Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 wrz 2011, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
No właśnie w tym problem, że ani opcja odinstalowania, ani ręczne usunięcie katalogu (w moim wypadku c:/program files/automapa) nie daje żadnego efektu, próbowałem obu sposobów kilka razy. Coś musi być zapisywane jeszcze w innym miejscu. Co do grzebania w rejestrze to nie czuję się na siłach i nie chce jutro instalować od nowa Windowsa ;)
Mówię posprawdzaj foldery temp. W każdym nowszym systemie masz tego coraz więcej i głębiej pokitrane. Na pewno masz w Documents and Settings>>Profil>>Data Applications (lub podobnie)>>Temp, jeden siedzi w folderze Windy na pewno ukryty. Musisz zmienić ustawienia folderów żeby wyświetlało ukryte pozycje. Inaczej nie dojdziesz do ładu i składu.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Mówię posprawdzaj foldery temp. W każdym nowszym systemie masz tego coraz więcej i głębiej pokitrane. Na pewno masz w Documents and Settings>>Profil>>Data Applications (lub podobnie)>>Temp, jeden siedzi w folderze Windy na pewno ukryty. Musisz zmienić ustawienia folderów żeby wyświetlało ukryte pozycje. Inaczej nie dojdziesz do ładu i składu.
Tak to trzeba zrobić obowiązkowo.

Chociaż ja tak sobie ustawiłem w Windozie ścieżki dostępu, by przekierowały mi wszystkie Temp-y z całego systemu do katalogu o nazwie Śmietnik ( taki sobie na Part C: założyłem).
Mógłbym opisać ( pokazać gdzie co i jak ale nie wiem czy jest to aż tak potrzebne ??? ), trzeba by wtedy założyć nowy temat. Bo naprawdę jest trochę trików by System i przyśpieszył i był dobrze "oczyszczony"
Nie raz w trasie w czasie weekendów ustawiam w laptopach systemy ( u kolegów którym chcę zawsze pomóc ). I wierzcie mi, że naprawdę widać po tym dobrą pracę Windy.

Ale wracając do te,atu trochę mi się to nie podoba, bo nie powinno być problemów z usunięciem. A tu masz Ci Babo placek.
Dobra zaraz będę zmieniał wersję na nowszą AM i popatrzę jak to wszystko leci .

No i najważniejsze pytanie do Brunera ( bo my tu se gadu gadu ) - Jakiej wersji Windowsa używasz. Od tego powinniśmy zacząć.

Pozdrawiam
=========================================================================
Obrazek

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 22:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
No i najważniejsze pytanie do Brunera ( bo my tu se gadu gadu ) - Jakiej wersji Windowsa używasz. Od tego powinniśmy zacząć.
Ze zrzutu ekranu z poprzedniej strony wynika że Win7.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 22:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Cytuj:
Hmmmm znaczy się, że nie możesz usunąć tegoż katalogu, czy po usunięciu go dalej jest problem z tym, że powracają ustawienia z poprzedniej wersji ??
Mogę usunąć katalog, jednak po usunięciu i zainstalowaniu AM od nowa powracają stare ustawienia
Cytuj:
Mówię posprawdzaj foldery temp. W każdym nowszym systemie masz tego coraz więcej i głębiej pokitrane. Na pewno masz w Documents and Settings>>Profil>>Data Applications (lub podobnie)>>Temp, jeden siedzi w folderze Windy na pewno ukryty. Musisz zmienić ustawienia folderów żeby wyświetlało ukryte pozycje. Inaczej nie dojdziesz do ładu i składu.
Mam włączone wyświetlanie ukrytych. C:/temp mam pusty, w windows/temp nie widzę żadnego pliku który kojarzył by mi się z automapą (przynajmniej po nazwie). Więcej katalogów temp nie znalazłem (w user na pewno nic nie ma). Czego konkretnie szukać?
Cytuj:
Jakiej wersji Windowsa używasz.
Windows 7 starter


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Czego konkretnie szukać?
Wpisz w wyszukiwarce "temp" i wywali listę wyników.
Przykładowa ścieżka:
Kod:
C:\Users\xxx\AppData\Local\Temp
Tylko ja mam Viste, ale pewnie na 7'mce będzie podobnie.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Źle się wyraziłem - jakich plików szukać? Katalogi /temp poznajdowałem, tylko które pliki z nich powywalać?


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Źle się wyraziłem - jakich plików szukać? Katalogi /temp poznajdowałem, tylko które pliki z nich powywalać?
Ja tam wywalam wszystko co w nich jest. Do tej pory mi to nie zaszkodziło chyba, że ziemalok ma inne zdanie na ten temat ;)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2008, 14:09
Posty: 144
GG: 7250824
Samochód: Mercedes 814D

Cytuj:
Źle się wyraziłem - jakich plików szukać? Katalogi /temp poznajdowałem, tylko które pliki z nich powywalać?
Generalnie z "tempów" możesz wywalić wszystko.

_________________
Nie, nie mam 13 lat...


Post Wysłano: 12 wrz 2011, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Borek dobrze pisze ( BROWAR dla niego ;) ).

Musisz zrobić tak ja napisał. Z katalogów TEMP - ZAWSZE ( zapamiętaj !!!!! - usuwamy wszystko !!!!!! ) zbierają się tam pliki -śmieci. Powstają na czas używania wszelkiej "maści programów" są to pliki jednorazowego użycia. Zalecam raz w tygodniu wejść i wszystko co w tych Temp-ach jest - usunąć. Bo Windoza będzie "puchnąć.

Tak w Windows 7 jest podobny układ tych plików - Borek to do Ciebie.

Zatem musisz po kolei pootwierać :

1. C:\Windows\Temp - i tu wszystko usuń !!!!

2. C:\Users\nazwa ( może tam być Twoje imię - nazwa komputera np : XXX , Jarek , endriu itp. ) \ AppData\Local\Temp - i stąd również wszystko usuwasz !!!!!!!

Po usunięciu tych wszystkich plików należy jeszcze OBOWIĄZKOWO usunąć te wszystkie śmieci z KOSZA. --- > Opróżnij kosz

Wtedy ponownie przystępujesz do instalacji.

Chociaż dziwię się bo na Win 7 AutoMapa instaluje domyślnie w następującym katalogu :

C:\\Program Files(x86)\AutoMapa EU\*.* - fakt, że ja mam Windowsa 7 (x64) ale to wydaje mi się nie ma różnicy - nie mogę w tej chwili sprawdzić bo nie mam na czym. Celowo nie zmieniałem domyślnej ścieżki instalacji by mieć pewność , że wszystko jest OK.

jak na załączonym zrzucie niżej widać :

Obrazek

Damy radę problem MUSI być rozwiązany.

Acha i jeszcze jedna sprawa. Jak masz zainstalowanego antywirusa to na czas tych wszystkich operacji czasowo wyłącz go. By mieć 100% pewności, że nic nie przeszkadza.

Pozdro

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 9:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2011, 19:03
Posty: 40
GG: 0
Lokalizacja: Śląsk

Możesz wyczyścić rejestr używając CCleaner. Dobry prosty program, używam od lat, nigdy nie usunął jakigoś potrzebnego pliku. Używaj śmiało.


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 11:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

ok, to od początku.
System to Windows 7 starter.
Automapa instaluje się w folderze c:/program files/automapa eu - usuwam cały folder.
W opcjach folderów w eksploratorze mam zaznaczone "pokaż wszystkie foldery" oraz w widoku "pokaż ukryte pliki, foldery i dyski"
W c:/program files nie ma żadnych plików luzem, więc zakładam, że to co znajduje się w katalogu automapa eu to wszystko.
wszystkie katalogi /temp puste, oprócz:
c:/użytkownicy/user/appdata/local/temp - pusty oprócz plików firefoxa i eksploratora które mam w tej chwili włączone
c:/użytkownicy/user/appdata/locallow/temp - zawiera tylko pusty katalog /microsoft/opc
c:/windows/winsxs/temp/pending deletes - 2 pliki których nie mogę usunąć: $$DeleteMe.sorttbls.nlp.01cb3e064d3aeb41.0009 i $$DeleteMe.sortkey.nlp.01cb3e064d5c3e85.000a

tych które są w katalogach innych programów (np openoffice itp) nie ruszałem.
Śmietnik opróżniony
Po zainstalowaniu Automapy od nowa nadal wszystko jest po staremu


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 11:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
1. C:\Windows\Temp - i tu wszystko usuń !!!!
Oprócz tego "ważniejsze" pliki tymczasowe są przechowywane w %Windows%\System32\Temp.
W niektórych przypadkach spotkałem się z 1G "śmieci" w tymże katalogu...

Co do czyszczenia - można jeszcze zobaczyć w rejestrze (F3 -> Wyszukaj) i szukać ew. kluczy, które utworzyła Automapa.

W sieci są też programy, które w czasie rzeczywistym monitorują dostęp do dysku (zapis pliku, zapis do rejestru). Wtedy widać co i gdzie dana aplikacja próbuje zapisać...


Post Wysłano: 13 wrz 2011, 11:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Ok, problem już rozwiązany, automapa tworzy plik AutoMapaSetupLog w katalogu c:\ oraz dodatkowy katalog c:\użytkownicy\user\appdata\local\virtual store\program files\automapa eu, po ich usunięciu razem z c:\program files\automapa eu) giną wszystkie stare ustawienia, po ponownym zainstalowaniu mam czyściutki program. Dzięki wszystkim za pomoc.


Post Wysłano: 31 paź 2011, 9:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Mam problem z Automapą 6.9 zainstalowałem ją na Win7 i ku mojemu zdziwieniu wyświetla się napis Mapa nie jest załadowana.
Wiecie gdzie może być przyczyna?

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 31 paź 2011, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Mam problem z Automapą 6.9 zainstalowałem ją na Win7 i ku mojemu zdziwieniu wyświetla się napis Mapa nie jest załadowana.
Wiecie gdzie może być przyczyna?
Zgaduję, że nie kupiłeś jej w sklepie?
Nie musisz odpisywać.

Ew sprawdź w menu automapy -> załaduj mapę czy możesz wskazać plik z mapa do załadowania.
Upewnij się też, czy podczas instalacji zaznaczyłeś do instalacji mapę...

Ale nadal obstawiam, że wpadł Ci w ręce źle zcrackowany pirat...


Post Wysłano: 31 paź 2011, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Nie chcę zakładać nowego tematu, a chcę się zapytać, co sądzicie o Automapie? Tato kupił niedawno Mantę, GPS510msx, z wgraną mapą MapaMap Top, kompletna kicha, testowana kilka razy na Naszych polskich drogach, nie sprawdziła się, znalazłem w internecie adres do człowieka, który wgrywa mapy, Tato podjechał no i wybadał co i jak, Automapę na kraj za 40zł, no i tutaj pytanie, warto? Czy jest jakaś inna, godna polecenia mapa, najlepiej kraj + zagranica, zawsze się przyda.

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 31 paź 2011, 16:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Nie chcę zakładać nowego tematu, a chcę się zapytać, co sądzicie o Automapie? Tato kupił niedawno Mantę, GPS510msx, z wgraną mapą MapaMap Top, kompletna kicha, testowana kilka razy na Naszych polskich drogach, nie sprawdziła się, znalazłem w internecie adres do człowieka, który wgrywa mapy, Tato podjechał no i wybadał co i jak, Automapę na kraj za 40zł, no i tutaj pytanie, warto? Czy jest jakaś inna, godna polecenia mapa, najlepiej kraj + zagranica, zawsze się przyda.
Automapa na kraj, TomTom na zagranicę ew. jakaś Garminopochodna. Jak poczytasz trochę w internecie to sam sobie wgrasz, a 40zł to wydasz na 3 zgrzewki dobrego piwa i zagrychę.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 09 lis 2011, 14:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2011, 12:23
Posty: 30
GG: 3814477
Samochód: Master

Automapa na kraj napewno, slowacja i czechy tez, w niemczech takze mnie nie zawiodła !! ale wazne sa aktualne mapy


kierowcy odemnie co smigaja na hiszpanie mowili, ze tomtom dawał ciała na jakis bocznych uliczkach a tam wlasnie mieli dojechac, z czym za to automapa sobie poradziła



ale sprawa wyglada tak, ze najlepiej miec jakies 2 systemy wgrane do nawigacji


Post Wysłano: 12 lis 2011, 9:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 lip 2011, 11:01
Posty: 325
Samochód: Strzęp
Lokalizacja: LLB

Ja po ponad 3 latach "pracy" z automapą powiedziałem dość. Nie daję już rady. Błędy, błędy i jeszcze raz błędy. Będąc w Radomiu i wpisując Opoczno wyznacza trasę przez Tomaszów Mazowiecki :U , będąc w Wrocławiu i wpisując Krotoszyn ciągnie mnie przez Rawicz :U :U . A już cyrki się dzieją w Warszawie tu to już szkoda pisać :mrgreen: . Od kumpla wziąłem Igo8. Kumpel na niej jeździ Czechy, Słowacja, Niemcy w obsadzie - ponoć nie ma nic lepszego. Na automapie jest jedna wielka zawiecha :U za granicą. Grałem już sobie Igo8 w poniedziałek będę testował. Do Igo nie namawiam ale jako były zagorzały "fan" automapy nie widzący innej mapy (navi) poza nią - dałem sobie spokój; walka była nie równa, a przegrana do przewidzenia :U :U

_________________
Daf & Vovo
viewtopic.php?f=44&t=31972
Magnum
viewtopic.php?f=44&t=40157
http://g2.gangsters.pl/?ref=317


Post Wysłano: 13 lis 2011, 23:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Ja po ponad 3 latach "pracy" z automapą powiedziałem dość. Nie daję już rady. Błędy, błędy i jeszcze raz błędy. Będąc w Radomiu i wpisując Opoczno wyznacza trasę przez Tomaszów Mazowiecki :U , będąc w Wrocławiu i wpisując Krotoszyn ciągnie mnie przez Rawicz :U :U . A już cyrki się dzieją w Warszawie tu to już szkoda pisać :mrgreen: . Od kumpla wziąłem Igo8. Kumpel na niej jeździ Czechy, Słowacja, Niemcy w obsadzie - ponoć nie ma nic lepszego. Na automapie jest jedna wielka zawiecha :U za granicą. Grałem już sobie Igo8 w poniedziałek będę testował. Do Igo nie namawiam ale jako były zagorzały "fan" automapy nie widzący innej mapy (navi) poza nią - dałem sobie spokój; walka była nie równa, a przegrana do przewidzenia :U :U


Bo nie radzi sobie z gabarytami. Wystarczy zmniejszyć mu wage całkowitą np. na 30 ton i nacisk na osie. Po tym zabiegu zaczyna dość znośnie prowadzić ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: