Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 sty 2011, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2011, 12:27
Posty: 8
GG: 8203201

witam serdecznie forumowiczow

przymierzam się do kupna nawigacji GPS ,sluzyc mi bedzie w samochodzie ciezarowym (zestaw) poniewaz mam zaczac jezdzic jako zawodowy kierowca po polsce jak i po EU ,lecz takze fajnie by bylo jakby mozna bylo z niej kozystac w osobowce. Na rynku jest dosyc duzo modeli i juz sie pogubilem w nich poniewaz nigdy jeszcze nie mialem nawigacji GPS co prawda mam na oku kilka pozycji min. NavRoad NR560BF EUROPA TRUCK dla TIR ,badz tez ktorys z modeli TomTom np XXL IQ Routes Europa. Nawigacja mialaby sluzyc mi tak jak pisalem do jazdy po polsce jak i rowniez po EU i zeby dobrze nawigowala od celu do celu ,dodam ze mam zamiar przeznaczyc na ten cel 1000zl poniewaz chcialbym kupic juz dobry sprzet ktory mi posluzy przez dwa ,trzy lata.

Z gory dzieki za ewentualna pomoc.
PS. jesli macie jakies fajne modele navi prosilbym o podanie moze wtedy bedzie latwiej w wyborze tej odpowiedniej.

Arcymol


Post Wysłano: 01 sty 2011, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cześć :)

Właśnie wczoraj kupiłem sobie w Biedronce urządzenie do navigacji, które nazywa się : Goclever model 5040.

Zaznaczam, że był to świadomy wybór.!!!!


Nie jest to moje pierwsze urządzenie, które zakupiłem.

Dlaczego dokonałem takiego zakupu ????

Kierowałem się następującymi kryteriami :

- cena = 299,00 PLN + karta Micro SD 8GB =52 PLN
- możliwość wgrania : TomToma, AutoMapy, iGO oraz innych programów,
- dosyć duży 5 cali ekran,
- windows 5.0 CE ( ważne by wgrać inne programy jak AutoMapa )

Urządzenie w czasie zakupu posiadało wgrana AutoMape Polski w wersji 6.6 bez subskrypcji.
Zaznaczam, ze nie jestem laikiem oraz "dzieckiem neo" i dobrze znam się na sprzęcie oraz znam jego obsługę, a także doskonale znam wymienione wyżej programy.
Do urządzenia dokupiłem kartę 8 GB , zainstalowałem AutoMapę 6.7 EU oraz TomToma z wszystkimi krajami które są mi potrzebne.
Zdążyłem nawet przetestować ( jeżdżąc tylko w mej miejscowości ) ;), ale nie mam żadnych zastrzeżeń.
Uważam, że na dzień dzisiejszy nie ma sensu wydawać więcej kasy, ponieważ za rok wejdzie prawdopodobnie nowy system oraz urządzenia do navigacji.

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Ostatnio zmieniony 01 sty 2011, 13:31 przez ziemalok, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 01 sty 2011, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Ziemalok,uczyniłem dokładnie to co TY.Dokupiłem w Vobis`ie kartę 8GB i walczę.Chcę dołożyć Europę 6.6.2 która z powodzeniem chodzi na laptopie i na mojej starej navi.Niestety tutaj nie chce rabotać na nowej.Komunikat zawsze ten sam,nieprawidłowa rejestracja.Odpowiadając na pytanie kolegi Arcymola,dla mnie najlepsza jest Automapa.Syn zaś chwali sobie iGO.Ziemalok,skąd masz 6.7 ?? :)

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 01 sty 2011, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Ziemalok,skąd masz 6.7 ?? :)
Sorry na ogólnym nie odpowiem :( , jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na PW ;) . Tam mogę więcej Tobie pomóc ;)

Pozdrawiam :)

P.S. Wszystkim życzę dużo zdrowia oraz spełnienia wszelkich marzeń i wszystkich planów w Nowym 2011 Roku :)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 01 sty 2011, 15:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sty 2010, 14:55
Posty: 102
GG: 7539165
Samochód: Leon MK1 TDi
Lokalizacja: Świecie

AM 6.7 z tego co mi wiadomo to na razie wersja beta, sam ją testuje, tyle ze na innym bardzo podobnym urządzeniu (lark 50.2), ogólnie testuje sobie różne systemy nawigacyjne(narazie idzie AM-profil oczywiście ciężarowy),a potym wybiore najlepszą i zakupie orginał.
Możesz mi kolego ziemalok na PW podesłać jak uruchomiłeś TT i IGO na Win CE 5. Pozdrawiam

_________________
puszki again... CHOMIKOLOT KT38...

Pozdrawiam Karol CSW


Post Wysłano: 01 sty 2011, 16:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2011, 12:27
Posty: 8
GG: 8203201

dzieki za wszystkie odp ;D czyli wnioskujac inwestowac w AM bedzie najlepszym wyborem lecz przekonuje mnie takze ten tom tom dlatego ze bardzo dobrze radzi sobie na zachodze a AM w polsce z tego co slyszalem ;p jeszcze jedno mozecie podac jakies sensowne modele navi na ktorych moglbym wgrac dodatkowo tą AM ,bede mogl oprzec moje zdanie na waszych propozycjach dzieki czemu latwiej bedzie dokonac wyboru bo z tego co patrzylem jest mnustwo takich urzadzen na allegro lecz ,ktore najlepsze ;]

ps. bede wdzieczny za podanie paru modeli abym mogl zerknac na nie
oraz przede wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i oby byl jak najbardziej dla wszystkich sprzyjajacy

Arcymol


Post Wysłano: 01 sty 2011, 16:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

W auchanach masz (nie wiem jak teraz, ale niedawno były)
nawigacje Manty za jakieś tam 230zł. Dobrze tam się AMapa wgrywa i działa...


Post Wysłano: 01 sty 2011, 17:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

W zasadzie to ja mam navi,ale chciałem dużą.Ta z "owada" jest duża 5 cali.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 01 sty 2011, 19:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 3:02
Posty: 17
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Owy Goclever model 5040 to niskobudżetowe navi. Da się z tego zrobić fajny sprzęt po wgraniu odpowiedniego softu. Ja jednak bym się na nie nie zdecydował. Dlaczego? Jest kilka powodów. Ma spore braki - nie ma BT, transmitera FM, brak możliwości podłączenia TMC. Ma mało RAM-u, słabego procka i bardzo przeciętny wyświetlacz. Największym atutem jest tutaj cena.

Arcymol odpuść sobie jakiegokolwiek TOMTOM'a? Czemu? Bo będziesz skazany tylko na to oprogramowanie. A jak kupisz coś opartego o WM lub W CE wrzucisz co będziesz chciał, także TT.

Ja tez przymierzam się na przesiadkę na jakiegoś nowszego sprzęta. Do tej pory używam Mio P550. W zasadzie działa mi wszystko co potrzeba. Ale chcę wymienić go na NAVROAD NR780H HUGO. Dlaczego akurat taki model? Ano dlatego że ma to co chcę aby miał:
- dobry procek
- dużo RAM-u
- świetny wyświetlacz o rewelacyjnej rozdzielczości (jego wielkość pozwala na swobodne czytanie na nim książek a jestem od nich uzależniony:))
- super odbiornik GPS
- BT
- nadajnik FM
- możliwość podłączenia anteny TMC (a to jest kapitalna rzecz, dla mnie wręcz priorytetowa)
Owy Hugo ma też kilka wad:
- przy takim procku i ekranie bateria nie trzyma zbyt długo
- uchwyt jest mocno taki sobie
- CENA !!!
Razem z dużą kartą pamięci (16 GB) i anteną TMC będzie to wydatek przekraczający tysiaka. No chyba że jakaś używka się trafi.

Ale skoro sprzęt mami służyć codziennie do pracy i rozrywki, być zestawem głośnomówiącym, nawigacją, odtwarzaczem audio video , cena jest drugoplanowa i ostatecznie rozkłada się jako inwestycja długoterminowa. Oczywiście to tylko moje osobiste przemyślenia i na pewno podczas zakupu, poniżej opisanego wyżej poziomu nie zejdę. A za rok, dwa wejdą kolejne nowinki i znowu trzeba będzie się przesiąść na coś innego. Cóż takie czasy...


Post Wysłano: 01 sty 2011, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Driverku,doświadczenie uczy,że jak coś ma być do wszystkiego,to jest do niczego.To tak jak opony wielosezonowe.Nie jestem szczęśliwy z zakupu Goclever 5040,gdyż nie posiada pralki i zmywarki do naczyń.O czym ja piszę,nie posiada nawet ekspresu do kawy :)

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 01 sty 2011, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 3:02
Posty: 17
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Cytuj:
Driverku,doświadczenie uczy,że jak coś ma być do wszystkiego,to jest do niczego.To tak jak opony wielosezonowe.Nie jestem szczęśliwy z zakupu Goclever 5040,gdyż nie posiada pralki i zmywarki do naczyń.O czym ja piszę,nie posiada nawet ekspresu do kawy :)
Rzeczywiście znam to powiedzenie. Jest jednak druga strona medalu. Wielozadaniowość dla mnie jest bardzo ważna. A dobre i zaawansowane bebechy potrzebne. Już przerabiałem wiele przypadków oprogramowania nawigacyjnego, które buntowało się z działanie przy sprzętach o małej pamięci operacyjnej. A nie sądzę aby kolejne wersje wydawane w przyszłości były mniej pamięciożerne. Na szczęście to były sprzęty nie moje.

W czym widzisz problem że urządzenie jest wielozadaniowe? To jest przecież miniaturowy komputer i to zaleta nie wada. A skoro ma na pokładzie BT i odpowiednio mocne bebechy, może spokojnie działać jako zestaw głośnomówiący, odtwarzacz muzyki, filmów czy edytor e-booków. To żadna nowość i żaden problem. I oczywiście mając zintegrowaną antenę GPS działa także jako navigacja. Oczywiście navi to działanie priorytetowe. Reszta to przy okazji. Dlatego musi mieć najlepszy z możliwych odbiorników GPS i możliwość podłączenia anteny TMC. Zauważ że w świecie telefonii GSM, nowe modele komórek są także coraz bardziej wielozadaniowe. Nie wszyscy używają nawet połowy możliwości swoich telefonów, ale to nie mój problem. Ja od zawsze starałem się być na bieżąco z nowinkami i lubię do dziś mieć wszystkomające sprzęta. Oczywiście nikomu nie sugeruję aby wybulić tysiaka skoro można mniej. Zawsze jak komuś coś radzę staram się wiedzieć co komu jest potrzebne i z czego będzie korzystać. W moim przypadku owy sprzęt będzie wykorzystany w całej rozciągłości swych możliwości. Natomiast jeśli komuś nie zależy na tym czy owym, rzeczywiście może kupić tańszy model.

PS.
Cytuj:
Driverku...
Diverku powinno być... :) Bo ten nick pochodzi od nurkowania (diving) a nie od jeżdżenia (driving)


Post Wysłano: 01 sty 2011, 20:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Całkowicie zgadzam się z opinia kolegi diverek, to wszystko co wymieniłeś to 100% prawdy.
jednak mi nie potrzebne są gadżety typu : transmiter FM,BT, oraz TMC.
Faktem za to jest, że patrzyłem by był to wydatek niskobudżetowy !!!
Również mam MIO P550, i nie przeszkadzało mi w nim to, że procek był 400 MHz.
W nowym zakupionym Goclever procek jest taki sam 400 MHz.
Karta - uważam , że 8 Gb całkowicie wystarczy, wejdzie na nią AM oraz pozostałe mapy.
Rozumiem, Ciebie. Ty wgrasz sobie e-boki, jakieś filmy oraz muzę - zatem 16 GB może być mało ;).
Po krótkich testach AM oraz TT stwierdzam, że jak dla mnie pracuje dobrze. Ważnym jest by nie fiksowała w miastach i w pobliżu miejsc rozładunku, na autostradach i nacjonalkach może robić co chce ja i tak dam sobie radę ;). Ważne jest to by urządzenie pracowało pod windowsem : mobile lub 5.0 CE .
Wtedy nie będzie problemu z wgraniem dowolnej mapy, zalecałbym jednak jedn ą z trzech wymienionych ( AM, TT lub iGO ), jeżeli mogę doradzić dobrze jest mieć przynajmniej dwie z wymienionych map. Dodatkowo, warto ZAWSZE mieć druga kartę z takim samym kompletem map jako - zapasową.
Wracając do tematu:
Cóż można koledze arcymol doradzić???
Zrobisz jak zechcesz lecz zadałeś pytanie i warto poczytać o czym tu piszemy. Wybór i tak będzie należał do Ciebie. Dobre modele z niskobudżetowych to również Larki, lecz podczas zakupu należy sprawdzić na jakim Windowsie pracują ( niektóre pracują na Windowsie 6.0 CE i tu TT nie pójdzie ).
Dobre są również Manty jak napisał dies_nefastus.
Generalnie jak wyżej wspomniałem są to urządzenia niskobudżetowe i jeżeli mają służyć TYLKO do navigacji , myślę, że spełnia swą role znakomicie.
Musisz wiedzieć również i o tym, że urządzenie tzw. FIRMOWE np TomTom nie posiada możliwości wgrania innych map.

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 01 sty 2011, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sty 2010, 14:55
Posty: 102
GG: 7539165
Samochód: Leon MK1 TDi
Lokalizacja: Świecie

A ja powiem, że gdybym miał wydać na navi ponad tysiąc zł, to o wiele bardziej bym wolał kupić małego laptopika z 10" matrycą, dokupił bym do tego gps na BT, jakis sytem nawigacyjny, tuner sat tv i rownież miał bym o wiele bardziej zaawansowany GPS w autku :), ale każdy kupuje to co mu sie podoba i tyle.
Póki co wydałem 309zł na Larka i tez jest ok.

_________________
puszki again... CHOMIKOLOT KT38...

Pozdrawiam Karol CSW


Post Wysłano: 01 sty 2011, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

elias26 i takie rozwiązanie tez jest dobre :)

Lecz jak powiedziałeś A to powiedz B.

Napisz parę słów o Twoim modelu Larka, tak by kolega arcymol miał większe rozeznanie.

Napisz jaki to model, na jakim systemie pracuje, czy ma dodatkowe wejście na kartę, jaki ma procek ot takie ogólne , oraz napisz jak się Tobie sprawuje na jakich mapach działa.

Pzdr THX

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 01 sty 2011, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 3:02
Posty: 17
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Cytuj:
A ja powiem, że gdybym miał wydać na navi ponad tysiąc zł, to o wiele bardziej bym wolał kupić małego laptopika z 10" matrycą, dokupił bym do tego gps na BT, jakis sytem nawigacyjny, tuner sat tv i rownież miał bym o wiele bardziej zaawansowany GPS w autku :), ale każdy kupuje to co mu sie podoba i tyle.
Póki co wydałem 309zł na Larka i tez jest ok.
To też niezłe rozwiązanie. Ale nie bez wad. Wystąpi problem z mocowaniem tego. A trwałe umocowanie jest niezbędne, bo wystarczy jakieś nieprzewidziane gwałtowne hamowanie, omijanie przeszkody czy większa dziura i możemy "skaleczyć" urządzenie. Poza tym nie każdy soft do navigacji, działa pod windowsem. Wreszcie bardzo ciężko znaleźć odbiornik TMC do netbooków.

Szczerze powiedziawszy też brałem to rozwiązanie pod rozwagę. Jednak ze względu że mam już 14'' notebooka, jednak zdecydowałem na inną opcję.


Post Wysłano: 01 sty 2011, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Dlatego wspomniałem,że navi mam,tę kupiłem dla większego ekranu.Goclever,ma dwie zalety,duży ekran i ... nie będzie mi szkoda,jak ją skubną.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 01 sty 2011, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2011, 12:27
Posty: 8
GG: 8203201

dzieki wielkie za odpowiedzi i podpowiedzi i wnioskujac zakupie urzadzonko z auto mapa dla europy na WM ;p wybor padnie prawdopodobnie na goclever'a badz jakis model z navroad'a lub mio tylko nie te modele z serii 4xx bo sa kiepskie i zle z AM sie dogaduja czeste zawiechy sprzetu i utrata sygnalu.
Cytuj:
Owy Goclever model 5040 to niskobudżetowe navi.
dokladnie niskia cena jest tu atutem jak cos by sie stalo to nie bedzie czego zalowac ;p
Cytuj:
odpuść sobie jakiegokolwiek TOMTOM'a? Czemu? Bo będziesz skazany tylko na to oprogramowanie. A jak kupisz coś opartego o WM lub W CE wrzucisz co będziesz chciał, także TT.
wlasnie najgorszy minus tego jest ze tylko na jedym oprogramowaniu mozna jechac ,a szkoda bo ogolnie urzadzenie bardzo dobre ;/
Cytuj:
NAVROAD NR780H HUGO.
- możliwość podłączenia anteny TMC (a to jest kapitalna rzecz, dla mnie wręcz priorytetowa)
sprzecik pierwsza klasa z tego co patrzylem ,ale mysle ze nawigacja powinna byc nawigacja mi np nie potrzebne sa wbudowane odtwarzacze filmow albo transmiter FM bardziej jest to dla szpanu i po to zeby przyciagnac klijenta tak mysle bo firma zaoferuje cos wiecej w jednym pudeleczku niz tylko navi na tle konturencji ;p ale to moje skromne zdanie ,lecz nie powiem bo urzondzonko jako navi jest bardzo przyjemne z tego co widzialem po testach i mozna oprucz navroad map europe wgrac dodatkowo AM co jest plusem i to ze mozna kozystac z TMC bardzo przydatna rzecz dlatego teraz mysle i nad ta propozycja do tego bezproblemowa aktualizacja mapy i fakt ze sprzet poslurzy przez jakis czas ;]

Co do Larka jakos mnie nie przekonuje to urzadzenie duzo opini w necie krazy ze sie wiesza itd co wplywa negatywnie na opinie urzytkownika. Co do urzadzenia z W CE i AM jak wyglada sprawa z updatem map poniewaz jak wiemy w navroad tom tomie czy garminie mozna sobie wejsc na stronke i sciagnac pliki bez zadnych klopotow i problemow jak wyglada sprawa z AM tak samo jak z poprzednikami sciagasz wgrywasz i tyle ?? czy trzeba sie bawic w odblokowania itd. ?? aa i wlasnie co sadzicie o Garminie podobno tez mozna na niego wgrac AM tak jak do navroad czy to prawda ??


Post Wysłano: 02 sty 2011, 0:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

arcymol kolego Szanowny :), troszkę mylisz pewne pojęcia ale nic nie szkodzi, dzisiaj nie chce mi się klepać w klawisze, więc jutro opisze dokładnie wszystko tak byś zrozumiał. Może dodam, że na Goclever-ka będzie możliwość wgrania TomToma, AutoMapy, iGO.

Pzdr ;)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 02 sty 2011, 1:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

ziemalok,cóż mogę powiedzieć,jesteś Wielki.:) Hula

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 02 sty 2011, 1:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

DRIVER1965 - ciesze się, że mogłem Tobie pomóc, mam nadzieję, że może się gdzieś w EU spotkamy :).

Sorry- że nie w temacie, ale ..... ważne są dobre ustawienia AM.
Jutro napiszę jakie opcje należy włączyć aby AM była czytelna. Dzisiaj nie mam już "VENY" ;)

Pzdr

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: