały czas autostradą.

Potwierdzam słowa dies nefastus - TT 720GO to była najlepsza nawigacja z jaką miałem do czynienia.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 31 gru 2017, 19:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ja do dzisiaj korzystam od 6 lat z TT930GO, swego czasu najwyższy model, mam do niego nawet pilota i stację dokującą, chyba ostatni z serii starych tomków.
Na dzień dzisiejszy jakoś tam działa, TMC coś tam pokazuje, ale trzeba to weryfikować, przez mapy Google, albo CB. Nie wiem dlaczego, ale po wypadku na jakiejś autostradzie, albo gdy droga jest zamknięta później potrafii ze dwa miesiące pokazywać ją jako zamknięta. Bardzo się gubi jak jadę po swojemu szczególnie jak się jedzie docelowo na drodze z zakazem tranzytu. Do dzisiaj jednak chyba nikt, łącznie z samym TT, nie zrobił niczego lepszego z widokiem w trybie mapy, a dla mnie to podstawa w wyznaczaniu trasy, bazując na własnym doświadczeniu i przeczucią na podstawie układu ulic w miastach, a nie jakimś algorytmie. Wszystko być może, że jej zalety to to, że się do niej po prostu przyzwyczaiłem

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 01 sty 2018, 17:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Cytuj:
w TT6250 można zrobić wykluczenie danej drogi lub odcinka drogi z przodu tak jak w IGO ?
Ustawić punkt przelotowy można ?

Jeżdżę od zawsze na IGO i nie sprawia mi problemów ale coraz częściej chodzi mi po głowie właśnie TT6250
TT Start 25 (za jakieś 600zł kilka lat temu) ma takie opcje, więc dziwne by było gdyby taka kosa nie miała takich opcji.
W 25 można ustawić 3 pkt. pośrednie, a blokadę odcinka można ustawić chyba maksymalnie 3km od miejsca w którym się znajdujesz lub wykluczysz cały odcinek drogie gdzieś dalej, więc i w tych nowych nawigacjach TT coś takiego powinno być.

iGo ma strasznie koślawe menu. Nie idzie się w nim znaleźć. Wszystko pochowane.


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 04 sty 2018, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
TT Start 25 (za jakieś 600zł kilka lat temu) ma takie opcje, więc dziwne by było gdyby taka kosa nie miała takich opcji.
W 25 można ustawić 3 pkt. pośrednie
W "trakerskich" skolko ugodno...
Po wprowadzeniu tych wysokich modeli przez jakiś czas była nędza, ale sukcesywne aktualizacje systemu (urządzenia) zrobiły swoje i teraz jest git...
Ostatnio dodali nawet opcję nagrywania trasy (można np wysłać znajomemu - on to wgra do siebie i myk - jedzie jak po szynach)


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 05 sty 2018, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2017, 22:35
Posty: 85
Samochód: Man tgx

Czy ten model TomTom widzi ograniczenia tonażowe i wiadukty czy na Polsce sprawdza się ?


Post Wysłano: 05 sty 2018, 22:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Czy ten model TomTom widzi ograniczenia tonażowe i wiadukty czy na Polsce sprawdza się ?
Widzi to co ma w mapie. Przez szybe nie spojrzy. Wiec dalej w pl sie nie sprawdza bo tu pod 3.6 przechodzi 4.1

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 20 kwie 2018, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Wszystkich chcących kupić tomka za prawie 2 tysie ostrzegam, kompletnie nie warto.
Miałem możliwość kupić dwumiesięczne urządzenie za 900 stów. Niestety to zrobiłem :x . Pocieszam się tylko tym, że nie wydałem 1800 zł ale gdybym miał to zrobić jeszcze raz to i tych 900 zł też bym nie zapłacił.
Owszem jest szybki, lepiej się ustawia punkty przelotowe i to co najważniejsze wyświetla korki, ale nie za taką kasę. Sposób wyznaczanie trasy jak w Igo.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 04 maja 2018, 11:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Dokładnie, nawigacja warta z 600zł max i to tylko dlatego że ma korki, bo gdyby nie to to by była warta 300zł.


Tytuł: Re: TomTom 6250
Post Wysłano: 15 sie 2018, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

a mnie nurtuje pytanie po co kierowca kupuje nawigacje ? czy klucz do kół też sobie do pracy kupujecie ?

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: