Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 cze 2011, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Witam !
Chciałbym zaciągnąć informacji od osób, które uzywają takich gadzetów . Jak sie praktycznie sprawuje GPS i internet w komórce czy innym urządzeniu wielofunkcyjnym tego typu ? Czy nie za mały ekran ? Jak jest z wgrywaniem ( aktualizacją ) nowych map ?
Czy warto dzisiaj kupić takie cacko ( jeśli juz to jaki model, jakiej firmy polecacie ), czy lepiej osobno navi, telefon i laptop ?
Pozdrawiam !

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 18:07 przez ZiPi, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 12 cze 2011, 18:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

zależy do czego, jeśli jezdzisz w dystrybucji i masz kilka pkt. dziennie to navi. ja używam w telefonie nokia darmowe mapy z ovimap ale dojazd do celu i ewentualnie coś na powrocie. tańsze niż zakup map służy mi tylko w mieście na trasie jeżdżę po papierze ot nawyk


Post Wysłano: 17 cze 2011, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2009, 18:08
Posty: 16

Jak wiadomo najnowsze telefony (lub raczej smarphone' y) maja wszystko. A takie funkcje jak GPS czy internet to standard. Wszystko zalezy od platformy czyli systemu operacyjnego. Jezeli chodzi o nawigacje to 1 z lepszych zestawow to HTC HD2 + AUTOMAPA. Sam mam taki sprzet i jesten bardzo zadowolony. Program ma wiele opcji, mozliwosci itp. Urzadzenie podobnie. Bardzo szybkie, wiele funkcji, spory ekran. W tym rowniez "Router WI-FI". Pozwala to na udostepnienie internetu poprzez Wi-Fi. Czyli wlaczamy szukanie sieci bezprzewodowej, szukamy urzadzenia i internet leci z telefonu. Teoretycznie taki sprzet moze zastapic internet mobilny np. Blueconnect. Przegladanie sieci na HTC jest ok, jednak nie mozna zapominac ze to nie komputer. Jedyne co przeszkadza to czasami zacinanie sie systemu. Po aktualizacjach jest duzo lepiej. Duzo zalezy rowniez od programow, ich wersji itp.

Jezeli mialbym kupowac urzadzenie tego typu, to tylko i wylacznie na Androidzie. Zalezy ile masz do wydania. Do tego duza paczka internetu. Mysle ze uchwyt i ladowarka samochodowa tez sie przydadza. Z drugiej strony nie wiem czy na ten system znajdzie sie tak uniwersalny program nawigacyjny.

Napisz kolego ile chcialbys przeznaczyc i ew. nad czym myslales.

Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 17 cze 2011, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Najlepszym programem nawigacyjnym na komórki jest NaviExpert, ale niestety jest od płatny. Pocieszeniem mogą być punkty partnerskie i od czasu do czasu promocje. Używam go i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
Zawieść może tylko tam, gdzie nie ma zasięgu GSM :P


Post Wysłano: 17 cze 2011, 23:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Cytuj:
Napisz kolego ile chcialbys przeznaczyc i ew. nad czym myslales.
Szczerze, to na początku myślałem nad nawigacją w którymś z telefonów Nokii, która oferuje navi w pakiecie za darmo. Dodatkowo akualizacja map jest tam automatyczna i tez gratis.
Zaletą jest to, że duzo przeznaczać na to nie trzeba, wystarczy umowa z operatorem sieci komórkowej :mrgreen:
Nie wiem ile warte są te darmowe mapy, czy nie poprowadzą mnie gdzieś do jeziora :lol:

Wiem, ze inaczej sprawa się ma z internetem w komórce ale to mnie narazie aż tak bardzo nie interesuje. Do serfowania na stronach WWW wolę większy ekran np. w laptopie.
Cytuj:
Jezeli mialbym kupowac urzadzenie tego typu, to tylko i wylacznie na Androidzie.
Mógłbyś trochę rozjaśnić ... dlaczego akurat ten i w czym jest lepszy od np. Symbiana ?

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 18 cze 2011, 13:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2009, 18:08
Posty: 16

Mysle ze Android to w tym momencie najbardziej elastyczny system.

Jezeli chodzi o Symbiana, to chyba tylko Nokia stosuje go dalej. Telefony te sa gorsze pod wzgledem sprzetowym np. procesor lub uklad graficzny. Symbian poprawny, ale w porownaniu do innych systemow ubogi. Moim zdaniem to wszystkie aplikacje na ten system sa jakby ulepszeniem Javy czyli ulepszeniem aplikacji na zwykle telefony. Za cene dobrej Nokii mozna miec duzo lepszy sprzet na Androidzie lub chocby Windows Mobile. (ok. 1000zl) Ostatnio gdzies nawet czytalem, ze zaczyna sie koniec Nokii, bo podobno nie zamierzaja zmienic platformy.

Na Twoim miejscu zastanawial bym sie miedzy czyms z Androidem lub Windowsem. Iphone bym raczej skreslil ze wzgledu na cene i to ze dobrej nawigacji nie znajdziesz. Ponadto smieszy mnie to, ze Apple chwalil sie funkcjami, ktore byly oczywiste dawno temu np. wysylanie plikow przez Bluetooth.

Windows jak to Windows. Klasyczny, daje wiele mozliwosci, jednak powoli zaczyna to byc przezytek. Nowych aplikacji jak na lekarstwo. Duza zaleta jest mozliwosc zainstalowania Automapy. Sam sobie chwale. Choc mam ten plus, ze na HD2 mozna zainstalowac Android.

System ten jest super. Szybki, zadnych przyciec. Aplikacji wiele i ciagle nowe w tym mnostwo za free do wyboru, wszystko co potrzebujesz. Jak wspomnialem nie wiem czy na Androida znajdziesz navi. Ale pewnie za jakis czas cos wyjdzie, bo ten system rozwija sie blyskawicznie. Telefony tez maja dobre bebechy, lepsze niz Nokia. Pozatym przyjdzie czas, ze wszyscy beda mieli tylko Androidy, predzej czy pozniej. System z przyszloscia. :) Wiekszosc telefonow z Androidem spelnia Twoje wymagania.

W razie dalszych pytan pisz, postaram sie pomoc. :D

Pozdrawiam


Post Wysłano: 22 paź 2011, 19:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

"Któś" wie,z jakiej sieci jest najtańszy net mobilny w PL ? Chodzi mi o net na kartę,bez abonamentu.Ewentualnie,jaka taryfa.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 22 paź 2011, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 paź 2011, 20:37
Posty: 15
GG: 0

Cytuj:
"Któś" wie,z jakiej sieci jest najtańszy net mobilny w PL ? Chodzi mi o net na kartę,bez abonamentu.Ewentualnie,jaka taryfa.
Jeśli chodzi o najtańsze to zapewne musisz się zainteresować ofertą Playa
Kod:
 http://www.play.pl/pl/oferta/internet/internet-na-karte/opcje/index.html 


Post Wysłano: 02 lis 2011, 15:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 20:52
Posty: 164
GG: 7644644
Samochód: Renault Premium DCi
Lokalizacja: Mikołajów [TKA]

Jesli chodzi o net to ja mam w T-Mobile za 9zł na miesiąc 100mb(nie do wykorzystania),średnio wykorzystuje ok 50mb a sporo siedzę w necie i nie narzekam na szybkość.
Co do nawigacji to wiadomo navi to navi a telefon to telefon, mam i nawigację Lark 43.3 a na niej automapę najwnowszą i telefon LG GT540 z Androidem gdzie mam Sygic Navigator i ani tu ani tu nie narzekam, kwestia dobrego ustawienia sprzętu i musi śmigać.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 02 lis 2011, 15:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Jesli chodzi o net to ja mam w T-Mobile za 9zł na miesiąc 100mb(nie do wykorzystania),średnio wykorzystuje ok 50mb a sporo siedzę w necie i nie narzekam na szybkość.
Chyba Ci się zera pomieszały, albo "sporo siedzę w necie" oznacza przeglądanie stron pod MS DOS :)

Zobacz ile tylko transferu "zjada" ładowanie tego forum :)

Używam w kraju Playmobile na kartę i mogę potwierdzić, że to najtańsza oferta pod względem otrzymywanego limitu transferu (ok 40zł/5G w abonamencie, czy jakoś tak).


Post Wysłano: 06 lis 2011, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2010, 12:11
Posty: 406
GG: 6451835
Samochód: Crafter
Lokalizacja: Strzegom/Jaroszów [DK5]

Cytuj:
Witam !
Chciałbym zaciągnąć informacji od osób, które uzywają takich gadzetów . Jak sie praktycznie sprawuje GPS i internet w komórce czy innym urządzeniu wielofunkcyjnym tego typu ? Czy nie za mały ekran ?
Osobiście mam X8, fonik ten ma wbudowany nadajnik GPS więc jego wskazania są dokładne. Nie używam go co prawda zbyt często, ale już nie raz pomógł w awaryjnych sytuacjach (bezbłędnie wskazał daną ulicę w Częstochowie, Wrocławiu). Czasem trochę mu zejdzie na 'wyznaczaniu aktualnej pozycji', ale jak już załapie to szybko wyznacza trasę, gdy np. miniesz skrzyżowanie to od razu wyznacza nową. Ogólnie pomaga w awaryjnych sytuacjach.
Pamiętam, jak jechaliśmy przez Cze-we to zanim ojca Nokia C6 się uruchomiła i wyznaczyła trasę, to już prawie dojechaliśmy na miejsce za pomocą mojej komórki. :wink:
Ale tak jak wspomniałem, traktuje ją jako gadżet awaryjny, nie służy jako navi na codzień.

_________________
ford transit/volvo fh.


Post Wysłano: 11 gru 2011, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 paź 2009, 13:08
Posty: 165
GG: 0
Samochód: Scania
Lokalizacja: Gdynia

Korzysta ktoś może z internetu mobilnego sieci Play? Jak sie sprawuje?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: