Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 sie 2011, 19:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Niżej jest podobny temat ale o mapach, wiec nie chcę robić bałaganu i zakładam nowy.

Firma ma kupić nowe nawigacje i dostałem prikaz rozeznania w temacie i wyboru konkretnego modelu. W zasadzie mam wolną rękę, pod 3 warunkami:
1) nie będzie to żadne PDA itp tylko urządzenie dedykowane do nawigacji
2) oryginalna, fabrycznie zainstalowana mapa (czyli odpadają kombinacje w rodzaju kupna najtańszego Larka i instalacji Automapy)
3) wersja truck, czyli z możliwością wyznaczania trasy z uwzględnieniem masy i gabarytów pojazdu.

Używane mają być głównie w Europie zachodniej (przeważnie Niemcy, Francja, Benelux) + Litwa, ale mogą zdażyć się też wyjazdy w inne rejony, więc musi być dobra, często aktualizowana mapa całej Europy, bez konieczności przełączania np wschód - zachód itp. TMC mile widziane, ale nie konieczne, gadżety w rodzaju przeglądarki zdięć czy odtwarzacza multimediów całkowicie bez znaczenia - jak będą to będą, ale jak ich nie będzie to nikt nie będzie płakał. Wskazany duży, czytelny ekran i wygodna obsługa. Cena rozsądna, tzn nie musi to być coś bardzo taniego, ale bez szaleństw, nawigacja za np 3000 nie przejdzie.
TomTom, Garmin i Becker oferują swoje produkty w wersjach dla ciężarówek, miał ktoś z nimi do czynienia i może polecić albo odradzić któryś model? Albo może coś jeszcze innego? Z tańszych jeszcze Navigon ma wersje truck, warto się tym interesować?
Pomóżcie, bo jestem zielony w temacie a musze coś wybrać do końca miesiąca


Post Wysłano: 23 sie 2011, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2009, 16:49
Posty: 93
Lokalizacja: SCOTLAND

Niestety nie tanie i niewiem jak bedzie wygladalo odliczenie 20% brytyjskiego VAT'u w waszej firmie ale na naszym rynku to sa na chwile obecna najlepsze urzadzenia: http://www.hgvsolutions.com/ .

_________________
I definitely have got Diesel In My Veins
Certificate of Professional Competence in National and International Road Haulage


Post Wysłano: 28 sie 2011, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Raczej odpada, zakup tylko w Polsce. Poza tym to jest chyba jakaś nakładka instalowana dodatkowo?
Może lepiej zamiast np TomToma poszukać czegoś z fabrycznie instalowaną, oryginalną automapą? Może ktoś coś polecić?


Post Wysłano: 29 sie 2011, 13:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2010, 23:13
Posty: 65
GG: 0
Samochód: MIETEK MPIII 18.440
Lokalizacja: Bielsko Biała

U nas mamy firmowe navi firmy NAVIGON,prawdopodobnie Szwedzki produkt. Mapy są z 2009 roku i naprawdę bardzo dobrze się sprawują. Kolega ostatnio zakupił sobie prywatnie kaśke tej firmy z dużym wyświetlaczem (bodajże 7 cali) z nowymi mapami+dokupił pakiet aktualizacji na 2 lata i dał ok 700zł.
Sam jeżdżę na codzień posiłkując się w/w kaśką i jestem bardzo zadowolony. Ma bardzo dużo przydatnych funkcji, min.wyszukiwanie na trasie "celów specjalnych" np.parkingów,czy stacji benzynowych,co jest bardzo przydatne jak nie znasz trasy.


Post Wysłano: 29 sie 2011, 20:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2008, 23:08
Posty: 8
GG: 0

Cytuj:
U nas mamy firmowe navi firmy NAVIGON,prawdopodobnie Szwedzki produkt. Mapy są z 2009 roku i naprawdę bardzo dobrze się sprawują. Kolega ostatnio zakupił sobie prywatnie kaśke tej firmy z dużym wyświetlaczem (bodajże 7 cali) z nowymi mapami+dokupił pakiet aktualizacji na 2 lata i dał ok 700zł.
Sam jeżdżę na codzień posiłkując się w/w kaśką i jestem bardzo zadowolony. Ma bardzo dużo przydatnych funkcji, min.wyszukiwanie na trasie "celów specjalnych" np.parkingów,czy stacji benzynowych,co jest bardzo przydatne jak nie znasz trasy.


NAVIGON jest z Niemiec.
NAVIGON nie oferuje (aktualnie) nawigacji 7 calowej.
Największa obecnie przekątna NAVIGON-ów to 5 cali.
Reszta informacji - prawdziwa.


Post Wysłano: 30 sie 2011, 1:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2010, 23:13
Posty: 65
GG: 0
Samochód: MIETEK MPIII 18.440
Lokalizacja: Bielsko Biała

Dlatego użyłem zwrotów "prawdopodobnie" i "bodajże" bo tych rzeczy nie byłem pewny,ale dziękuję za uzupełnienie mojej wypowiedzi.


Post Wysłano: 30 sie 2011, 9:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2008, 23:08
Posty: 8
GG: 0

Cytuj:
Dlatego użyłem zwrotów "prawdopodobnie" i "bodajże" bo tych rzeczy nie byłem pewny
Dlatego, że użyłeś zwrotów "prawdopodobnie" i "bodajże", treść mojej wypowiedzi była taka a nie inna.
Cytuj:
ale dziękuję za uzupełnienie mojej wypowiedzi.


Bardzo proszę :wink:


Post Wysłano: 12 lis 2011, 17:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2009, 20:05
Posty: 213

a co polecacie na Polskę?

_________________
szerokiej i suchej a w domu wąskiej i wilgotnej.


Post Wysłano: 12 lis 2011, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Na PL to papierowa mapa i pamięć :)

A na poważnie AM daje radę (np na jakimś Maxcomie za 180zł).

Co do autora pytania - To TomTom. Bardzo dobre i szybkie mapy.
Osobiście jednak bym zrezygnował z wykupowania opcji "ciężarówka".
Za duży koszt, słaba skuteczność


Post Wysłano: 20 lis 2011, 16:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lis 2011, 16:07
Posty: 4
GG: 13869071

Witam
Jeżdzę na Becker z302 od 4 miesięcy w Angli.
Nawigacja spisuje się świetnie, omija wszystki zbyt niskie wiadukty co jest rzeczą najważniejszą w Londynie. Natomiast co do ograniczeń tonażowych przy wyborze trasy automatycznie informuje jeżeli cel znajduje sie na terenie oznaczonym ograniczeniem( jezeli nie ma innej trasy) i zaznacza ten odcinek na niebiesko, często i gęsto są ograniczenia wagowe podpisane 'exept for loading' lub 'permit holders' co oznacza mozliwy wjazd w celu załadunku lub rozładunku, co jest bardzo ważną informacją której Becker po prostu nie ma i prowadzi drogą okrężną. Zdażyło mi się wielokrotnie że nawigacja wybrała trasę omijającą ograniczenie wagowe i prowadziła mnie drogami przez osiedla gdzie jest wąsko i mnóstwo samochodów, jak również łatwo utknąc. W tej sytuacji polecam i sam tak robie wjeżdzając na teren oznaczony ograniczeniem na przełączenie na widok mapy i kierować głównymi drogami a w miejscu ograniczeń w 90% przypadkow okaże się że dojazd jest możliwy jeżeli mamy dostawe na danym obszarze.
Minusy po miesiącu usługa Tmc przestała działac, nie wiem dlaczego poprostu juz nie używam i słucham radia. Wkładając nawigacje do uchwytu upewnijcię się że dobrze siedzi bo lubi 'wyskoczyć'.Bluetooth umożliwiający podłaczenie tel komorkowego ok, kiepski mikrofon chyba że komuś nie przeszkadza wydzieranie sie xD Przydałaby się opcja Jedź Przez jak to jest w tomtom i planowanie trasy przez wiecej niż dwa punkty. Co do zasięgu blisko centrum Londynu lubi namieszac ale to podobno rzecz normalna w tej okolicy. Na podglądzie mapy bardzo by sie przydały znaki(ikony) pokazujące ograniczenia tonażowe i wysokości wiaduktów.
Nawigacja godna polecenia, warta tych pieniędzy i pozwala zaoszczędzić mnóstwo stresu na objazdch i zbyt niskich wiaduktach.


Post Wysłano: 17 gru 2011, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 1:47
Posty: 232
Samochód: 2004 volvo vnl64t300
Lokalizacja: Bychawa

Mam Garmina nuvi 250 i nuvi 465 z USA potrzebuje kupic mapy Europy ktore pojda na tych nawigacjach moze ktos mi podpowie. znalazlem takie niedrogo co o tym sadzicie
http://www.skapiec.pl/site/cat/89/comp/684428


Post Wysłano: 04 sie 2012, 11:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2012, 22:11
Posty: 6

Jeżdżę osobówką używam kilku nawigacji, aktualnie testuję na Androidzie Navigona i Sygica z najnowszymi mapami, a ostatnio zainstalowałem AutoMapę.

Navigon
Jak sprawdziłem przed chwilą ma opcję wyboru auto, ciężarówka, pieszy itd. jest też możliwość dodania, zapisywania, a później odtwarzania swoich tras, czyli parę różnych punktów a, b, c... , z ciekawości sprawdziłem właśnie czy wytyczona trasa różni się między trasą dla ciężarówki a dla osobówki, owszem różni się czyli można przyjąć, że bierze pod uwagą zakazy dla ciężarówek. Jest też opcja szukaj celów specjalnych czyli parkingów, stacji itd.
Działa offline.

AutoMapa
Krótko się bawiłem, jest na razie w wersji beta, ale w GooglePlay jest już do kupienia pretendent release, nie mogę znaleźć opcji wyboru pojazdu, ale nie mówię, że jest taka możliwość bądź jej nie ma, można wytyczać, zapisywać i wczytywać zapisane wcześniej wytyczone trasy. Wyszukiwanie punktów POI czyli np. stacji, hoteli itd. oczywiście istnieje w paru wariantach, na Polskę chyba najlepsza ze względu na mapy i punky POI.
Działa offline

Sygic Aura
Nie bawiłem się nią za bardzo, więc praktycznie jej nie znam, oczywiście ma możliwość wyznaczania trasy z kilkoma punktami, zapisywania ich itd, ma możliwość wyszukiwania konkretnych punktów POI po trasie lub w okolicy. Ciekawostką jest to, że ma funkcje typu zgłoś wypadek, bądź zgłoś patrol policji :) dwoma kliknięciami na ekranie.
Działą offline, funkcje "zgłoś" tylko działają tylko online i na oryginałach :)

Wszystkie z tych 3 mają najnowsze mapy z tego roku.
Ograniczyłem się do tych trzech gdyż w zasadzie głównie one są polecane na Androida i są offline tzn. , że nie wymagają połączenia z internetem by działały.


Post Wysłano: 04 sie 2012, 15:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Ja w najbliższym czasie mam zamiar wyposażyć się w 6 calowe urządzenie Navroad Vivo S i mapy iGo. :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: