Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 lis 2015, 14:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Mio Spirit 6900LM z mapami + IGO Primo 2015 na karcie SD za 350zł - ma to sens?

Czy procesor z 664MHz nie będzie mulił tego urządzenia?

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 26 lis 2015, 14:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Mio Spirit 6900LM z mapami + IGO Primo 2015 na karcie SD za 350zł - ma to sens?

Czy procesor z 664MHz nie będzie mulił tego urządzenia?
Pójdzie


Post Wysłano: 26 lis 2015, 15:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Wojtas, ja mam TT Start 25 czy jakoś tak. Płaciłem chyba 450zł. Jest to co prawda navi dla osobowych, ale myślę że masz na tyle oleju w głowie, żeby się nie wpieprzyć gdzieś w zakazy :mrgreen: Mnie tam nigdy nie wyprowadziła w pole. Plusem jest dożywotnia aktualizacja map. Miałem wcześniej taką samą, bez tej usługi, ale stwierdziłem, że jeśli mam płacić za mapę 250zł, to lepiej kupić nową navi.


Post Wysłano: 26 lis 2015, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Dzięki za info koledzy.

Powiedzcie jeszcze jedno - jaka jest realna wartość Igo Pirmo na karcie SD- są ludzie, którzy takie coś na 8GB karcie za 100zł sprzedają. W kioskach na starej dwójce pamiętam od 50-80zł?

Bo są 3 opcje:

1. Kupić nówkę TOMTOMa z mapami Polski i 26 krajów Europy z dożywotnią aktualizacją - 370zł
2. Kupić prawie nówkę (półroczną) MIO 6900LM z wgranymi mapami + z IGO Primo na karcie SD - 350zł
3. Kupić tablet Lenovo 7" np. za 330zł i podjechać do kiosku by wgrali IGO?

Co byście wybrali?
Jeśli mi pomożecie podjąć decyzję i wybrać z tych 3 opcji jedną to obiecuje, że już więcej nie będę pytał :mrgreen: :lol:

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 26 lis 2015, 23:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Nie wiem czy moje zdanie tu wiele zaważy, ale kilka nawigacji "przerobiłem", własnych i pożyczonych, TomTom, Mio, Garmin, (z własnymi mapami), jakiś tam urzadzenie z Automapą , ale najlepiej sprawdziło się Igo Primo (nie pamiętam wersji, ale po aktualizacji) na urządzeniu Telesystem za jakieś 400 zł nówka i służy już prawie 6 lat. Osobiście jestem za Igo.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 27 lis 2015, 0:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

A wyjaśnicie mi co to za problem wgrać sobie samemu te mapy? Ja już kilka nawiązaniu przerabiałem i jakoś nigdy problemu z tym nie miałem a ludzie na tym widzę sporo zarabiają tym bardziej za pirata.

Wysłane z mojego D6603

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 27 lis 2015, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
A wyjaśnicie mi co to za problem wgrać sobie samemu te mapy? Ja już kilka nawiązaniu przerabiałem i jakoś nigdy problemu z tym nie miałem a ludzie na tym widzę sporo zarabiają tym bardziej za pirata.

Wysłane z mojego D6603
Ja wgrywam sam na urządzenia z Antkiem Igo Primo. Wczoraj ojciec dzwoni, że Mu jakiś profesor na parkingu tłumaczył, że to nie jest igo bo On ma igo i jest inne i to na pewno jest do ciężarówki. Szlag mnie trafia na to. Jedzie na Świecko wgra mu ktoś igo ze swoją skórka powie, że to na pewno do ciężarówki a inni to wygrywają podróbki o nie wytłumaczysz z nic na świecie. Brat kupił jakąś mante za 250 złotych, znalazłem na to igo wgrałem jeździł po całym kraju busem i nie narzeka


Post Wysłano: 27 lis 2015, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

gdzie zatem znalazłeś IGO Jabsonie?, bo może mi na Xperii nawet pójdzie? :D Też sam sobie wgram, nie jestem fanem zasilania pieniężnie "informatyków" z kiosków.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 27 lis 2015, 13:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Np na chomikuj.pl możesz ściągnąć igo truck

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 27 lis 2015, 14:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
gdzie zatem znalazłeś IGO Jabsonie?, bo może mi na Xperii nawet pójdzie? :D Też sam sobie wgram, nie jestem fanem zasilania pieniężnie "informatyków" z kiosków.
Peb.pl chomikuj.pl i mynavia takie forum


Post Wysłano: 27 lis 2015, 14:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

mynavi-expert . pl . Duża baza programów i map. Tylko trzeba się zarejestrować i wpłacić dotację. Ja wysłałem 1zł, tyle starczy ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 01 gru 2015, 22:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Dzięki wszystkim za pomoc, już nie będę truł :mrgreen:
Kupiłem Mio 6900lm z fabryczną Europą Mio, oraz Igo Primo i Automapą na karcie SD, wszystko za 350zł - chyba nie najgorzej.
Moje doświadczenia z Igo Truck były jak najbardziej pozytywne, gdy na niej jeździłem po Europie, więc nie wahałem co do wyboru MAP - samo urządzenie chyba też da radę. ma 256RAMu i 664 procesor.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 02 gru 2015, 0:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2015, 17:26
Posty: 121
Samochód: DAF CF
Lokalizacja: Olsztyn/Dobre Miasto

Mam te mio i polecam, jeśli będziesz chcial je odblokować odezwij się wyśle ci instruuje

_________________
Osobisty blog

http://tnijurl.com/dc93d995a045/


Post Wysłano: 20 gru 2015, 12:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Mi najlepiej się jeździło na iGo8, ale główne kierunki jakie wykonywałem to D/RUS, a jak wiadomo nie ma tam za dużo zakazów tonażowych czy innych. Teraz mam jeździć po UE i zastanawiam się czy nie zmienić map na iGO Primo. Brat ma i sobie chwali, ale mi powiem szczerze, że ni cholery ta nawigacja nie przypadła do gustu. W dodatku prowadza takimi drogami, że nadrabia się po 100-200km. I teraz nie wiem, czy on tak ma ją poustawianą czy każda IGo Primo jest taka?

Ogólnie z iGO8 mi się dobrze jeździ, tylko, że sam sobie wyznaczam całą trasę od początku, aż do końca i tutaj czasami pojawia się mały problem, bo tak ją wyznaczę, że czasami władowuję się pod zakaz, choć logika jednak podpowiadała wybranie tej drogi dojazdowej.

Po PL ostatnio latałem z Automapą i poza beznadziejnym interfejsem to muszę przyznać, że bardzo dobrze wyznacza trasę, nic nie muszę korygować, jednak jak już się pierdyknie to poprzestawianie jej w kilka sekund to chyba zadanie niewykonalne? To właśnie cenię w iGO8, że nawet jak właduję się pod zakaz, to intuicyjny interfejs, pozwala mi w 10 sekund na opracowanie nowej trasy.

Macie podobne odczucia?
Orientujecie się czy na jedno urządzenie (w moim przypadku MIO 670) da się wgrać iGO8 + iGO Primo?
Zastanawiam się jeszcze nad wyznaczaniem trasy przez Map & Guide i później poustawianie tak iGO8. Kiedyś jeździłem u takiego pryncypała co używał Map & Guide i pisał mi jakimi drogami mam jechać, noi muszę przyznać, że byłem pod wrażeniem.


Post Wysłano: 20 gru 2015, 12:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Ja używam Igo primo, mam ustawioną wagę oraz wymiary i na prawdę bardzo rzadko puści mnie pod jakiś zakaz, a jeżeli już to robi to zazwyczaj w odległości mniejszej niż 5km od dojazdu do celu ;)
Nie wiem co tam Twój brat ma poustawiane, ale ja mam obliczanie trasy "Szybkiej" i nigdy nie nadrabia mi 100km :shock: Zresztą po każdym wytyczeniu trasy weryfikuję czy poprowadziła jako tako ;) Zawsze jak się nie podoba można ją poprosić, żeby pokazała jakąś alternatywę ;)
Igo primo mi się podoba, bo jest bardzo prosta i czytelna w obsłudze 8)


Post Wysłano: 22 gru 2015, 12:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lip 2015, 11:57
Posty: 40
Samochód: Kia Ceed II

Warto zapoznać się z tym nagraniem:

https://www.youtube.com/watch?v=dj08rAokys8

może pomóc wielu osobom, szukającym sprzętu czy oprogramowania :)

_________________
B: 17.10.2006
C: 20.05.2015
C/E: 07.07.2015
KW: 29.06.2015


Post Wysłano: 22 gru 2015, 15:32

Swego czasu miałem służbową nawigację Becker Transit, bodajże "80". Jak dla mnie bardzo dobra, w miarę precyzyjna. Wyposażona w TMC, kilka razy się to sprawdziło w praktyce. Niestety nie wszędzie TMC działa.
Mankamentem tej nawigacji był brak możliwości zamieszczenia więcej niż jeden punkt przelotowy. Nie wspominam o cenie, jako, że ta oscylowała w granicach 900 zł. Oczywiście, nawigacja miała opcję dla ciężarówek.


Post Wysłano: 22 gru 2015, 22:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Mankamentem tej nawigacji był brak możliwości zamieszczenia więcej niż jeden punkt przelotowy..

Becker ma taką możliwość w menu planowania trasy.


Post Wysłano: 22 gru 2015, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Ile razy jeszcze to napiszesz? :D

Ja za namową kolegi wyżej zakupiłem Beckera 2. Ostatnio Becker był w serwisie i byłem zmuszony przerobić kilka innych nawigacji. Ale ostatnio go odebrałem z serwisu i nie chcę żadnej innej :D

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Post Wysłano: 19 wrz 2016, 23:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2016, 23:34
Posty: 1

Witam,

Wybaczcie, że odgrzewam temat sprzed ponad pół roku, ale nie chcę zakładać nowego skoro wymagania się zgadzają.
Ogólnie szukam nawigacji, która ma głównie prowadzić po Skandynawii (Szwecja, Norwegia) oraz Polsce. Ma ona zastąpić wysłużone MIO, na którym od dłuższego czasu pracuje IGO Truck.
Priorytetem jest prędkość odświeżania satelit po wyjeździe np. z tunelu. Ma to robić błyskawicznie!
Czy macie tego typu doświadczenia i jesteście w stanie określić, czym się sugerować przy poszukiwaniach? Może konkretny chip? Budżet najlepiej 400-500zł.
Z góry dzięki za pomoc :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: