Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 gru 2017, 18:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 10:47
Posty: 28
GG: 2583403
Samochód: W210 320CDI

Witam. Panowie zastanawiam się nad zakupem nowej nawigacji pod ciężarówki.Kilku znajomych ma Garmin Dezl nie wiem dokładnie, który model, ale bardzo sobie chwalą.
No i teraz pytania:
Jaką nawigacja jest porównywalna do Dezl? Myślałem nad TomTom 6250, co myślicie?
Druga sprawa czy jest sens inwestować w tak drogi sprzęt czy lepiej kupić jakieś urządzenie wgrać Igo i wystarczy?
Dotychczas latalem więcej po PL więc nawigacja była mi mało potrzebna.
Nie interesuje mnie tablet,a gdyby miało to być urządzenie to minimum 6"
Czekam na opinie :-)


Post Wysłano: 23 gru 2017, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Ja jezdze z IGO , już się przyzwyczaiłem i dla mnie okej , z dobra mapa i duża ilość punktów poi i odnajdziesz się wszędzie. Bynajmniej ja się odnajude. A jeśli chce sobie zobaczyć rzeczywiste natężenie ruchu , wchodzę w Google mapy i mam wszystko na widoku.

Fakt ze nie ma trasy , z której od punktu a do b jechałbym tak jak nawigacja mówi . Bo często jedzie tak jak bym noe chciał.

Ale szczerze IGO polecam [emoji16]

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 23 gru 2017, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Auta u nas pod spedycja maja astrate z tomtom Professional pokazuje korki itp. Moze i to fajne ale koszt takiego toma to ponad 1000zl (chyba ze jestes celebryta). Za ta cene mam 5x smartgps z wlasnorecznie wgrana i skonfigurowana igo. A natezenia tez szukam w google.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 23 gru 2017, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 10:47
Posty: 28
GG: 2583403
Samochód: W210 320CDI

Panowie powiem tak. Ogólnie używałem trochę IGO i nie powiem, że jest zły, ale jeśli chodzi o planowanie trasy to miałem porównanie z TomTom zwykłej dla osobówek i trasę wyznaczała lepiej niż IGO :) IGO zawsze znalazło sobie jakiś głupi skrót itd. a Tomek mimo, ze pod osobówki to prowadził na trasach pięknie :)

Ogólnie pieniędzmi nie wypycham sobie poduszek, ale jestem przygotowany żeby wydać nawet do tych 2k, ale czy jest sens.
Zależało by mi na Traficu i dobrej mapie pod duże auto.
Nie znam się na tym zbyt dobrze dlatego najchętniej wysłucham ludzi, którzy mają jakieś porównanie. Ja i tak mam w planach w trasy w razie czego zabierać sobie tableta w zapasie :)


Post Wysłano: 23 gru 2017, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Bierz Tomka i zapomnij o innych.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Bierz Tomka i zapomnij o innych.
Ni chuj bym tyle nie dal

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 23 gru 2017, 23:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Ostatnio TomTom 6250 brany na firme za okolo 1500 i wart tej kasy. Z dożywotnia aktualizacja map i dożywotni Livetraffic. Polecam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Tylko ty wiesz ze ta dożywotnia aktualozacja to jest na systen za rok zmienia system i bedziesz placil za dostep do aktualizacji

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Mam poprzedni model 6200 czy jakos tak juz od 3 lat i aktualizowalem w zeszlym tygodniu ;) takze Januszowe obawy sa bezpodstawne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

A instrukcje ty zna.
To ze od 3 lat nie zmienili systemu nie znaczy ze za rok nie zmienja.

Ogolnie nie jestem na nie gdyby nie cena


Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Ja używałem igo i byłem zadowolony. Kupiłem tomtoma ze względu na fotoradary i z nawigacji jestem bardziej niż zadowolony. Wyznacza w miarę mądrze trasy, ograniczenia widzi jak powinien, i chodzi bardzo płynnie. Fakt, swoje kosztuje, według mnie warto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 24 gru 2017, 10:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 10:47
Posty: 28
GG: 2583403
Samochód: W210 320CDI

Cytuj:
Ostatnio TomTom 6250 brany na firme za okolo 1500 i wart tej kasy. Z dożywotnia aktualizacja map i dożywotni Livetraffic. Polecam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Daj namiar gdzie go kupię za 1500zl to biorę z miejsca :)

Co do tych niepewnych aktualizacji to tym się nie przejmuje. Kupe lat temu kupiłem Garmina dla osobowek z dożywotnia aktualizacja i nadal są darmowe Gdyby TomTom odwalil taki numer to automatycznie byłby to dla nich strzał w kolano :) 90% użytkowników już by nie wróciło do TT.
No ale czekam na kolejne opinie bo opinie są podzielone :)


Post Wysłano: 24 gru 2017, 11:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2017, 8:52
Posty: 37
GG: 1908754
Samochód: Actros

Jezdze na igo z nawigacja za 100 pare pln . Nie narzekam zawsze można sobie poprawić trasę po swojemu jeśli się wie gdzie się chce jechać . Na miejscu zawsze doprowadzi pod adres. Natężenie sprawdzam na Google, w dzisiejszych czasach i darmowym internecie wszędzie to nie problem. Igo ma swoje wady, ciężko sprawdzić parkingi (zależy od wersji) ale ogólnie daje radę . Za dobra kasę i całkiem przyzwoitwla nawigację to polecałbym beckera, Ew ściągnąć mapy beckera z nakładka ale nie wiem czy dzialaja na zwykłej nawigacji za 100pare zł . Nie bawiłem się w to bo igo daje radę :P a na parkingi jak igo nie widzi to korzystam z truckparking , ma bardzo dużo parkingów po trasie i ciagle przybywa ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 24 gru 2017, 12:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Ogarnij sobie więcej punktów POi , bo ja na igo z parkingami nie mam problemów . Jeśli rzeczywiście jest przy autostradzie to go pokazuje .

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 24 gru 2017, 12:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 10:47
Posty: 28
GG: 2583403
Samochód: W210 320CDI

A no właśnie jak ktoś zna trasę itd. Itp. A nie zawsze tak jest :/
Druga sprawa brak Trafica i od kiedy roaming jest za free?


Post Wysłano: 24 gru 2017, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

TT 6250 ma tą zaletę nad innymi nawigacjami, że usługę live traffic ma dzięki wbudowanej karcie SIM, jak jest jeszcze jakaś która nie potrzebuje się łączyć ze smartfonem to chętnie poznam jak ktoś wie. Becker i Garmin w topowych wersjach tego nie mają. W takim wypadku nie wiem czy nie lepszy tablet, przynajmniej ja bym jeszcze znalazł dla niego inne zastosowanie, pytanie tylko czy jest jakaś sensowna nawigacja dla ciężarówek na Androida.
Ja z zamiarem zakupu nawigacji noszę się chyba od roku, bo trochę mi szkoda wywalić tyle na tomtoma, choć ugadałem się z księgową że mogę wziąć "na firmę" i mi zwróci vat, no a stary tomek jeszcze z tych trzycyfrowych modeli powoli się kończy, więc pewnie będzie 6250 jak nie znajdę alternatywy, bo chce mieć wszystko w jednym bez kombinowania typu parowania dwóch urządzeń lub podglądania ruchu w googlach.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 24 gru 2017, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Daj namiar gdzie go kupię za 1500zl to biorę z miejsca :)
Cena netto.


Post Wysłano: 24 gru 2017, 14:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 10:47
Posty: 28
GG: 2583403
Samochód: W210 320CDI

Cytuj:
TT 6250 ma tą zaletę nad innymi nawigacjami, że usługę live traffic ma dzięki wbudowanej karcie SIM, jak jest jeszcze jakaś która nie potrzebuje się łączyć ze smartfonem to chętnie poznam jak ktoś wie. Becker i Garmin w topowych wersjach tego nie mają. W takim wypadku nie wiem czy nie lepszy tablet, przynajmniej ja bym jeszcze znalazł dla niego inne zastosowanie, pytanie tylko czy jest jakaś sensowna nawigacja dla ciężarówek na Androida.
Ja z zamiarem zakupu nawigacji noszę się chyba od roku, bo trochę mi szkoda wywalić tyle na tomtoma, choć ugadałem się z księgową że mogę wziąć "na firmę" i mi zwróci vat, no a stary tomek jeszcze z tych trzycyfrowych modeli powoli się kończy, więc pewnie będzie 6250 jak nie znajdę alternatywy, bo chce mieć wszystko w jednym bez kombinowania typu parowania dwóch urządzeń lub podglądania ruchu w googlach.
Tak jak pisałem wcześniej. Miałem tableta i to dosyć porządnego z IGO na Android i miałem mu kilka rzeczy do zarzucenia. Dodatkowo mapy TT wydawały mi sie bardziej proste, czytelne i dokładne.
Widzę, że jako jedyny masz takie podejście jak ja. Chcę mieć coś pewnego co będzie dla mnie prowadziło dobrze do celu, informowało o korkach itd. i nie będę musiał siedzieć i wyszukiwać na necie aktualizacji, pobierać ich itd.
Jedyne co mnie wstrzymuje od tego to właśnie cena. Bo i tak będę miał w trasie zawsze w zapasie tableta z mapami IGO i Sygic :) ale wolałbym go praktycznie nie używać :)


Post Wysłano: 24 gru 2017, 23:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Tylko ty wiesz ze ta dożywotnia aktualozacja to jest na systen za rok zmienia system i bedziesz placil za dostep do aktualizacji
Gadasz, jakbyś zębami na terakotę upadł...
Usługi live masz przypisane do URZĄDZENIA nie do SYSTEMU...
Tracisz wszystko TYLKO w przypadku, gdy urządzenie Ci UMRZE...

Mapy w Tomku zmieniają co kwartał - i co kwartał pobierasz je za darmo....
System aktualizują rzadziej... ale też uaktualniasz go ZA DARMO...

Ja kupowałem tomka, gdy dożywotnio były tylko mapy. Za "live" muszę płacić co rok jakieś 150zł, ale jest to warte swojej ceny...
Kiedyś wiozłem kolegę, który używa IGO... Mówię "O, za 1km korek", "skąd wiesz?" "TomTom wyświetla" "Bzdury..."...
TomTom pomylił się z początkiem korka o jakieś 150m...


Post Wysłano: 25 gru 2017, 12:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 10:47
Posty: 28
GG: 2583403
Samochód: W210 320CDI

Cytuj:
Cytuj:
Tylko ty wiesz ze ta dożywotnia aktualozacja to jest na systen za rok zmienia system i bedziesz placil za dostep do aktualizacji
Gadasz, jakbyś zębami na terakotę upadł...
Usługi live masz przypisane do URZĄDZENIA nie do SYSTEMU...
Tracisz wszystko TYLKO w przypadku, gdy urządzenie Ci UMRZE...

Mapy w Tomku zmieniają co kwartał - i co kwartał pobierasz je za darmo....
System aktualizują rzadziej... ale też uaktualniasz go ZA DARMO...

Ja kupowałem tomka, gdy dożywotnio były tylko mapy. Za "live" muszę płacić co rok jakieś 150zł, ale jest to warte swojej ceny...
Kiedyś wiozłem kolegę, który używa IGO... Mówię "O, za 1km korek", "skąd wiesz?" "TomTom wyświetla" "Bzdury..."...
TomTom pomylił się z początkiem korka o jakieś 150m...
Kolego z tymi aktualizacjami za free fajna sprawa,ale powiedz mi jedno. Doszły mnie słuchy, że aktualizacje, które są za free czyli np. w TT6250 są lekko przestarzale,ponieważ TT najświeższe mapy daje na stronie za kasę, a te za free są kwartał do tylu.
Coś Ci o tym wiadomo?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: