Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Modecom MX4 HD
Post Wysłano: 28 sie 2015, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 22:05
Posty: 17
GG: 0
Samochód: jest

Witam, jak w temacie posiada ktoś tą nawigacje? Jak się sprawuję, warto kupić za tą cenę?


Post Wysłano: 01 wrz 2015, 12:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2015, 11:57
Posty: 40
Samochód: Kia Ceed II

Modecom MX4 to kolejny udany model tego producenta, następca MX3.
Polecam jednak wersję bez ekranu HD, gdyż do nawigacji jest zupełnie zbędny, generuje tylko dodatkowe obciążenie procesora a lepiej aby swoją moc przeznaczył do obsługi programu nawigacyjnego.
Jakość programu nawigacyjnego lepsza nie będzie, gdyż nie jest on pisany dla jakości, lecz funkcjonalności.

Mapa w urządzeniach nawigacyjnych generowana jest wektorowo, co w najwiekszym uproszczeniu oznacza, ze tak naprawde to zestaw wielokątów wypełnionych kolorami. I tyle.
Do tego dochodzi trochę tekstów i ewentualnie tekstury, ale to tez w rezultacie tylko wzorki wypełniające wielokąty, plus ewetualne realistyczne widoki budynków.
Jaka więc jest różnica jakości odbieranego obrazu jesli ekran o przekatnej 12.5 cm oglądamy z odległości ponad pół metra, a często i metra ?. Ano tak naprawdę żadna, bowiem ilość drobnych szczegółów na mapie jest znikoma, a nawet jesli one są, to i tak z takiej odległości, na tej wielkości ekranie ich nie dostrzeżemy.
Przy tej wielkości ekranu jedyną naprawde istotną różnicą jest trzykrotnie większa ( dla 800_480 )ilość pikseli jaka urządzenie musi obsłużyć
Co innego ekrany siedmiocalowe, a nawet śześciocalowe Dla takiej wielkości ekranu rozdzielczość 480_272 to już paskudna pikseloza i takieprzekątne wymuszają większe rozdzielczości, jesli nie chcemy widzieć każdego piksela oddzielnie

_________________
B: 17.10.2006
C: 20.05.2015
C/E: 07.07.2015
KW: 29.06.2015


Post Wysłano: 01 wrz 2015, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja śmiało mogę odradzić wszystkie Navroady. Niby dedykowane do Automapy, a mapa sie wiesza, wolno chodzi, tnie się, po wygaszeniu zawsze się wiesza, czasem nie może znaleźć odbiornika GPS, kolegi Mio leżał pod podłokietnikiem i nie gubił sygnału, mój wisiał na szybie i w deszcz przy 9/12 satelit walił komunikatem "słaby sygnał GpS", 9/10 fukcji typu odtwarzanie filmów, przeglądanie internetu, TV nie działa, lub działa tak że szkoda sobie nerwów szarpać.
dałem za Vivo ST 650zł...

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 02 wrz 2015, 12:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2015, 11:57
Posty: 40
Samochód: Kia Ceed II

W kwestii produktów marki Navroad mam podobne zdanie, buble po całej linii, szczególnie modele serii S6.
Sygnał GPS gubił notorycznie na każdym programie nawigacyjnym, w menu urządzenia jest podgląd statusu satelitów i nie była to wina żadnego programu nawigacyjnego, ten typ tak ma. Sygnału szukał czasami nawet ok 10 minut a jak znalazł to co chwilę go tracił. Wysyłałem sprzęt na gwarancję i wymieniano mi trzy razy urządzenie na nowe, każda kolejna sztuka miała taką samą przypadłość. Oddałem sprzęt i zwrócono mi pieniądze. Szkoda czasu, nerwów i szarpania się z serwisem czy sprzedawcą o zwrot pieniędzy.

Kolejnym gwoździem do trumny jest bateria, która trzyma bez ładowania ok 10 minut.
Ekran to kolejna kpina, bardzo słabo reaguje na dotyk a czasami uruchamia funkcje tuż obok tych, które chcieliśmy włączyć, oczywiście mimo prawidłowej wykonanej kalibracji ekranu.

_________________
B: 17.10.2006
C: 20.05.2015
C/E: 07.07.2015
KW: 29.06.2015


Post Wysłano: 02 wrz 2015, 12:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
W kwestii produktów marki Navroad mam podobne zdanie, buble po całej linii, szczególnie modele serii S6.
Sygnał GPS gubił notorycznie na każdym programie nawigacyjnym, w menu urządzenia jest podgląd statusu satelitów i nie była to wina żadnego programu nawigacyjnego, ten typ tak ma. Sygnału szukał czasami nawet ok 10 minut a jak znalazł to co chwilę go tracił. Wysyłałem sprzęt na gwarancję i wymieniano mi trzy razy urządzenie na nowe, każda kolejna sztuka miała taką samą przypadłość. Oddałem sprzęt i zwrócono mi pieniądze. Szkoda czasu, nerwów i szarpania się z serwisem czy sprzedawcą o zwrot pieniędzy.

Kolejnym gwoździem do trumny jest bateria, która trzyma bez ładowania ok 10 minut.
Ekran to kolejna kpina, bardzo słabo reaguje na dotyk a czasami uruchamia funkcje tuż obok tych, które chcieliśmy włączyć, oczywiście mimo prawidłowej wykonanej kalibracji ekranu.
Moje próby włączenia nawigacji czy to igo czy AM kończyły się niepowodzeniem.
W poniedziałek przyszedł z Orlena za punkty Samsung Galaxy tab 3. Wgrałem Igo i po weekendzie jedzie ze mną na testy ;)


Post Wysłano: 02 wrz 2015, 18:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2015, 11:57
Posty: 40
Samochód: Kia Ceed II

Kolego podziel się opinią jak ten tab3 Ci bedzie działał. Ja mialem taba 3 lite i muszę przyznać ze GPS w nim był tragiczny. Najgorsza jego przypadłość to taka gdy jak byłem w ruchu to nie mógł mi ustalić pozycji, dopiero jak się zatrzymałem, na IGO jakoś tam działał ale na AM i TT była porażka. Dziewczyna ma też taba 3 lite i występował ten sam problem, teraz mam tablecik asusa i w sumie jestem zadowolony.

Wystukane z Tapatalk

_________________
B: 17.10.2006
C: 20.05.2015
C/E: 07.07.2015
KW: 29.06.2015


Post Wysłano: 03 wrz 2015, 21:49

koledzy a nawigacje producenta SmartGPS sg732??


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: